o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Irlandia Północna. Próba zamachu "aby zwabić i zabić policjantów"

1
Podziel się

Tuż przy granicy z Irlandią, w północnoirlandzkim hrabstwie Fermanagh wybuchła bomba - poinformowała w poniedziałek policja Irlandii Północnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Służby ujawniły także wstępną hipotezę próby zamachu.

Irlandia Północna. Przy granicy eksplodowała bomba
Irlandia Północna. Przy granicy eksplodowała bomba (google, Google Maps)
bEaeYPmd

Irlandzka stacja RTE podała, że wcześniej w pobliżu znaleziono atrapę ładunku wybuchowego. Według policji funkcjonariusze otrzymali informację o wykryciu bomby w sobotę wieczorem.

Do poniedziałkowej eksplozji doszło, kiedy policjanci i saperzy sprawdzali teren wokół znalezionej atrapy. Zdaniem północnoirlandzkich funkcjonariuszy ładunek został podłożony celowo, aby wyrządzić jak największe szkody.

- Choć śledztwo w tej sprawie jest na bardzo wczesnym etapie, jestem głęboko przekonany, że była to celowa próba zwabienia na miejsce policji i wojskowej jednostki saperów, by ich zabić - zaznaczył w oświadczeniu zastępca komendanta miejscowej policji Stephen Martin.

bEaeYPmf
Zobacz także: Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki
bEaeYPml

Od początku roku sytuacja na Wyspach jest bardzo niepewna. Wpływ ma na to chaos związany z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Brexit może doprowadzić do powrotu twardej granicy pomiędzy Irlandią Północną a pozostającą we Wspólnocie Republiką Irlandii.

W kwietniu doszło także do zamieszek w Londonderry. Od kuli zginęła dziennikarka Lyra McKee. Uczestnicy zamieszek rzucali w policyjne auta petardami i koktajlami Mołotowa. Przy okazji spłonęło kilka prywatnych aut.

Odpowiedzialność za jej śmierć wzięła na siebie Nowa Irlandzka Armia Republikańska, podkreślając jednak, że jej celem byli policjanci. "Podczas ataku na wroga Lyra McKee została tragicznie zabita, stojąc obok sił nieprzyjaciela" - poinformowała Nowa IRA w oświadczeniu, które przesłano redakcji "The Irish News". Organizacja terrorystyczna przekazała jej rodzinie oraz przyjaciołom "najszczersze przeprosiny".

bEaeYPmm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "The Irish News"

bEaeYPmG
KOMENTARZE
(1)
dada
2 lata temu
Wpływ ma na to chaos związany z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Za to zdanie powinieneś IŚĆ SIEDZIEĆ NA DŁUGIE LATA PIOTR!!!!!!!!!!!!! Niczym nie poparte słowa na to że to dzieje się przez to. A straszenie ludzi takimi zdaniami MUSI BYĆ KARALNE bo wyrządzasz krzywdę psychiczną!!!!!!!!! Jak dla mnie jesteś nikim i ja jako pracodawca wywalił bym cię na zbity PYSK!!!!!!!!!!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić