o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Inspekcja wycofuje partię sera. Powodem groźna bakteria

0
Podziel się

Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje partię sera gouda w plastrach wyprodukowanego przez Spółdzielnię Mleczarską RYKI. Inspekcja Weterynaryjna prowadzi postępowanie wyjaśniające. Ustalono, że ww. partia trafiła na rynek Kanady oraz do odbiorców w Polsce.

Inspekcja wycofuje partię sera. Powodem groźna bakteria
(mat. firmowe)
bDUyxred

Chodzi o ser żółty Gouda marki Ryki o wadze 135 g, w plastrach. Jak informuje GIS, Spółdzielnia Mleczarska Ryki rozpoczęła już proces wycofywania kwestionowanej partii produktu z obrotu. Numer zakwestionowanej partii to 290351.

Powodem wycofania partii jest wykrycie przez kanadyjskie służby bakterii Listeria monocytogenes. Zpożycie żywności zawierającej tę bakterię może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

bDUyxref

"Konsumenci powinni sprawdzić czy posiadają w domu partię produktu objętą komunikatem. Produkty z tej partii należy wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym zostały zakupione" - informuje GIS. "W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem" - przestrzega.

Listerioza jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży. Na skutek zakażenia może dochodzić do obumarcia płodu i poronień lub też wrodzonej listeriozy u noworodka.

Zobacz także: Zobacz też: Brak leków. "Polscy klienci klientami drugiej kategorii"
bDUyxreG
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić