o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Klaudia Zawistowska
|

Indie: w szpitalu zgwałcono czterolatkę. Sprawcom grozi kara śmierci

84
Podziel się

Indie – czterolatka została zgwałcona podczas pobytu na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w stanie Uttar Pradeś na północy kraju. Jej oprawcom grozi kara śmierci.

Indie - pięciu mężczyzn zgwałciło czterolatkę na oddziale intensywnej terapii.
Indie - pięciu mężczyzn zgwałciło czterolatkę na oddziale intensywnej terapii. (iStock.com)
bDYOzhFN

Indie – dziecko ofiarą gwałcicieli

Czterolatka na oddziale intensywnej terapii szpitala w stanie Uttar Pradeś przebywała od kilku dni z powodu ukąszenia przez węża. Do brutalnego napadu seksualnego na dziewczynce miało dojść w sobotni wieczór, kiedy to dziecko zostało bez opieki rodziny. W niedzielny poranek dziewczynka opowiedziała babci, o ataku dokonanym przez pracownika szpitala oraz czterech innych mężczyzn. Policja wszczęła już postępowanie, którego celem jest ujęcie sprawców napaści.

Indie – przyzwolenie społeczne

Indie od wielu lat zmagają się z narastającą falą napaści seksualnych. Problem stanowi również fakt, że od dawna i nieoficjalnie, w wielu domach panuje społeczne przyzwolenie na stosowanie przemocy wobec kobiet. Jest jednak szansa na zmianę tej rzeczywistości. Po głośnej sprawie zbiorowego gwałtu na 23-latce w autobusie w Delhi coraz więcej mówi się o karaniu sprawców napadów seksualnych. Obecny rząd znacząco zmienił prawo w tej kwestii. Obecnie gwałciciele osób dorosłych mogą otrzymać wyrok nawet 20 lat pozbawienia wolności, a oprawcy dzieci poniżej 12. roku życia mogą zostać skazani na śmierć.

bDYOzhFP

Niestety nowe regulacje prawne nie są zbyt często wykorzystywane. W lokalnych społecznościach gwałciciele bardzo często pozostają niemalże bezkarni, a ostatni wyrok śmierci w Indiach został wykonany w 2015 roku.

bDYOzhGq
KOMENTARZE
(84)
karamba
2 lata temu
ocinac chu...,inaczej niekogo nie przestrasza i nie nausza !!
Birdland
2 lata temu
Zabijają dziewczynki bo później nie stać na posag. Za dużo facetów w Indiach. Ich kastowe zwyczaje i gusła załatwiają resztę.
Rysiu
3 lata temu
Oko za oko, ząb za ząb...
bDYOzhGr
Anonim
3 lata temu
Wymiękłam, to się po prostu w głowie nie mieści. Biedne dzieciątko, mam nadzieję, że sprawcy odpowiedzą za swoje czyny.
bo
3 lata temu
Czy oni są jacyś p.....
gość
3 lata temu
Śmierć dla takich zwyrodnialców to wybawienie. Powinni ciężko pracować zakuci w kajdany przy minimalnych racjach żywnościowych, żeby za szybko nie zdechli, a śmierci pragnęli tak jak kiedyś gwałtu.
hinduska norm...
3 lata temu
pewnie była piękna i... prowokowała
hgfd
3 lata temu
4 letnie dziecko?! za takie coś tylko śmierć! publicznie, dla przykładu!
śmierć gwałci...
3 lata temu
porąbać te zwierzęta i nakarmić nimi psy
kris
3 lata temu
Taka kultura. Można bić i gwałcić kobiety to tak robią a że mają ich deficyt (selektywna aborcja - rodzice nie chcą dziewczynek bo posag), to biorą się i za dzieci. Sporo indusów już pracuje w naszym kraju więc proszę się szykować na takie "atrakcje" również u nas.
asdf
3 lata temu
mutuli kutuli
Grzegorz
3 lata temu
Hindusy tyle w temacie
On42
3 lata temu
Mam nadzieje ze w polsce doczekamy sie takich kar za gwalty i pedofilie, wytnie sie polowe ksieży i innych gadow. Kara za taki gwalt to odpowiednia kara.!!!!
bDYOzhGj
Gość
3 lata temu
Wykonać
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić