o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Irlandzki sąd odrzuca ekstradycję. Powodem łamanie demokracji w Polsce

31
Podziel się

Sąd Najwyższy w Irlandii rozpatrywał wniosek o ekstradycję Artura C. poszukiwanego za handel narkotykami. Prawnicy Polaka przybrali jednak nietypową linię obrony - zagrożenie dla praworządności w Polsce.

Sędzia z Irlandii odrzuciła możliwość ekstradycji, ze względu na stan praworządności w Polsce
Sędzia z Irlandii odrzuciła możliwość ekstradycji, ze względu na stan praworządności w Polsce (East News)
bDUusDyt

Poszukiwany na podstawie europejskiego nakazu aresztowania Artur C. został zatrzymany w Irlandii w maju ub.r. Prawnicy Polaka sprzeciwili się jego ekstradycji do kraju, argumentując to ostatnimi zmianami legislacyjnymi w polskim wymiarze sprawiedliwości - podaje irishtimes.com.

Powołując się na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości sędzia Aileen Donnelly powiedziała, że szereg zmian w sądownictwie i prokuraturze w ostatnich dwóch latach był ogromny. Na tej podstawie Sąd Najwyższy stwierdził, że rządy prawa w Polsce zostały "systematycznie uszkodzone".

Zarzuty Donnelly dotyczą upolitycznienia KRS, dyskryminacji płciowej dotyczącej wieku emerytalnego czy funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego, który nie gwarantuje przestrzegania prawa w naszym kraju. - Polska wydaje się już nie akceptować, że istnieją wspólne europejskie wartości, które należy szanować - podkreśla.

bDUusDyv

Zobacz także: "Kto nami rządzi?" Joanna Mucha o rozwoju demokracji w Polsce"

Irlandzka sędzia przekonuje, że w przypadku przekazania C. Polsce, oskarżony stanąłby przed sądem, gdzie minister sprawiedliwości jest jednocześnie prokuratorem i może wpływać na prezesów sądów. Adwokat Sean Guerin powiedział, że zmiany legislacyjne w naszym kraju są "zagrożeniem dla całego systemu praworządności i niewydanie jego klienta było konieczne w tych okolicznościach".

Źródło: irishtimes.com

bDUusDyW
KOMENTARZE
(31)
wrrr
3 lata temu
co ma piernik do wiatraka ?
asfas
3 lata temu
Dla mnie luz, niech każdy bandyta, diler, złodziej ucieka do Irlandii, oszczędzimy na kosztach utrzymania ich w więzieniu. A oni niech się szarpią z bandyctwem.
miaa
3 lata temu
Niech to powiedzą ofiarom sędziów tym np. wyrzuconym z warszawskich kamienic i tym z amber gold i wszystkim innym ,o których przez lata nikt się nie upomniał, bo rządziła kasta
bDUusDyX
GOla
3 lata temu
widać wszyscy lepiej wiedzą co dla polaków dobre a gdzie byli jak sądy komunistyczne zkazywały niewinnych ludzi i dalej pełno sędziów pracuje z tej półki w sądach ,niech nie wtrącają sie do polityki państwa i sądownictwa w naszym kraju bo prawdy nie znaja -- ile u nas jest skrzywdzonych przez sądy to w głowie się nie mieści i jakoś za granicą o tym cicho a jak przestępcę karac to bronią go przed sądem polskim to niech karają sami naszych przestępców -- karygodne posunięcie i nie mieści sie w głowie .Polska nie jest wasalem Unii!!!!!!!
Artur
3 lata temu
I super - teraz wszyscy przestępcy wiedzą gdzie mają wyjeżdżać żeby uniknąć kary ;D Powodzenia Irandczycy hehe ;)
Najnowsze komentarze (31)
kkk
3 lata temu
Niech sobie trzymają bandytę i żywią na własny koszt
klo
3 lata temu
Jeśli ktoś ma chociaż trochę wiedzy na temat jak w Irlandii sądy pracują ,to sądy w Irlandii do pięt nie dorastają Polskim sądom , opieszałość w postępowaniu to już całkowicie dno
bodzio
3 lata temu
Mafiosi z Justiti już i tam korumpują sędziów.
jbox-er
3 lata temu
niech sobie tego bandytę zatrzymają.Mogą mu udzielić kredytu na rozkręcenie biznesu narkotykowego.Byle nie u nas.
k
3 lata temu
Znowu mącą.
bez jaj
3 lata temu
w irlandii jest taka korupcja ze sedzia moze sie uczyc od polski...w irl sędziowie sa wybierani politycznie tez, wiec co to za bujdy?
@@@
3 lata temu
no i super chce Irlandia przestępców to powinno się im podesłać całe więzienia zwłaszcza te grożniejsze
aj waj
3 lata temu
i kto to mówi, zielona wyspa wyschła i kasy szuka u dilerów?
bDUusDyP
ja
3 lata temu
proponuje go uniewinnic albo postawic mur na granicy tak jak to bylo z murem berlinskim po 1945 zeby odizolowac nas od swiata. Wszyscy cos znacza a jak Polska cos chce zrobic to na starcie ganiona jest
naiwny
3 lata temu
Dla tych, którzy obawiają się czy dobrze rozliczą PIT po wszystkich zmianach prawnych, polecam podatnik info. Uwzględnione zmiany kwoty wolnej, nowe odliczenia itd.
chwdpis
3 lata temu
Wszyscy to widza, tylko pisie czlonki udaja ze jest ok
ruru
3 lata temu
Może sędzia daje sobie w żyłę?
zw
3 lata temu
kasta chcialaby brac pieniadze podatnikow i przyznawac odszkodowania za 100 tys funtow za zaklucanie spokoju bogackim............nie chcemy tego w Polsce
Artur
3 lata temu
I super - teraz wszyscy przestępcy wiedzą gdzie mają wyjeżdżać żeby uniknąć kary ;D Powodzenia Irandczycy hehe ;)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić