Wróć na
oprac. Piotr Białczyk
|

IMGW wydaje ostrzeżenia. Będzie ślisko na południu kraju

0
Podziel się

Instytut Meteorologii i Gospodarki wydał w poniedziałek ostrzeżenia I stopnia dla kilku południowych powiatów Polski. Dodatkowo w nocy w górach spodziewane są opady śniegu.

Prognoza pogody. IMGW ostrzega południowe powiaty przed oblodzeniem (zdj. ilustr.)
Prognoza pogody. IMGW ostrzega południowe powiaty przed oblodzeniem (zdj. ilustr.) (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)
bDaeZLjF

Z tego powodu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pierwszego stopnia dla pięciu powiatów w Małopolsce (gorlickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, suskiego i tatrzańskiego) oraz na Śląsku (cieszyńskiego i żywieckiego). Ostrzeżenia te obowiązują od środowego wieczora aż do czwartkowego poranka.

Pierwszy stopień ostrzeżenia IMGW oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

bDaeZLjH

"Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne" - ostrzega Instytut.

Prognoza pogody na drugi dzień Świąt

Prawdziwie białe święta czekają nas tylko tylko w górach - tam synoptycy przewidują opady śniegu. Według IMGW szykuje się przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach miejscami o 10 cm, na Podhalu maksymalnie o 5 cm.

bDaeZLjN

Później będzie można się ich spodziewać także i na nizinach. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie przewidywane są okresowo opady deszczu ze śniegiem.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze Polski wyniesie od 3 st. C do 5 st. C, nad morzem miejscami będzie oscylować wokół 6 st. C, zaś w obszarach podgórskich od 0 do 2 st. C.

W czwartek ma wiać wiatr na ogół umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni. Wysoko w górach w porywach może on osiągnąć do 70 km/h, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

bDaeZLjO

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDaeZLki
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić