Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Incydent na otwarciu odcinka S5. Prawnik przyszedł z urną. Obwinił drogowców o śmierć brata

8
Podziel się

Otwarcie pierwszego odcinka drogi ekspresowej S5 w Kujawsko-Pomorskiem. Nieoczekiwanie wystąpienia polityków Prawa i Sprawiedliwości przerwał mężczyzna z urną na prochy w rękach. - Mój brat tutaj zginął 3 listopada, dlatego że było zaniedbanie - podkreślił.

S5. Oficjalna cześć została zakłócona
S5. Oficjalna cześć została zakłócona (East News, Jakub Walasek/REPORTER)
bEJuJBBx

Podczas otwarcia odcinka drogi S5, prowadzącego z Jaroszewa k. Żnina do granicy z województwem wielkopolskim, doszło do incydentu. Jego przebieg opisał portal wyborcza.pl.

Jak czytamy, kiedy swoje przemówienia wygłaszali politycy PiS, przerwał im mężczyzna. Mowa o prawniku Marcinie Łazińskim, który stracił brata w wypadku. Przyszedł z rodziną - rodzicami i narzeczoną brata. Miał ze sobą urnę. - To urna na prochy następnej ofiary, która zginie przez waszą niekompetencję i zaniedbanie - podkreślił.

- Tutaj doszło do dwóch śmiertelnych wypadków. Na tej drodze. Ta droga nawet jeszcze nie była otwarta. W przeciągu sześciu tygodni było tutaj osiem kolizji, trzy wypadki. Mój brat tutaj zginął 3 listopada, dlatego że było zaniedbanie - mówił. I dodał: "Wysłaliście ludzi na śmierć". Poza urną Łaziński miał też ze sobą portret brata Krystiana.

bEJuJBBz
Zobacz także: Zobacz też: Opłatek dla parlamentarzystów. Donald Tusk: nie lubię

Wina złego oznakowania?

Kilka dni przed wypadkiem, w którym zginął Krystian Łaziński, GDDKiA zdecydowała się puścić ruch gotową jezdnią. O jakich zaniedbaniach mówi rodzina? Według niej trasa była niewłaściwie oznakowana, co wprowadzało kierowców w błąd.

- Oznakowanie było zgodne z organizacją ruchu, przygotowaną zgodnie z przepisami i zasadami ruchu drogowego - zapewnił rzecznik GDDKiA w Bydgoszczy. Zaznaczył, że to kierowcy nie stosowali się do oznakowania i przekraczali dozwoloną prędkość.

bEJuJBBF

W sprawie wszczęto śledztwo. Jest prowadzone dwutorowo. Prokuratura chce ustalić winnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Przygląda się też oznakowaniu tego miejsca.

Źródło: wyborcza.pl

bEJuJBBG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJuJBCa
KOMENTARZE
(8)
Rafał
2 lata temu
Drogowcy puścili ruch jedną dwujezdniową nitką ekspresówki w obu kierunkach. Przy tym nie oddzielili pasów słupkami(linia przerywana). W miejscu wjazdu na częściowo otwarty odcinek eski ustawiono tylko jeden znak informujący, że ruch odbywał się w dwóch kierunkach. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której niezauważycie znaku, bo np. wyprzedzacie ciężarówkę która w momencie manewru przysłania znak. W miejscu, w którym dochodziło do wypadów i kolizji jest wzniesienie. Kierowcy sądząc, że jadą drogą jednokierunkową dwujezdniową w momencie dojazdu do wzniesienia byli zaskakiwani przez pojazdy nadjeżdżające z przeciwka. Po kilku wypadkach i interwencjach Pana Marcina Ł. drogowcy oddzielili pasy ruchu pachołkami. Wcześniej jednak po kryjomu dostawili więcej znaków ostrzegawczych informujących o tym, że droga jest dwukierunkowa. Ich pech polega na tym, że Pan Marcin zrobił dzień po tragicznym wypadku swojego brata dokumentację z miejsca wypadku wykorzystując drona. Pan Marcin jest prawnikiem i zajmuje się tego typu sprawami w kraju, w ktorym aktualnie mieszka. Wstyd mi za Wasze krytyczne uwagi w sprawie. Sami nieomylni sędziowie.
seed
2 lata temu
Pewnie walczy o wolne sądy :)
Stefan11111
2 lata temu
Była jedna strona oddana do użytku tylko nikt nie pomyślał żeby rozdzielić pasy drogowe chodźby pacholkami i ustawić więcej znaków
bEJuJBCb
RyTe
2 lata temu
Jakie oznaczenia na drodze typu S mogło spowodować wypadek? Należy sądzić, że nie umieszczono znaków o obowiązującej prędkości i kolejny "mistrz kierownicy" pędził na złamanie karku. Mamy tego skutek w postaci urny.
Śmiesznychsw
2 lata temu
W kolonii watykańskiej są i marne drogi - iść!- I marnie oznakowane ( np.brak białego pasa na prawej skrajni i np. Roboty drogowe bardzo oszczędnie oznakowane ) i marni prawnnicy ( nie uczciwi , dogadujacy sie wzajemnie ,a klienci sa na odstrzal wystawieni ,np.spoldzielnie sądowe, czyli prawnicy stron plus sędzia: prokurator + obrona + sad i po ślepej Temidzie) Teraz jeszcze jak trzeba to dojdzie wspomaganie albo niszczenie polityków db zmiany ( sad i prokuratura ) Tylko MAFIA watykańska zaciera szpony
Leszek
2 lata temu
Mógł nie palmowa. Toby żył
Kris
2 lata temu
Jeżdżą jak czuby a potem wina drogowciw bo złe znaki ludzie zacznijcie myśleć a nie winić wszystkich wokoło
🤔⛔⭕
2 lata temu
Moment ,droga nie była otwarta i dopuszczona do uzytkowania ? To jakim cudem wypadki i to śmiertelne ? Winni są Ci który tam jeździli nielegalnie ,czy jak ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić