oprac. Anna Kozińska
|

Incydent przed Senatem. Jest reakcja TVP

30 reakcji
3
19
8
Podziel się

Zamieszanie wokół incydentu przed Senatem trwa. Po tym jak głos zabrał Tomasz Grodzki oraz dziennikarze i politycy, oświadczenie w sprawie wydał Jarosław Olechowski, dyrektor TAI. Broni w nim pracowników TVP Info.

Wideo sprzed Senatu było szeroko komentowane w mediach społecznościowych
Wideo sprzed Senatu było szeroko komentowane w mediach społecznościowych (Twitter)

Na profilu Senatu w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie. Małgorzata Daszczyk, dyrektor gabinetu marszałka Senatu, została uderzona w głowę kamerą, którą trzymał operator TVP Info. Sprawa wywołała falę komentarzy, a Tomasz Grodzki domaga się przeprosin. Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, wydał oświadczenie.

Podkreśla w nim, że dziennikarze TVP Info chcieli uzyskać komentarz od marszałka Grodzkiego, pod adresem którego padają oskarżenia o przyjmowanie łapówek. Zaznacza, że "kierowali się najwyższymi dziennikarskimi standardami".

"Niestety Małgorzata Daszczyk, dyrektor gabinetu marszałka Senatu, starała się uniemożliwić zadanie pytania marszałkowi Grodzkiemu" - dodaje Olechowski. Jego zdaniem doszło do "przypadkowego kontaktu fizycznego między operatorem TVP a dyrektor Daszczyk". Zapewnia, że jej uderzenie nie było intencją operatora.

Jak czytamy w oświadczeniu, "Żądanie odebrania dziennikarzom TVP Info akredytacji umożliwiających pracę na terenie parlamentu należy traktować jako próbę usunięcia dziennikarzy zadających pytania, na które marszałek Senatu nie chce odpowiedzieć".

Olechowski w postach kierujących do oświadczenia powtarza, że "Ekipa TVP Info nie jest winna tego przykrego zdarzenia", a "pani dyrektor życzy szybkiego powrotu do pełni sił".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

8
3
19
KOMENTARZE
(8)
toja
miesiąc temu