Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Ilu Niemców żyje w Niemczech? Imigranci pobili rekord

295
Podziel się

Takiej sytuacji w historii Niemiec jeszcze nie było. Po raz pierwszy liczba imigrantów w tym kraju osiągnęła tak wielką skalę i jest ich tam już 18,6 mln.

German Passport with petition for naturalization and pen
German Passport with petition for naturalization and pen (Getty Images)
bEUULxRx

To 22 proc. całej ludności Niemiec. To jednak nie tylko imigranci z ostatnich fali uchodźców. Niemiecki urząd statystyczny Destatis wziął pod uwagę także tych, którzy urodzili się w Niemczech, ale ich rodzice są przyjezdnymi - informuje thelocal.de.

Prawie połowa wszystkich imigrantów w Niemczech to mieszkańcy Europy. Głównie przyjechali z Bałkanów, ale też z Europy Wschodniej. Zauważono jednak ogromny wzrost liczby imigrantów pochodzących z Afryki. To aż 46-proc. skok w porównaniu np. z rokiem 2011.

Są wśród nich obywatele kraju. Destatis podaje, że 52 proc. imigrantów ma niemieckie obywatelstwo. 42 proc. z nich otrzymało je wraz z narodzinami w tym kraju, a kolejne 33 proc. uzyskało obywatelstwo na podstawie przodków, którzy byli NIemcami, ale opuścili kraj.

bEUULxRz
Zobacz także: Nie przegap: Czy uchodźcy mogą czuć się w Polsce bezpiecznie?

Ogromna luka w edukacji. Wśród tych z korzeniami imigranckimi i imigrantów aż 9 proc. nie ukończyło szkoły średniej. Problem ten dotyczy zaledwie 2 proc. "rdzennych" Niemców. Problem zaciera się w porównaniu osób uzyskujących wyższe wykształcenie. Zarówno u jednych, jak i u drugich odsetek bez takiego stopnia edukacji wynosi 27 proc.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUULxRF
bEUULxSa
KOMENTARZE
(295)
Polak
10 miesięcy temu
PIS tez przyjmuje miliony imigrantow w Warszawie to minimum cwierc miliona osob w Polsce pewnie milion lub dwa. Samych muzulmanow przyjeto 60 tysiecy i sa bardzo agresywni i roszczeniowi. Przestepczosc rosnie w Warszawie w zastraszajacym tempie. Czesto nie zglaszane zatargi z imigrantami. Sniadych i czarnch jest zatrzesienie i nie wygladaja na lekarzy i inzynierow, wrecz przeciwnie. Rzad niszczy Polske, powinni zamknac granice, bo czeka nas to co w Niemczech czy w Szwecji.
Deutschland D...
3 lata temu
Przecież to się skończy jak w latach 30tych. Dojdzie do potężnego kryzysu gospodarczego i staną się dwie rzeczy: 1) imigranci i mniejszości zaczną się buntować z powodu ograniczenia pomocy socjalnej. Nastąpi wzrost przestępczości i wydzielanie się obszarów kraju kontrolowanych przez imigrantów (zapewne głównie islamskich). Dojdzie do wojny domowej, której Niemcy nie wygrają bez pomocy USA. Nastąpi napływ niemieckich imigrantów i uchodźców do krajów Europy Wschodniej i Środkowej. 2) kryzys gospodarczy spowoduje, że wybory w Niemczech wygrają skrajne partie, który podejmą radykalne kroki przeciwko rozszerzającym się wpływom i agresji islamskich migrantów. Doprowadzi do wprowadzenia państwa policyjnego, wojny domowej i czystek etnicznych.W rezultacie Niemcy ponownie staną się krajem o charakterze nazistowskim.
Drzymała
3 lata temu
Nie bujta się ludziska o Niemcy. Niemcy sobie poradzą. To wszystko jest elementem długofalowej polityki Niemiec. A na kim się skrupi? Jak zawsze, na Słowianach, w tym na nas. O los Polski i Polaków bójta się. Tak jak kiedyś elementem polityki Niemiec (długofalowej) był katolicyzm, to potem wykorzystali podziały, protestantyzm, żeby zgnieść katolickich Słowian (Połabian) i Polskę. Teraz przyciągają nas "demokracją" i kapitalizmem, a w przyszłości jak nas już tym rozłożą, przywalą nam szriatem i muzułmanami, lub czymś podobnym, co u nich na pewno już kiełkuje. Także módlta się ludziska, albo lepiej coś róbta!
bEUULxSb
mastamo
4 lata temu
Za 40 lat to nie będa Niemcy tylko Kalifat Reński.
stary
4 lata temu
hehehe
Kris.ie
4 lata temu
Prawda jest taka że porządni poukładani ludzie mają swoje miejsce na ziemi gdzie się urodzili i umieli tam zbudować swoje życie dopasowując się do rzeczywistości w nim panujących. Takich ludzi nazywam zaradnymi. Natomiast to całe nieudaczne grono któremu wszędzie gdzie trzeba własnymi rękami pracować na swój dobrobyt zawsze będzie źle. Więc emigrują tam gdzie można pasożytować na dobrach wytworzonych przez pracę innych. W krajach marksistowskiej ideologii która deprawuje społeczeństwa uzależniając je od państwowej jałmużny. Emigrującymi za taką jałmużną są zazwyczaj nieudacznicy lenie i często kryminaliści którymi marksiści "ubogacają" na siłę dobrze funkcjonujące społeczeństwa o jednakowej kulturze mentalności tradycji itp. Co nie wywołuje w ich środowisku konfliktów na tle wymienionych dziedzin życia. " ubogacanie" ma na celu wywołanie takich konfliktów właśnie aby społeczeństwa były rozbite ideologicznie. Co sprawia łatwość podporzadkowania władzy społeczeństwa nie "silidarnego"
stefan
4 lata temu
jeszcze im zrobią kolo pióra, odechce im sie ich
stefan
4 lata temu
dobre bojowniki islamskie dadzą niemcom popalić
ula
4 lata temu
moj znajomy Niemiec mowi, ze neistety tylko drugi fuherer moglby problem inigracji rozwiazac
Luftwaffel200...
4 lata temu
78% - Rodowici Niemcy Obcokrajowcy - 12% 10% - Niemcy z migracyjnym pochodzeniem Dodam jeszcze info, że 4/5 młodych Niemców chce mieć dzieci W takim Luksemburgu sama liczba obcokrajowców wynosi ponad 30%
CNNN
4 lata temu
Jeszcze troche , a Niemcy w Niemczech przegraja w demokratycznych wyborach z Islamistami. Niemcy Przejda na Islam albo pojda do rezerwatu
R
4 lata temu
Już niedługo niemiec nie będzie tylko kalifat. Za to odpowiedzialna będzie frau Makrela.
na bank
4 lata temu
makreli głowa siwieje a dóópa szleje, ma ochotę na arabskie pytony stąd cała afera z pseudouchodźcami
bEUULxRT
Goebbels Nory...
4 lata temu
Prezes nawet nie ma orginalne mysli, sciaga do Goebbelsa "Oczywiście, zwykli ludzie nie chcą wojny, ale w końcu to przywódcy kraju określają politykę i Zawsze łatwo jest pociągnąć za sobą ludzi, niezależnie, czy jest to demokracja, faszystowska dyktatura, parlament czy dyktatura komunistyczna. Mając głos czy go nie mając, ludzie zawsze mogą być podporządkowani przywódcom. To łatwe. Jedyne, co trzeba zrobić, to powtarzać ludziom w kółko, że są atakowani, oraz potępić pacyfistów za brak patriotyzmu i narażanie kraju na niebezpieczeństwo. To działa w każdym kraju."
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić