oprac. Katarzyna Bogdańska
|

Iran. Antoni Macierewicz chwali Donalda Trumpa. "Czy będzie III Wojna Światowa?"

9 reakcji
0
5
4
Podziel się

Iran. Sytuacja na Bliskim Wschodzie wciąż jest bardzo napięta. Świat z niepokojem patrzy na konflikt na linii USA - Iran. Antoni Macierewicz chwali jednak decyzję prezydenta Donalda Trumpa. - Nie zaowocowała wielkim konfliktem, zagrożeniem III wojny światowej, ale powolną ewolucją w kierunku porozumienia - powiedział.

Iran. "Czy będzie III Wojna Światowa?" Antoni Macierewicz chwali Donalda Trumpa
Iran. "Czy będzie III Wojna Światowa?" Antoni Macierewicz chwali Donalda Trumpa (Forum)

Iran. Antoni Macierewicz w swoim felietonie "Głos Polski" odniósł się do zabicia przez Amerykanów gen. Kasima Sulejmaniego. - Nie ma wątpliwości, że był on człowiekiem odpowiedzialnym za destrukcję sytuacji pokojowej na Bliskim Wschodzie - mówił były szef MON. Dodał także, że Sulejmani był zwolennikiem coraz bardziej agresywnej polityki zarówno Iranu, jak i innych wytworzonych poprzez działania jego oddziałów grup bojowników i grup terrorystów walczących na Środkowym i Bliskim Wschodzie.

Macierewicz ocenił decyzję Trumpa jako słuszną, ale niezwykle ryzykowną.

Czy będzie III Wojna Światowa? Były szef MON zaznacza, że takie pytanie zaczęło pojawiać się w mediach, a opozycja zaczęła domagać się wycofania polskich wojsk z Iraku, ale mówi, że Polacy są zupełnie bezpieczni i nikomu nic nie zagrażało.

Stwierdził też, że przebieg wydarzeń jest zupełnie odmienny niż próbowały to przedstawiać i wzniecić lewicowo-liberalne media w Polsce i na świecie.

- Decyzja prezydenta Donalda Trumpa nie zaowocowała wzmocnieniem i wielkim konfliktem, zagrożeniem III wojny światowej, ale powolną ewolucją w kierunku porozumienia, takiego, jakiego dotychczas na Środkowym i Bliskim Wschodzie nie było - mówił.

O Iranie powiedział, że to ambitny i wielki naród. - Powinien być częścią cywilizacji światowej budującej ład, pokój i bezpieczeństwo, dobrobyt na świecie, a zwłaszcza na Środkowym Wschodzie - dodał Macierewicz. Według byłego szefa MON powstała szansa, jakiej nigdy dotychczas nie było. Podkreślił jednocześnie, że "jeżeli siła jest używana w dobrych intencjach, być może warto czasami tak drastyczne kroki podejmować, ale tylko wtedy, jeżeli ich konsekwencją jest rzeczywiście wola budowania pokoju".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

4
0
5
KOMENTARZE
(4)
Nautilus
miesiąc temu
Cóż ,to tylko Antoni I obłąkany.
Yupijaj
miesiąc temu
Psycho. PATA
Sawanah
miesiąc temu
Antoni to człowiek Putina. Tyle w temacie.
Cynik
miesiąc temu
Ależ ten człowiek mundry!
Najnowsze komentarze (4)
Sawanah
miesiąc temu
Antoni to człowiek Putina. Tyle w temacie.
Nautilus
miesiąc temu
Cóż ,to tylko Antoni I obłąkany.
Yupijaj
miesiąc temu
Psycho. PATA
Cynik
miesiąc temu
Ależ ten człowiek mundry!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić