o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Irena Kwiatkowska umierała dwa razy. Nieznane fakty

43
Podziel się

Do tej pory oficjalna wersja brzmiała: Irena Kwiatkowska zmarła ze starości. Nowe światło na przykre okoliczności rzuca najnowsza biografia aktorki.

Irena Kwiatkowska do końca zachowywała pogodę ducha
Irena Kwiatkowska do końca zachowywała pogodę ducha (East News)
bDZnwFIl

Irena Kwiatkowska była legendarną aktorką filmową i teatralną. Widzowie pamiętają ją z ról w "Wojnie domowej", "Czterdziestolatku", "Zmiennikach" czy niezliczonych kreacji scenicznych.

Zobacz także: ZOBACZ TEŻ: Odwiedziliśmy groby gwiazd polskiego kina

Aktorka zmarła 3 marca 2011 r. w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. Spędziła tam ostatnie lata życia.

bDZnwFIn

- Była zmęczona chorobą, ale nie umarła chora, po prostu to wiek - "Super Express" przypomina komunikat po śmierci aktorki .

Jednak prawda była zupełnie inna. Okazuje się, że przyczyną śmierci 98-letniej aktorki była sepsa.

bDZnwFIt

Pierwszy raz walczyła z nią w 2003 r.

- Gdy z powodu kamicy trafia do lecznicy MSW, najpierw planowana jest operacja. Aktorka dostaje antybiotyki, ale jest bez apetytu, ma zator, traci przytomność. Wszyscy myślą, że to już koniec. Na drugi dzień wstaje wyprostowana, próbuje zapiąć sobie stanik i mówi do obecnej przy wszystkim bratanicy: "Krysiu, wyrzucają mnie stąd!" - czytamy w książce autorstwa Marcina Wilka "Kwiatkowska. Żarty się skończyły".

- Wychodzi wtedy z Jabłońską na powietrze, siada na ławce, patrzy wysoko w niebo i mówi: "O Boże, jak to niebo jest wysoko!". Powtórzyła to chyba z dziesięć razy... Organizm Ireny, choć wyczerpany i wyniszczony, jest wyjątkowo silny. Ma jeszcze siłę, by wyjść, by porozmawiać, nabrać oddechu w płuca, odmówić modlitwę. Przeżyje śmierć kliniczną, wróci do życia - pisze Wilk i dodaje:

bDZnwFIu

- Osiem lat później, w Szpitalu Zakaźnym na Wolskiej, ten cud się nie powtórzy. Sepsa zwycięży.

Irena Kwiatkowska odeszła 3 marca 2011 r. Aktorka została pochowana 14 marca na warszawskich Powązkach.

bDZnwFIO
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(43)
junker1976
2 lata temu
RIP
Leosia
2 lata temu
Wspaniała kobieta,wielki człowiek,znakomita aktorka!
www.
2 lata temu
Po co pisac te bzdury , byla stara , chora wiec umarla , kazdy kiedys umrze a nie kazdy dozyje tak sedziwego wieku w takiej sprawnosci jak Pani Irena.
bDZnwFIP
pik
2 lata temu
trafiła do szpitala MSW a co by bylo jak by trafiła do zwykłego szpitala?
choleryk
2 lata temu
też mi rewelacja! wiadomą rzeczą jest, że w podeszłym wieku (a w takim była pani Irena) odporność organizmu bywa mocno osłabiona. Stąd duże prawdopodobieństwo przekształcenia się banalnej infekcji w sepsę. tak więc drogi autorze daj Irenie Kwiatkowskiej święty spokój i na siłę nie szukaj sensacji...
Jan lat 71
2 lata temu
Kiedy tak napiszecie o grubej kryśce?
Seniorka
2 lata temu
Niezupełnie ginie! Od roku 2018 osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mają prawo do rehabilitacji i do przyjęcia do specjalisty bez oczekiwania w długich kolejkach. Podniesiono też zasiłek z MOPS o 30 kilka złotych. To niewiele, ale przez kilkanaście lat te zasiłki stały w miejscu. A umrzeć każdy musi. Cud być w takiej formie, jak pani Kwiatkowska, niemal do końca.
W
2 lata temu
Aktorka - beznadziejna. Grała na jedno kopyto.
Mój nick
2 lata temu
Dzieci z Bullerbyn czytane przez Panią Irenę, to mistrzostwo
bdfb
2 lata temu
marek co o tym sadzisz ,tadziu już ciebie nie broni. A nowy kier. ma ciebie w dupsku.hhahaaaa pokaż i przedstaw się jego dziwczynie.
JA
2 lata temu
TERAZ ROBI JAJA W NIEBIE
starzec
2 lata temu
Każdy na coś musi umrzeć w tym wieku ma się już dziesiątki dolegliwości ,naprawdę trudno powiedzieć że ktoś umarł ze starości bo zawsze jest jakaś przyczyna .
aa
2 lata temu
jesli ktokolwiek widzial ta kobiete poza scena czy ekranem ten wie ze takich ludzi w teatrokinie prawie juz nie ma. Swietna kobieta
bDZnwFIH
polak poszkod...
2 lata temu
życie nie ma ceny. Nie mniej jednak rząd polski winien wystąpić do Izraela o odszkodowanie /10 milionów euro/ za każdego zamordowanego żołnierza nie złomnego przez żydów, dokumętacje ma IPN
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić