o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ds
|

Inwazja latających mrówek na Białołęce. "Prawdziwa plaga"

150
Podziel się

Białołęka przeżywa oblężenie latających mrówek. Mieszkańcy dzielnicy podkreślają, że mrówki pojawiły się znikąd i w kilka godzin rozprzestrzeniły się po całej okolicy.

Plaga latających mrówek. Owady są teraz w czasie rójki, odbywają loty godowe.
Plaga latających mrówek. Owady są teraz w czasie rójki, odbywają loty godowe. (PAP, M. Henning)
bDJJWkzp

"Jeszcze rano ich nie było". Mieszkańcy Białołęki narzekają na plagę latających mrówek. Zgodnie z ich słowami, insekty pojawiły się w dzielnicy po południu i przez kilka godzin opanowały ulice. Całe chmury owadów zmusiły mieszkańców do zamknięcia wszystkich okien i niemalże zabarykadowania się w domach.

Szły po ścianie do góry. Dziesiątki mrówek ze skrzydełkami. Siadały na szybach okien, zapełniły parapety - mówi o2 pan Łukasz, mieszkaniec Białołęki.

Co roku to samo. Internauci z Białołęki podkreślają, że problem latających mrówek powraca co roku w tym samym czasie. Rokrocznie na początku lipca przez kilka dni ulice są pełne owadów. Czy poza byciem uciążliwymi mogą być także groźne dla człowieka?

bDJJWkzr
Zobacz także: Zobacz też: 3 sposoby na pozbycie się mrówek

5 lat temu taka latająca mrówka w Kobiałce weszła głęboko synowi do ucha i kąsała. Miał wtedy 6 lat. Skończyło się na SORze w szpitalu - ostrzega internautka.

Tak naprawdę nie posiadają nawet żądeł. Latające mrówki to przedstawiciele gatunku hurtnica pospolita i właśnie odbywają loty godowe, po których królowe będą zakładały nowe kolonie. Po zapłodnieniu znacznie większe od innych owadów królowe tracą skrzydła.

bDJJWkzx

Hurtnice nie są groźne dla człowieka. Uważa się je jednak za szkodniki, ponieważ przeszkadzają innym owadom zapylać kwiaty w sadach. Są uciążliwe nie tylko dla rolników, lecz także dla zwykłych ludzi, kiedy dostają się do mieszkań. Potrafią też wybierać miód z uli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDJJWkzS
KOMENTARZE
(150)
olo
2 lata temu
Jak co roku. Natura, w czym problem?
qwe
2 lata temu
zupełnie jak ludzie hahaha
Wujo
2 lata temu
Swój ciągnie do swojego!!!
bDJJWkzT
Warszawiak
2 lata temu
Dlaczego po raz kolejny na całe wakacje zamknięto ulicę Ząbkowską na Pradze Północ powodując duże utrudnienia komunikacyjne? Kto za to odpowiada?!
wiolka
2 lata temu
Poraża mnie nie tyle głupota , co całkowity brak jakiejkolwiek wiedzy na temat przyrody i zwierząt. Czego uczą w szkołach ja się pytam?
Najnowsze komentarze (150)
fredi
12 miesięcy temu
lagodna zima
Ewa
2 lata temu
wczoraj były w Łęcznej na lubelszczyźnie
Gość.
2 lata temu
Ta plaga powinna się skupić na ratuszu Trzaskowskim i jemu podobnym. Może zaczął samodzielnie pomyślał.
Karbid Bezboż...
2 lata temu
Dać packi i muchozol chłopakom zamieszkującym lokale przy Ciupagi 1 . Niech polatają po Białołęce i wytłuką robale. A nie tylko żrą, śpią i oglądają telewizję na koszt podatnika.
Xxx
2 lata temu
Zakazać mrówkom latania.W naszym pięknym,prawym i sprawiedliwym kraju,nikt nie będzie latał kiedy i gdzie chce.
adhoc16m
2 lata temu
Mam je po raz pierwszy,zastosowałam Bros w różowych granulakach i zwiewają,ale mogą pojawić się w innym miejscu.U mnie dzięki temu preparatowi,opuściły już 2 miejsca.Z naturą trudno wygrać,ale dzięki takim preparatom można zahamować ich rozmnażanie.
kara
2 lata temu
na żoliborzu nie było
TROCHĘ ZORIEN...
2 lata temu
ŻADNA INWAZJA! mrówki raz w roku, gdy warunki pogodowe (temperatura powietrza, wilgotność, siła wiatru) są o odpowiednich parametrach, wtedy ze wszystkich mrowisk są wysyłane królowe i trutnie do odbycia lotu godowego trwa on kilka godzin, a następnego dnia zostają tylko martwe osobniki, które nie znalazły nowego miejsca do życia i założenia nowego mrowiska
bDJJWkzL
Lulu
2 lata temu
Termity
matka
2 lata temu
trzeba wlać do ucha olej albo oliwę owad się udusi, potem do lekarza...owada można spokojnie wypłukać...
kasta
2 lata temu
To druga z plag warszawskich. Pierwsza to Trzaskowski i PO. A plag będzie 7.
Tad
2 lata temu
Były plagi egipskie teraz są pisowskie
hjjhh
2 lata temu
nie są groźne dla ludzi, są znakomitym przykładem o dobrej kondycji pewnej grupy owadów, szkoda tylko ze pewne gatunki ptaków powoli znikaja z naszego miejskiego krajobrazu ....
adam
2 lata temu
I ciągle pełne POd zakrętkę śmietniki to na pewno sukces Trzaskowskiego
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić