Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Ikea wprowadza wegetariańskie hot-dogi. W Polsce jeszcze w tym roku

13
Podziel się

Na początek będą mogli ich spróbować klienci w Szwecji. Jeśli test wypadnie pomyślnie, wkrótce będzie można ich skosztować także w Polsce.

Hot-dogi to jeden z symboli szwedzkiej firmy
Hot-dogi to jeden z symboli szwedzkiej firmy (wikimedia Commons, Wikimedia)
bEKTUAlN

Hot dog to oprócz mebli i klopsików jeden z symboli sieci Ikea. W 1981 roku założyciel firmy Ingvar Kamprad ustalił koszt hot-doga na 5 szwedzkich koron (w Polsce kosztuje 1 zł), co stanowiło połowę ceny u konkurencji. I to był początek sukcesu produktu, który do dziś jest serwowany w sklepach na całym świecie.

Czasy się jednak zmieniają, a Ikea próbuje za nimi nadążyć. Dlatego właśnie testuje wegetariańską wersję hot-dogów. Na razie danie będzie dostępne w sklepie w miejscowości Malmö. W Polsce, tak jak w całej Europie, będzie można go skosztować od sierpnia 2018 r. Reszta świata musi poczekać do 2018 r.

Zobacz także: Zobacz także: Kanapki z fast foodów. Dlaczego powinniśmy ich unikać?
bEKTUAlP

"Zgodnie z wizją firmy dotyczącą tworzenia lepszego życia na co dzień dla wielu, Ikea Food pragnie inspirować ludzi do zdrowszego i bardziej zrównoważonego stylu życia poprzez szeroką ofertę smacznego jedzenia, które jednocześnie jest przygotowywane z produktów przyjaznych dla planety. Włączenie wegetariańskiej wersji hot-doga do oferty Bistro Ikea jest kolejnym etapem realizacji celów: wykorzystania większej ilości surowców pochodzenia roślinnego oraz tworzenia zdrowszych produktów" - informują przedstawiciele firmy.

Ikea daje sobie jeszcze czas na ewentualne zmiany w składzie produktu. - Zawsze, gdy opracowujemy nowe produkty, musimy upewnić się, że są pyszne i przypadną do gustu naszym klientom. Jeśli okazałoby się, że propozycja nowego zrównoważonego produktu nie jest smaczna, nie byłoby sensu dalej nad nią pracować - mówi Michael La Cour, dyrektor zarządzający Ikea Food Services AB.

bEKTUAmq
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(13)
KM
4 lata temu
Jestem wegetarianinem z ideologii, ale zanim zobaczyłem nagrania ukazujące bestialstwo pracowników ubojni, myśliwych, ubój koszerny itd jadłem mięso. Bardzo je lubiłem i po dwóch latach bez jedzenia zwierząt (także ryb - bo to kurna też zwierzęta!!!!) mam ciągoty. To chyba normalne, bo tęsknię za smakiem, a nie za jedzeniem zwierząt.
Lesniczy
4 lata temu
moze wszyscy obroncy zwierzat z peta i viva czy inni spod znaku niech zyja zaczna spozywac to cos???
8 pasażer zom...
4 lata temu
Zdecydowali wyeliminować te resztki mięsa z hotdogow? Teraz to już 100% papieru.
bEKTUAmr
jghgjg
4 lata temu
I ten podpis z gwiazdką: not actual size...:)
koko
4 lata temu
w serze żółtym jest podpuszczka a w słodyczach żelatyna wieprzowa, smacznego pseudowegetarianie :D
Boski Lolo
4 lata temu
Trzeba być nieźle szarpniętym by nie jadać mięsa, a trawę która mięso przypomina.
askler
4 lata temu
zdrowe jedzenie w Ikea?, dobre sobie,bułka do hot dogów nie ma nic wspólnego z pieczywem, to spulchniacze+ konserwanty z niewielkim dodatkiem wysokoprzetworzonej mąki. A puree w Ikea? Oni to chyba robią z proszku.
miki
4 lata temu
To nie będzie hot-dog tylko wyrób hot-dogo-podobny :D
gjn
4 lata temu
hahah to kiedy w końcu????????? 2018 hahahaha
mm
4 lata temu
Ten hot-dog za 1PLN ma dokładnie ten sam skład jak meble IKEA...
efe
4 lata temu
Brawo! Mięso jest główną przyczyną nowotworów ponieważ człowiek ma długie jelita i to mięso tam gnije ,pomijam fakt że zwierze zaraz po zabiciu wytwarza szkodliwe substancje a do tego jest to wszystko jeszcze faszerowane chemią przez producentów! No i teraz najważniejsze czyli wrażliwość ,ja nie jem mięsa bo kocham wszystkie zwierzęta i zdaję sobie sprawę że każdy ma tylko jedno życie...gdyby były wycieczki obowiązkowe w podstawówce do ubojni w celu pokazania z jakimi cierpieniami spotykają się tam zwierzęta to pewnie większość przestałaby jeść mięso .Jest tyle owoców i warzyw że jedzenie mięsa to grzech -pycha !
kwch
4 lata temu
Skoro wegetarianie nie jedzą mięsa ze względu na przekonania to czemu na siłę chcą aby ich jedzenie imitowało mięso? Kotlety, parówki, jeszcze wegetariańskiej golonki brakuje. Czyżbyście tęsknili? Bo zawsze imitowanie jedzenia działa w jedną stronę.
gośćććć
4 lata temu
Wow Może nareszcie odwiedzę Ikeę;)
bEKTUAmj
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić