o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Monika Sikorska
|
aktualizacja

Indyjski magazyn zachwyca się polskimi miastami. Kilka z nich wyróżnił

10
Podziel się

Polska może się pochwalić pięknymi miastami. Ich styl, architektura i atmosfera zachwycają wielu turystów, którzy zdecydowali się je odwiedzić. Indyjski magazyn Mid Day wytypował cztery nasze miasta, które robią szczególne wrażenie.

Lublin jest również ceniony za pierogi i piwo
Lublin jest również ceniony za pierogi i piwo (Shutterstock.com)
bEEHghnp

Pierwszym z nich jest Lublin, który według autora tekstu jest "przykładem dbania o historię i dziedzictwo kulturowe”. Może pochwalić się zabytkowym Starym Miastem czy zamkiem królewskim.

Kolejnym miastem na liście jest Kraków. Jako jeden z największych ośrodków kultury i edukacji w Polsce przyciąga rzesze turystów z całego świata. Sukiennice, Bazylika Mariacka, Podziemia Rynku czy ulica Floriańska to największe wizytówki tego miasta.

Uwagę Mid Day przyciąga również stolica Polski. Magazyn docenił sposób, w jaki miasto pokazuje swoje dawne losy. Zabytki, Stare Miasto oraz znajdujące się w nim kawiarnie czy restauracje tworzą wspaniałą atmosferę. Warszawskie muzea prezentują zaś całe spektrum kolekcji - zarówno tych wielowiekowych, jak i współczesnych.

bEEHghnr

Wrocław zaś skradł serce autora tekstu swoim sielskim klimatem. Położone nad Odrą miasto poprzecinane jest licznymi kanałami. Zagraniczni turyści doceniają stolicę Dolnego Śląska za jej naturalny charakter. Parki i ogrody: botaniczny, kwiatowy i zoologiczny przyciągają wielu gości.

Magazyn Mid Day promuje Polskę jako kraj z bogatą historią i wyjątkowo smaczną kuchnią. Waszym zdaniem, które miasta w naszym kraju są najbardziej warte polecenia? Na liście indyjskiego magazynu nie pojawił się np. Gdańsk, który w ostatnich latach jest coraz chętniej wybierany przez zagranicznych gości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEHghnx
Zobacz także: Zobacz też: Okrzyknęli to miasto "najbardziej pijanym". Sprawdzamy, jaka jest prawda
bEEHghnS
KOMENTARZE
(10)
Polska wstydz...
2 lata temu
Gdańsk=Dulkiewicz = Opciach
Gdańsk
2 lata temu
Wroclaw to polskie miasto...?
Olek
2 lata temu
O rany, kamień z serca, że mojego miasta nie ma na tej liście.
bEEHghnT
Prana
2 lata temu
Kraków i Warszawa są oczywiste, to przecież stolice. Zagwozdką jest klucz wyboru Wrocławia i Lublina. Musi w tych miastach być coś, co zwróciło uwage redakcji w Indiach. Na pewno wszystkie 4 wymienione są nastawione na Shared Services Centers, BPO, oraz IT. Na pewno są otwarte. Ale pod wzgledem ilosci przylotów i odlotów wszystkie różnia sie dramatycznie. Najmłodsze lubelskie lotnisko jeszcze nie mogło zapaść w świadomości Azjatów. Czy może jest to powiązane z jakimiś kompetencjami wschodnimi w Lublinie? Wrocław, jest jednym z najbardziej glonalnych miast w Polsce, i ma bardzo dobry PR jesli chodzi o turyzm. Co tu było kluczem?! Nie pojme chyba logiki Indii.
pl
2 lata temu
ostatnio nasi .Hindusa pobili do nieprzytomnosci
Radzio
2 lata temu
Breslau to nr 1 z miast Polskich !!!
WPR
2 lata temu
i Sochaczew z Zelazową Wolą jest piękny !!! Turystów mnóstwo !
nieeee
2 lata temu
niech już lepiej tak nie promują Polski, szczególnie w Indiach, masa ludu tam mieszka
stary lublin
2 lata temu
lublin kiedyś pięknym miastem był.
Yolo
2 lata temu
Może nie tyle sam Gdańsk, choć przepiękne miasto, co jednak Trójmiasto jedyne takie w swoim rodzaju.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić