Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Irak. Polski obywatel ranny w wypadku, rodzina apeluje do MSZ

4
Podziel się

"Pomóżcie nam sprowadzić tatę do Polski" - taką prośbę do resortu wystosował syn poszkodowanego Aliego Algawama. Mężczyzna cudem uszedł z życiem po wypadku, do którego doszło w Iraku. O sprawie informuje RMF FM.

Rodzina rannego apeluje o pomoc
Rodzina rannego apeluje o pomoc (Agencja Gazeta)
bEUukEdh

Ali Algawam od ponad 30 lat mieszka w Polsce. Jak tłumaczy jego syn, Amin, mężczyzna znalazł się w kraju pisząc doktorat. Uciekł z Iraku przed reżimem Sadama Husajna. - Tu poznał mamę, która wtedy studiowała filologię polską, zakochał się i założył rodzinę - opowiada Amin. - Polska to jego pierwsza ojczyzna, drugą stał się kraj pochodzenia - dodaje mężczyzna.

Ali pojechał niedawno do Iraku, by odwiedzić swoją rodzinę. To tam doszło do groźnego wypadku. Samochód, którym jechał - z Basry do Bagdadu - dachował. Mężczyzna ma połamane żebra, pęknięte kości czaszki. Pomimo tak poważnych obrażeń został wypisany ze szpitala. Jak tłumaczy jego syn, leczenie ogranicza się do podawania morfiny.

- Nie jest w stanie przespać nawet 15 minut, budzi się z powodu bólu. Tam nie ma wiedzy medycznej, nawet żeby podać mu kroplówki - podkreśla Amin.Jednocześnie zaznacza, że rodzina pokryje wszystkie koszty transportu rannego. Jedyne o co proszą polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, to pomoc w załatwieniu procedur lotniczego transportu medycznego.

bEUukEdj
Zobacz także: Zobacz także: Po co Monika Jaruzelska idzie do polityki?

- Zwracam się do polskiego rządu i do polskich służb o pomoc. Po pierwsze, żeby zapewnić odpowiednią konsultację, czy (ojciec - red.) nadaje się do transportu. Po drugie, żeby zapewnić odpowiednią opiekę na miejscu i żeby jak najszybciej ściągnąć go do Polski - apeluje Amin Algawam.

Jak podaje RMF FM, polski resort jest w kontakcie z irackimi władzami i udziela pomocy polskiemu obywatelowi.

bEUukEdp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

bEUukEdK
KOMENTARZE
(4)
sA
4 lata temu
mam mieszane uczucia w tej sprawie
Bena
4 lata temu
Człowieku możesz pomarzyć że Ci pomogą na to potrzeba kasy a tu już debecik
mkl
4 lata temu
Przykre, ze mial wypadek, ale jedzie sie za granice , to trzeba sie ubezpieczyc. Niby ten czlowiek taki wyksztalcony a nie wiedzial o tym? Jakiego Kraju jest obywatelem?
bEUukEdL
gość
4 lata temu
No to ruchy panie Czaputowicz czy jak Ci tam ! Działajcie, chodzi o polskiego obywatela, gdyby był pochodzenia ukraińskiego lub żydowskiego już byście pieszo zapieprzali, doopognioty.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić