o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

IMGW ostrzega przed gołoledzią i silnym wiatrem. W górach powieje halny

1
Podziel się

Mieszkańcy USA muszą zmierzyć się z falą arktycznego mrozu. Tymczasem do Polski nadciąga ocieplenie. Zanim jednak do nas dotrze, uważajmy na drogach i chodnikach. IMGW wydał ostrzeżenie przed gołoledzią dla 6 województw. W piątek ma być pogodnie, ale, niestety, wietrznie.

Czeka nas pogodny, ale wietrzny piątek, szczególnie w górach
Czeka nas pogodny, ale wietrzny piątek, szczególnie w górach (windy.com)
bESPfMWd

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia (najniższego w trzystopniowej skali) przed oblodzeniem dróg i chodników dla sześciu województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Ostrzeżenie to obowiązuje od czwartkowego wieczoru do piątku rano.

Jaka pogoda czeka nas w piątek? Z prognoz synoptyków wynika, że na przeważającym obszarze kraju cały dzień będzie słoneczny i bez opadów. Jedynie na północnym wschodzie Polski (na Mazurach i na Podlasiu) przed południem będzie jeszcze pochmurno i może padać śnieg oraz deszcz ze śniegiem.

bESPfMWf

Termometry wskazywać będą w ciągu dnia od 0 - 1 st. C na północy i wschodzie do 2 - 5 st. C na zachodzie i na południu Polski.

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, który w ciagu dnia da się we znaki mieszkańcom całej Polski (za wyjątkiem północno - wschodnich krańców). Będzie on osiągał w porywach prędkość od 35 do 65 km/h. Po południu wysoko w górach zacznie wiać halny, którego porywy sięgną od 80 do 100 km/h.

bESPfMWG
KOMENTARZE
(1)
nik
3 lata temu
To wytrzeszcz oczu Tuska powoduje gołoledź
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić