o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|

Intrygujący skok w sondażu CBOS. "Wynik najlepszy z dotychczasowych"

11
Podziel się

Nie prezydenta, nie parlamentu, a zmiana oceny działalności Państwowej Komisji Wyborczej zwracają największą uwagę w najnowszym sondażu CBOS. Dobrze myśli o niej 69 proc. Polaków. To aż o 20 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

Wyniki ws. PKW są dużo lepsze niż w roku ubiegłym
Wyniki ws. PKW są dużo lepsze niż w roku ubiegłym (Agencja Gazeta, Sławomir Kamiński)
bErShtfp

Źle o PKW myśli jedynie 5 proc. badanych - w 2017 r. było to 15 proc. Niezdecydowanych pozostaje 26 proc., podczas gdy w ubiegłym roku odsetek ten wynosił 38 procent.

CBOS podkreśla, że wyniki dotyczące oceny Państwowej Komisji Wyborczej są najlepszymi z dotychczas zarejestrowanych. Pozytywne opinie przeważają we wszystkich analizowanych elektoratach partyjnych.

Ośrodek spytał też Polaków m.in. o ocenę prezydentury Andrzeja Dudy. I tak, 60 proc. ankietowanych ocenia ją pozytywnie (wzrost o 1 pkt. proc. od października), zaś 30 proc. - negatywnie (spadek o 1 pkt. proc.). Brak jednoznacznej opinii deklaruje 10 proc. ankietowanych.

bErShtfr

Badani wypowiedzieli się też o działalności Sejmu. Pozytywnie o nim wypowiada się 33 proc. badanych (wzrost o 2 pkt. proc.), natomiast źle - 51 proc. (spadek o 1 pkt. proc.). 16 proc. respondentów nie ma zdania w tej kwestii.

Podobny odsetek badanych, jak w przypadku Sejmu, ma dobre zdanie na temat prac Senatu (34 proc.), co stanowi wzrost o 3 pkt. proc. w porównaniu do października. Złą opinię na temat pracy senatorów ma 42 proc. ankietowanych (spadek o 2 pkt. proc.). Niezdecydowani w tej kwestii to 24 proc.

Bardzo wysokie noty zdobyli w sondażu samorządowcy. Ich pracę w swojej miejscowości pozytywnie ocenia aż 73 proc. badanych (w październiku odsetek ten wynosił 70 proc.). Negatywnie na temat działalności władz samorządowych wypowiada się 20 proc. badanych (mniej o 3 pkt. proc. w porównaniu z ubiegłym miesiącem).

Sondaż przeprowadzono w dniach 8-15 listopada 2018 roku metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) na liczącej 1051 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

bErShtfx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Afera w KNF. Tomasz Siemoniak: PiS jest na równi pochyłej, przegra wybory

bErShtfS
KOMENTARZE
(11)
Tu i teraz
3 lata temu
ciekawe jakie jest społeczne zaufanie do pijawki toruńskiej ?...rząd i prezydent przed nim na kolanach...
gość
3 lata temu
Zachwycacie się PKW bo nie wiecie, jakie nadużycia mogą być dokonywane w lokalach wyborczych poprzez zaniechanie i lekceważenie obowiązków nie mówiąc już o możliwości nadużyć i fałszerstw. To jest jeden wielki pic na wodę fotomontaż, a głupi lud myśli, ze ma wpływ na cokolwiek. Demokracja to w obecnym wydaniu stek bzdur z lewackim zamordyzmem w drodze na zatracenie europejskich wartości i europejskiej cywilizacji.
lmun
3 lata temu
Pekawu na Prezydenta!
bErShtfT
Jo
3 lata temu
80% Polaków zagłosuje na PIS
rubikoń
3 lata temu
Jeszcze tylko wywalić tych staruchów szkolonych w moskwie i PKW będzie czysta,a pro po ,dla czego niegdyś uznano za incydent podrzucanie kart wyborczych przez Julię Piterę,przecież znaleziono w jej samochodzie całe pliki kart wypełnionych na PO.Rozumiem że platfusiarnia przedawniła,ale kara na taki bandytyzm powinna być.
adam
3 lata temu
podobno też brałem udział w tym sondażu, tylko czy może mi ktoś powiedzieć co to jest PKW????
GB
3 lata temu
te sondaze robi ten z wasami ktory zasiedzial sie na fotelu a znierubstwa i bezczynnosci cofnol sie w rozwoju ze niepotrafo sie wyslowic
Robert
3 lata temu
A kiedy bedziemy mieli polski rzad?
Jgddv
3 lata temu
Kto normalny zagłosuje na PiS dobrej zmiany KNF im nie wypaliło na premie nie ma
pl
3 lata temu
PiS na wieki wiekow amen
XYZ
3 lata temu
Stopniowanie kłamstw - małe kłamstwo, duże kłamstwo i BADANIE STATYSTYCZNE!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić