REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
18.07.19 (21:11)

Indie. 23 uczniów zabiło się. Poznali wynik egzaminów

23 uczniów w Indiach popełniło samobójstwo. Odebrali sobie życie po ogłoszeniu przez władze szkolne wyników końcowych testów w szkołach.
flickr.com

Z ogłoszonymi wynikami egzaminów nie zgadzają się rodzice. Po ujawnieniu rezultatów w Indiach wybuchły protesty. Ludzie żądają ponownego sprawdzenia prac. W ocenach faktycznie były błędy. Po ponownym sprawdzeniu wyniki 1137 uczniów, którzy oblali egzaminy, zostały zrewidowane. Nie dotyczyło to jednak żadnego z 23 uczniów, którzy popełnili samobójstwo.

BBC podaje przykład dziewczynki Venneli, która tak jak 320 tys. uczniów oblała egzamin końcowy.

REKLAMA

Powtarzała "Jak mogłam zawieść?" - wspomina matka, Sunitha. - Pocieszaliśmy ją i mówiliśmy, że wszystko jest w porządku, że może ubiegać się o poprawę oceny lub ponownie zdawać egzaminy. Ale nawet w szpitalu powtarzała: "Powinnam była zdać" - dodaje kobieta.

Zobacz także: Szkola wprowadza na korytarzach ruch jednokierunkowy

Kontrowersje budzi też udział prywatnej firmy w egzaminach szkolnych. Globarena Technology zdobyła kontrakt na przeprowadzenie testu i przetwarzanie wyników. Firma z odcina się od katastrofalnych skutków zamieszania.

Z egzaminem wiąże się stres - mówi psycholog Vasupradha Kartic. - Uczniowie muszą widzieć więcej niż tylko egzaminy - że porażka nie oznacza, że nie mają możliwości wyboru kariery lub lepszej przyszłości - dodaje psycholog.

Edukacja w Indiach to olbrzymia presja i zażarty pojedynek. Dzieci konkurują między sobą, by potem znaleźć się na najlepszych uczelniach wyższych. Moment ogłoszenia wyników bywa dla prawdziwym dramatem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij