Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

IKEA współpracuje z Virgilem Abloh’em i zmienia przedmioty codziennego użytku w ikony designu

2
Podziel się:

IKEA i Virgil Abloh przedstawiają MARKERAD, serię produktów stworzonych z myślą o millenialsach i ich pierwszym mieszkaniu. Limitowana kolekcja składa się z piętnastu wyjątkowych przedmiotów i pojawi się w Polsce już w listopadzie bieżącego roku.

Virgil Abloh postawił na nieco kontrowersyjne projekty
Virgil Abloh postawił na nieco kontrowersyjne projekty (Materiały prasowe)

MARKERAD łączy w sobie klasyczne minimalistyczne formy z artystycznymi, „zakłócającymi” akcentami – tak charakterystycznymi dla twórczości Virgila Abloh’a. Jego ikoniczne cudzysłowy znajdujące się w całej kolekcji służą wprowadzeniu elementu ironicznego oraz odrobiny humoru do przedmiotów codziennego użytku. Virgil umieszcza nowoczesny design we współczesnym kontekście. Projektant czerpie z historii i tradycji, tworząc projekty, które odwołują się do naszych czasów.

Kolekcja MARKERAD to mieszanka przedmiotów, które idealnie sprawdzą się przy urządzaniu pierwszego mieszkania. Są to meble, takie jak stół, krzesło i kanapa, a także mniejsze przedmioty, jak skrzynka na narzędzia, zegar czy tekstylia. Projekty Abloh’a zacierają granice pomiędzy funkcjonalnością a sztuką. Wiele z produktów posiada jednocześnie kilka funkcji, tak jak łóżko dzienne, które służy jako miejsce do spania, pracy, jedzenia oraz spotkań z przyjaciółmi!

„Chciałbym, aby każdy przedmiot z kolekcji wzbudzał w ludziach poczucie dumy oraz by świetny design był głównym powodem, żeby je posiadać” - dodaje Virgil Abloh.

Planując kolekcję MARKERAD, światowej sławy twórca wraz z Henrikiem Mostem, kierownikiem artystycznym IKEA przeprowadzili wywiady z młodymi ludźmi na temat ich preferencji i poglądów na to, czego najbardziej potrzebują podczas przeprowadzki do swojego pierwszego mieszkania. Dzięki temu powstała kolekcja, która umożliwi młodym ludziom urządzenie domu w taki sposób, żeby był on odbiciem ich osobowości. Tak jak można powiesić dzieło sztuki na ścianie, tak sztuka może objawiać się w przedmiotach codziennego użytku, takich jak krzesło czy dywan. W kolekcji MARKERAD nawet torba staje się arcydziełem!

Przykładem niekonwencjonalnego podejścia do projektowania jest dywan przypominający paragon, który sam w sobie jest znakiem towarowym i dobrze wygląda zarówno rozłożony na podłodze, jak i zawieszony na ścianie. To dowód na to, jak przedmiot codziennego użytku został przekształcony w swoiste dzieło sztuki. Z kolei dywan "KEEP OFF" z lekko ironicznym przesłaniem był częścią IKEA Art Event 2019, a podświetlana Mona Lisa to hołd złożony przez Virgila kultowemu obrazowi Leonarda da Vinci, zacierający granicę między funkcjonalnością a sztuką.

Warto wiedzieć, że produkcja większości mebli, np. krzeseł z kolekcji MARKERAD, jest realizowana w naszym kraju. Polscy fachowcy są uznawani na całym świecie i mają umiejętności z najwyższej półki, więc mamy nadzieję, że klienci IKEA docenią nie tylko sam design i wygodę, ale także wysoką jakość wykonania mebli z najnowszej kolekcji.

Wyróżnij się dzięki kolekcji MARKERAD, która będzie dostępna w Polsce już od 5 listopada 2019r.
w sprzedaży online oraz w sklepie IKEA Janki.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Informacja prasowa
KOMENTARZE
(2)
🌚🌚🌚
3 lata temu
"Wiele z produktów posiada jednocześnie kilka funkcji, tak jak łóżko dzienne, które służy jako miejsce do spania, pracy, jedzenia oraz spotkań z przyjaciółmi!" To ja od 50 lat mam takie designerskie łóżka 😃
87
3 lata temu
W Ikei moja noga nie postanie. Tęczowi i nietolerancyjni niech sprzedają tęczowym i nietolerancyjnym
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić