o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Inowrocław. Policja użyła paralizatora. Zmarł 24-letni mężczyzna

27
Podziel się

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci młodego mężczyzny w Inowrocławiu. Doszło do niej podczas interwencji policji w jednym z mieszkań. Wiadomo, że funkcjonariusze użyli paralizatora.

Inowrocław. W czasie interwencji policyjnej doszło do śmierci młodego mężczyzny
Inowrocław. W czasie interwencji policyjnej doszło do śmierci młodego mężczyzny (East News, Karol Makurat)
bEiWdEhx

Policja potwierdza, że do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę. Funkcjonariusze mieli być wezwani do awanturującego się 24-letniego mężczyzny w jednym z mieszkań w Inowrocławiu.

- W czasie interwencji doszło do tragicznego w skutkach zatrzymania krążenia u 24-latka. Wezwane na miejsce pogotowie stwierdziło zgon mężczyzny. Na miejsce udał się prokurator, zostały przeprowadzone oględziny miejsca i samych zwłok, które zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji. Wstępne ustalenia odnośnie przyczyny zgonu będę mogła przekazać po przeprowadzeniu sekcji zwłok - powiedziała bydgoskiej TVP3 Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Więcej informacji podaje "Gazeta Pomorska", która dotarła do dziewczyny zmarłego 24-letniego Patryka. Kobieta relacjonuje wieczór, zanim doszło do tragedii: jej chłopak był u kolegi i prawdopodobnie tam zażył narkotyk "o silnym działaniu". Jak dodaje, mężczyzna miał chore serce i nigdy nie brał ciężkich narkotyków. W drodze do domu miał też zostać napadnięty, pobity i okradziony z portfela i telefonu.

bEiWdEhz

Partnerka Patryka opowiada, że udała się w miejsce, gdzie miało dojść do napaści. Liczyła, że znajdzie telefon swojego chłopaka. Wtedy zadzwoniła do niej jej mama i powiedziała, że "Patryk zrobił się agresywny" oraz "leci mu krew z ust". Wracając do domu kobieta zadzwoniła po pogotowie. Najpierw jednak pojawiła się policja. Z relacji rodziny wynika, że funkcjonariusze skuli agresywnego mężczyznę kajdankami oraz użyli paralizatora. 24-latek upadł i stracił przytomność.

Na miejscu pojawiła się karetka pogotowia, która bez skutku próbowała reanimować mężczyznę. 24-latek zmarł.

Użyli paralizatora

Prokuratura potwierdza, że prowadzi w tej sprawie postępowanie.

- To postępowanie wiąże się z użyciem przez funkcjonariusza tzw. paralizatora i późniejszego zgonu mężczyzny - powiedział gazecie prokurator Robert Szelągowski z Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu. - Zachowanie tego mężczyzny mogło nasuwać podejrzenie, że mógł być pod wpływem substancji psychoaktywnych - dodał.

bEiWdEhF

Prokurator powiedział też, że w środę ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny, która wyjaśni, co było przyczyną jego śmierci.

Źródło: TVP3, "Gazeta Pomorska"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEiWdEhG
bEiWdEia
KOMENTARZE
(27)
Wlodek
2 lata temu
Użycie paralizatora to poważna sprawa. Trzeba być zdrowy aby to przeżyć. Jeśli masz coś nie tak to pozawodach
ASDERT MUZIK
2 lata temu
🤡 Kiedy gliny będą odpowiadać karnie za takie akty terroru .... Kiedy wprowadza Karę Śmierci dla nich ......... 🤔🤔 i znowu gliny bezkarne bo " zmarł z powodu trudności oddechowych był pijany , naćpany " tak jak Igor S. w komendzie Wrocław
smutne
2 lata temu
policja to bogowie z bronią w rękach, której nie może mieć zwykły obywatel bo mu nie wolno, no ale gdyby tak policjanta poczęstować 230V to siedzisz...., a oni za tonie odpowiedzą, bo wszystko było ok.: interwencja, użycie legalnego narzędzia itp. i sprawa zamknięta
bEiWdEib
xyz
2 lata temu
Do policji ida aby byc wczesniej na emeryturze i sie nie narobic zbytnio no i jest efekt ich pracy.
Is only me
2 lata temu
Przeginają z tymi paralizatorami. Fakt ... rozni ludzie sa ale policja musi aie liczyc z tym tez ze ludzie maja rozne choroby. A nikt nie chwalo sie chorobami albo nie okazuje karty zdrowia przed uzyciem paralizatora. To bylo przekroczenie uprawnien według mnie.
asdasdasdasda...
2 lata temu
wg mnie nie ma powodow zawieszac policjantow , nagrode za stresujaca prace powinni dostac oraz wolne zeby doszli do siebie po tych tragicznych zdarzeniach.
ijo ijo
2 lata temu
"Na miejscu pojawiła się karetka pogotowia, która bez skutku próbowała reanimować mężczyznę" - to teraz reanimacją zajmują się karetki a nie ratownicy/lekarze?
gość
2 lata temu
Paralizator powinien być traktowany jak pistolet .Czyli narzędzie do zabijania ,teraz prawie wszyscy ludzie mają chore serce .Policja powinna umieć obezwładniać ludzi którzy są bez-broni , a tylko agresywni .
!!!!
2 lata temu
To jest morderstwo dlaczego Ci policyjni mordercy nie sa zawieszeni , dlaczego prokurator nie występuje o sankcje , dlatego że policjanci sa tak szkoleni ..!!
Jhhhh
2 lata temu
Hhhh
Bolo
2 lata temu
Gdyby ktoś na prochach rzucał się na policjanta w Stanach, to by go zastrzelili. A u nas nie - muszą uspokoić, skuć, zawieźć na SOR, tam pilnować, żeby nikomu z lekarzy pielęgniarek nic nie zrobił, a jeszcze przy tym, żeby. broń Panie Boże, żadna krzywa się mu nie stała. Ech, cywilizacja...
dno
2 lata temu
znowu pisowska policja widać jak szkoleni przez pisowców dno dno dno i ludzie młodzi umierają a Wy widzicie i w wyborach pokazaliście jak wam się widzi władza zera i kaczki noooooooooooo brawo
wiedząca
2 lata temu
No i bardzo dobrze - selekcja naturalna zadziałała - będzie trochę bezpieczniej na tym świecie...
bEiWdEhT
meg
2 lata temu
Najbardziej na świecie boję się policji. Nie piję, nie palę, nie biorę narkotyków, nigdy niczego nie ukradłam. Wiem do czego są zdolni, jak wyprane mają mózgi i jak ich bawi pastwienie się nad słabszymi... Pocą mi się ręce nawet jak mnie mija drogówka...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić