Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski08.02.19 (07:31)

Instagram wyrzuci mnóstwo zdjęć. Wielkie czyszczenie serwisu po śmierci 14-latki

Szef Instagrama zapowiedział usunięcie materiałów prezentujących zachowania autodestrukcyjne. Jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych ugiął się po ostrej krytyce ojca brytyjskiej nastolatki, która popełniła samobójstwo.
Facebook.com

Nie jesteśmy w miejscu, w którym powinniśmy być w kwestii samouszkodzeń ciała i samobójstw - przyznał szef Instagrama, Adam Mosseri, w rozmowie z BBC.

Serwis ogłosił, że wyrzuci wszystkie autodestrukcyjne materiały. Władze platformy zdecydowały się na ten krok po naciskach rodziców 14-letniej Molly Russell, która odebrała sobie życie w 2017 roku. Jej bliscy ustalili, że przed samobójstwem wiele razy oglądała podobne treści.

REKLAMA

Instagram pomógł zabić moją córkę - oskarżył ojciec dziewczynki, Ian Russel.

Szef platformy zapewnił, że drastyczne materiały znikną tak szybko, jak to tylko możliwe. Zastrzegł przy tym, że niektóre treści wyglądające na autodestrukcyjne mogą pozostać. Muszą mieć one jednak pozytywny wydźwięk na zasadzie "zobaczcie, udało mi się wyjść z wielkiego dołka".

Instagram usuwa posty po zgłoszeniu ich przez innych użytkowników. Jednak serwis zamierza zaprząc technologię, by niepożądane materiały były odsiewane na wcześniejszym etapie. Gdyby jednak znalazły się w serwisie, mają być niedostępne w rekomendacjach, wyszukiwaniu, nie będą miały również hasztagów - obiecał Mosseri.

Historycznie, pozwoliliśmy na treści związane z autodestrukcją, ponieważ ludzie czasami muszą opowiadać swoją historię, ale nie pozwoliliśmy na nic, co promowało autodestrukcję - zapewnił szef Instagrama.

Mosseri był dociskany w czasie rozmowy w programie BBC. Został zapytany, czy jeśli za pół roku w serwisie nadal będą materiały autodestrukcyjne, poda się do dymisji. Odpowiedział wymijająco, że "na pewno długo się zastanowię, czy właściwie wypełniam swoją rolę".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij