Wróć na
oprac. Bartosz Goluch
|
aktualizacja

Incydenty na Marszu Niepodległości. Samochód stanął w ogniu

26
Podziel się

Tegoroczny Marsz Niepodległości miał spokojny przebieg. Mimo że podczas patriotycznej demonstracji obyło się bez starć z policją, doszło do kilku niepożądanych incydentów.

11 listopada ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości
11 listopada ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości (East News)
bCHARBCd

Tuż po rozpoczęciu demonstracji trasę marszu zagrodzili aktywiści z organizacji Obywatele RP z transparentem "Konstytucja". Kontrmanifestantów szybko rozpędzili policjanci, a pochód ruszył w kierunku Mostu Poniatowskiego.

Przy rondzie Charlesa de Gaulle'a w kierunku Obywateli RP ruszyło kilku demonstrantów z głównej manifestacji, ale za namową straży marszu krewcy manifestanci zrezygnowali. Skończyło się na serii niecenzuralnych "uprzejmości".

bCHARBCf

Gorąco było również na Moście Poniatowskiego, jednak nie za sprawą starć z kontrmanifestantami czy policją, ale nierozważnego używania rac. Demonstranci zrzucili kilka płonących materiałów pirotechnicznych z mostu, wprost na zaparkowane samochody. Jeden z nich zajął się ogniem, ale szybko go ugaszono. Jak donosi MSWiA, policja zabezpieczyła materiał wideo z wizerunkami osób, które odpalały race i petardy.

Jak co roku kontrowersje wzbudziły niektóre transparenty oraz zagraniczni goście, którzy przybyli do Polski na obchody rocznicy odzyskania niepodległości. Wraz z członkami Obozu Narodowo-Radykalnego w demonstracji brali udział przedstawiciele włoskiej organizacji Forza Nuova, która jest oskarżana o propagowanie faszyzmu.

bCHARBCl

PiS wybrał Pawłowicz i Piotrowicza do TK. Kamiński: Kaczyński ma gdzieś Polaków

MSWiA: na marszu było spokojnie

Pomimo powyższych incydentów, marsz miał spokojny przebieg. Komunikat w jego sprawie wydało MSWiA. - Służby podległe MSWiA wspólnie ze służbami specjalnymi zabezpieczały największe zgromadzenie, którym był Marsz Niepodległości w Warszawie. Do chwili obecnej nie odnotowano poważniejszych zakłóceń porządku publicznego. Według informacji przekazanych przez służby marsz przebiegał spokojnie - oświadczył minister Mariusz Kamiński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCHARBCG
KOMENTARZE
(26)
Jacek
8 miesięcy temu
To dopiero chichot, mamy w Polsce przeciwników Marszu Niepodległości...
Egzekutor z A...
8 miesięcy temu
Za przypisywanie POLAKOM sprawek NIEMCÓW i ich sojuszników tylko jedna kara!
heh
8 miesięcy temu
Niemcom chyba zabraknie śliny w opluwaniu naszego marszu. Skrajnie prawicowy, faszystowski to tylko niektóre inwektywy ich sprawozdawców. Jak można machać na marszu biało-czerwonymi flagami??? Toż to przejaw nacjonalizmu! Uciekajmy z tej unii póki czas! Przeżyłem komunę ale to co widzę w UE to przecież kolejna jej odsłona, jeszcze bardziej drapieżna i nie licząca się zupełnie ze zdaniem obywateli zrzeszonych w niej państw
bCHARBCH
obywatel
8 miesięcy temu
Jak to szybko rozpędzili? Delikatnie na rączkach ich wynieśli z trasy marszu.Bądźcie bardziej obiektywni, a w tekstach używajcie prawidłowych słów, a w ogóle to kto to pisze?
bratanek65
8 miesięcy temu
Skoro policja nie prowokowała to było spokojnie. Za TuSSka robili co mogli żeby byłą zadyma. Sienkiewicz (ówczesny minister spraw wewnętrznych) kazał nawet podpalić budkę strażnika przed Ambasadą Rosji. Dziwi mnie że on jeszcze za to nie siedzi.
Najnowsze komentarze (26)
Adas
8 miesięcy temu
Powinno sie zlikwidować chałasliwy przemarsz ekstremy i chamstwa przez stolice.Ludzie o zachowaniu stadionowych kiboli z racami, nie powinni panoszyc sie po miecie.
ip
8 miesięcy temu
Co Policjanci myśleli widząc zakazane palone race i zakazane zakryte twarze manifestantów? To tak jakby ktoś im dał w twarz. Coś wolno, coś zakazane a oni w "rozkroku moralnym".
dan
8 miesięcy temu
to nie był marsz niepodległosci a raczej procesja kościelna, wstyd !!!
flaga
8 miesięcy temu
ciekawe czy za podpalenie flag na marszu będa skierowane do prokuratury, bo kartonowemu czołgowi to grozi, Uważamm ciekawe czy za podpalenie flag na marszu beda skierowane do prokuratury, tak jak za tekturowy czołg. Gdzie tu wiekszy patriotyzm
87
8 miesięcy temu
Widziałem tych osobników. Zamaskowane podejrzane typy, odstające od reszty, unikające straży marszu i policji. Nie zdziwiłbym się jakby Michnikowi meldowali wykonanie zadania
WTFCenzura
8 miesięcy temu
Gdzie wczesniejsze komentrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!! taka wolna polska niepodlegle kreowana przez media
Won
8 miesięcy temu
Dobrze że nie było zboczeńców z lgbt !!!!!
taka prawda
8 miesięcy temu
trochę prawdy napisać i zaraz komentarze wycinają.
bCHARBCz
Janusz
8 miesięcy temu
W naszym kraju panuje zbyt duże przyzwolenie na samowolki i łamanie prawa. Wszystko powinno się odbywać w odpowiednim czasie i miejscu. Jeśli w tym wypadku swiętujemy niepodległosć i jest to święto narodowe wszystkich polaków, to każda inna manifestacja powinna być kategorycznie zabroniona i surowo karana prawem. Ludzie kiedyś oddawali własne zycie za wolnosć i niepodległosć Polski a jakaś zgraja tłuków bez szacunku dla powagi tego święta próbuje demonstrować swoje teorie....Kary powinny być tak surowe, zeby w pięty wlazło...
pl
8 miesięcy temu
PiS na wieki wiekow amen
Zen
8 miesięcy temu
Wladza nie trawi slowa KONSTYTUCJA. Lubi ja deptać.
hary-63
8 miesięcy temu
Chichot historii.Świętują wolność pod zaborem amerykańsko eskimoskim.
dw
8 miesięcy temu
Wy robcie bieg niepodleglosci ,byloby o polowe mniej ludzie.Ludzie by swietowali.Po co jakies pseduo marsze??? Kto za to placi???
obywatel
8 miesięcy temu
Jak to szybko rozpędzili? Delikatnie na rączkach ich wynieśli z trasy marszu.Bądźcie bardziej obiektywni, a w tekstach używajcie prawidłowych słów, a w ogóle to kto to pisze?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić