o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Daniel Bochen
|

Interpol: Kim Dzong Jang z Korei Południowej nowym szefem. "Cios dla Rosji"

8
Podziel się

Nowym szefem Interpolu został Kim Dzong Jang, przedstawiciel Korei Płd. "To cios dla Rosji", która forsowała na to stanowisko swojego kandydata – zwraca uwagę agencja Associated Press (AP), cytowana przez PAP.

Interpol: Kim Dzong Jang z Korei Południowej (na zdjęciu) nowym szefem. "Cios dla Rosji"
Interpol: Kim Dzong Jang z Korei Południowej (na zdjęciu) nowym szefem. "Cios dla Rosji" (PAP/EPA)
bErNdxwB

Dzisiaj, podczas głosowania na 87. Zgromadzeniu Ogólnym Interpolu w Dubaju, wybrano nowego szefa organizacji. Został nim Kim Dzong Jang z Korei Południowej. Jak podaje agencja AP, wybór jest szczególnym „ciosem dla Rosji”, która forsowała na to stanowisko swojego przedstawiciela Aleksandra Prokopczuka.

Kandydaturze Rosjanina na szefa Interpolu sprzeciwiały się m.in. Ukraina oraz Litwa, które groziły wyjściem z organizacji. Arsen Awakow Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy, na swoim Twitterze pisał, że ewentualny wybór kandydata z Rosji na stanowisko szefa Interpolu „jest absurdem i przeczy duchowi oraz celom tej organizacji”. „W przypadku zwycięstwa w wyborach rosyjskiego generała Aleksandra Prokopczuka, Interpol stanie się narzędziem politycznych porachunków rosyjskiego reżimu” – grzmiał z kolei Eimutis Misiunas, minister spraw wewnętrznych Litwy.

Poprzednim szefem Interpolu, był Chińczyk Meng Hongwei, który w październiku br. podał się do dymisji. Chiny podały, że toczy się przeciwko niemu śledztwo w związku z podejrzeniem o przyjmowanie łapówek.

bErNdxwD

Interpol jest międzynarodową organizacją policji pomagającą organom ścigania w walce z wszelkimi formami przestępczości. Aktualnie działa w 192 krajach. Kadencja szefa Interpolu trwa dwa lata.

bErNdxxe
KOMENTARZE
(8)
Stiopa
3 lata temu
putin -pułkownik KGB dostał w nos ,aż mu jucha poszła.
gość
3 lata temu
Ukraina i Litwa zagroziły wystąpieniem z organizacji - No rzeczywiście dwie potęgi praworządności i mocarstwa zatrzęsły Interpolem. Jedna 3 milionowa metropolia, a druga ma prawo stawiać wymagania, jak żyd za okupacji niemieckiej podczas II Wojny Światowej.
wania
3 lata temu
Taki banderowiec a słuchają się jego.
bErNdxxf
Dziadzio
3 lata temu
No nie dziwię się. Dla czego? A dla tego, że pierwszym szefem Interpolu był kto? Ano nie byle kto, bo SS Obergruppenfuhrer, czyli generał-pułkownik SS, Reinhard Heydrich, nazista, esesman, zbrodniarz hitlerowski, jeden z głównych odpowiedzialnych za straszliwy Holocaust. A drugim kto był? No też nie byle jakiś pionek, bo również SS Obergruppenfuhrer, czyli też generał-pułkownik SS, niejaki Ernst Kaltenbrunner, również nazista, hitlerowiec, zbrodniarz wojenny. Ta słynna instytucja więc nic dziwnego, że będzie działać przeciw Rosji, wszak dwaj ci powyżej raczej na jej korzyść nie robili. Mnie tam nie dziwota. Ale warto, warto wiedzieć, kto tą instytucję powołał, kto nią kierował i tworzył. A byli to właśnie przede wszystkim ci dwaj "dżentelmeni", absolutnie wysokie, najwyższe karty wśród najściślejszego otoczenia Adolfa Hitlera i jego radosnej organizacji, odpowiedzialnej za wymordowanie i śmierć nie mniej niż 80 MILIONÓW istnień ludzkich, a zapewne więcej, bo w okolicach STU milionów.
daniel
3 lata temu
Kim Dzong??? skąd ja znam to nazwisko? :)
antykomer
3 lata temu
Faktycznie jakby ruskiego wzieli to by wtedy plątanina polityczna się zrobiła. Już by wiedzieli jak nabałaganić. Przemyt broni byłby "legalny".
AmberGold
3 lata temu
a ja słyszałam ze FUSK na bank bedzie siedział
jajcooo
3 lata temu
tuska wezcie, on niedługo bedzie szukał fuchy i pełna gwarancja że będzie donosił niemcom
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić