o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. Katarzyna Bogdańska
|

Iran. Antoni Macierewicz chwali Donalda Trumpa. "Czy będzie III Wojna Światowa?"

4
Podziel się

Iran. Sytuacja na Bliskim Wschodzie wciąż jest bardzo napięta. Świat z niepokojem patrzy na konflikt na linii USA - Iran. Antoni Macierewicz chwali jednak decyzję prezydenta Donalda Trumpa. - Nie zaowocowała wielkim konfliktem, zagrożeniem III wojny światowej, ale powolną ewolucją w kierunku porozumienia - powiedział.

Iran. "Czy będzie III Wojna Światowa?" Antoni Macierewicz chwali Donalda Trumpa
Iran. "Czy będzie III Wojna Światowa?" Antoni Macierewicz chwali Donalda Trumpa (Forum)
bDauGYBN

Iran. Antoni Macierewicz w swoim felietonie "Głos Polski" odniósł się do zabicia przez Amerykanów gen. Kasima Sulejmaniego. - Nie ma wątpliwości, że był on człowiekiem odpowiedzialnym za destrukcję sytuacji pokojowej na Bliskim Wschodzie - mówił były szef MON. Dodał także, że Sulejmani był zwolennikiem coraz bardziej agresywnej polityki zarówno Iranu, jak i innych wytworzonych poprzez działania jego oddziałów grup bojowników i grup terrorystów walczących na Środkowym i Bliskim Wschodzie.

Macierewicz ocenił decyzję Trumpa jako słuszną, ale niezwykle ryzykowną.

Czy będzie III Wojna Światowa? Były szef MON zaznacza, że takie pytanie zaczęło pojawiać się w mediach, a opozycja zaczęła domagać się wycofania polskich wojsk z Iraku, ale mówi, że Polacy są zupełnie bezpieczni i nikomu nic nie zagrażało.

bDauGYBP

Stwierdził też, że przebieg wydarzeń jest zupełnie odmienny niż próbowały to przedstawiać i wzniecić lewicowo-liberalne media w Polsce i na świecie.

- Decyzja prezydenta Donalda Trumpa nie zaowocowała wzmocnieniem i wielkim konfliktem, zagrożeniem III wojny światowej, ale powolną ewolucją w kierunku porozumienia, takiego, jakiego dotychczas na Środkowym i Bliskim Wschodzie nie było - mówił.

O Iranie powiedział, że to ambitny i wielki naród. - Powinien być częścią cywilizacji światowej budującej ład, pokój i bezpieczeństwo, dobrobyt na świecie, a zwłaszcza na Środkowym Wschodzie - dodał Macierewicz. Według byłego szefa MON powstała szansa, jakiej nigdy dotychczas nie było. Podkreślił jednocześnie, że "jeżeli siła jest używana w dobrych intencjach, być może warto czasami tak drastyczne kroki podejmować, ale tylko wtedy, jeżeli ich konsekwencją jest rzeczywiście wola budowania pokoju".

bDauGYBV

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDauGYBW

Zobacz też: Czy Duda powinien lecieć do Jerozolimy? Jego konkurent: odpowiedź jest prosta

bDauGYCq
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(4)
Nautilus
9 miesięcy temu
Cóż ,to tylko Antoni I obłąkany.
Yupijaj
9 miesięcy temu
Psycho. PATA
Sawanah
9 miesięcy temu
Antoni to człowiek Putina. Tyle w temacie.
bDauGYCr
Cynik
9 miesięcy temu
Ależ ten człowiek mundry!
Najnowsze komentarze (4)
Sawanah
9 miesięcy temu
Antoni to człowiek Putina. Tyle w temacie.
Nautilus
9 miesięcy temu
Cóż ,to tylko Antoni I obłąkany.
Yupijaj
9 miesięcy temu
Psycho. PATA
Cynik
9 miesięcy temu
Ależ ten człowiek mundry!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić