Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Filip Skowronek
|

"Islam religią pokoju... wiecznego". Szokująca okładka "Charlie Hebdo"

32
Podziel się:

Popularny francuski tygodnik satyryczny "Charlie Hebdo" zaszokował świat okładką nawiązującą do zamachu w Barcelonie. Rysunek przedstawiający ludzi rozjeżdżanych przez samochód dostawcy podpisano słowami "islam religią pokoju... wiecznego".

"Islam religią pokoju... wiecznego". Szokująca okładka "Charlie Hebdo"
(Twitter)

Najnowszy numer tygodnika stał się przedmiotem kontrowersji we Francji. Redakcja tygodnika posłużyła się tragedią w Barcelonie do uderzenia w islam. Wielu komentatorów zarzuca dziennikarzom nadużycie, jakim jest zrównanie religii ze zjawiskiem terroryzmu. Przeciwnicy takiego rozumowania zapowiedziały pozew przeciwko redakcji.

O francuskim tygodniku zrobiło się głośno, gdy w styczniu 2015 roku dwóch islamistów zaatakowało budynek, w którym mieściła się jego redakcja. W zamachu zginęło 12 osób, w tym 9 pracowników redakcji i 2 policjantów. "Charlie Hebdo" na celowniku islamskich radykałów znalazł się po tym, jak zadecydowano o przedrukowaniu kontrowersyjnej karykatury Mahometa z duńskiej gazety. W związku z akcją wyrażania poparcia dla ofiar zamachu popularne stało się hasło "Je suis Charlie" (jestem Charlie).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(32)
hehe
5 lata temu
to ciekawe rozumowanie -tygodnik zszokowal swiat okladką !!! a moze kogos zabil okladką?hehe
Prawda
5 lata temu
Mówienie prawdy może szokować tylko lewicowych kłamców.
bstkpwse
5 lata temu
poprawnosc polityczna to gwozdz do trumny europy. Ale panowie z Brukseli jeszcze tego nie widza. Moze jak ktorys z tych "milujacych pokoj"zgwalci ich corke to przejrzy na oczy.
tesa
5 lata temu
Naduzycie ? a rozjezdzanie ludzi w podziece ze przyjeli pod swoj dach to nie naduzycie ? wiec moga pisac jak chca.
Kaszub
5 lata temu
A co - czy to jest nieprawda ?!!!
sk
5 lata temu
A co w tym dziwnego
nie no, nie m...
5 lata temu
"Wielu komentatorów zarzuca dziennikarzom nadużycie, jakim jest zrównanie religii ze zjawiskiem terroryzmu." - a nie jest tak ?
gg
5 lata temu
Tylko delegalizacja tej zbrodniczej ideologii !!!!!!!!!!!
qwas
5 lata temu
Szokujące jest to że nie wydają tego w Polsce.
zz
5 lata temu
szokujące to jest to że ktoś kto ma oczy udaje że nie widzi tego co widzi.
fgdfg
5 lata temu
Niedawno zrobili eksperyment - owinęli Biblię w obwolutę koranu i czytali różne "niewygodne fragmenty" chrześcijanom - wszyscy stwierdzili, że te cytaty są chore i dziwili się, jak można wierzyć w taką książkę... To mówi samo za siebie...
fgdfg
5 lata temu
Cytaty z Biblii - dalszy ciąg: Pierwszy List do Koryntian 14:34-35 kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu. Księga Powtórzonego Prawa 22:28-29 Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie. Druga Księga Królów 2:23-24 Stamtąd poszedł do Betel. Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie...! On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci. To Biblia - a nie Koran...
Tom Kos
5 lata temu
islam to czyste zlo!!! Ktora religia namawia do mordowania tych ktorzy nie sa w niej?! w ktorej religii "prorok" stary oblesny 53 letni dziad dupczy 9 letnie dziecko?! ktora religia skupia najwiecej analfabetow czyli ludzi ktorymi najlatwiej sterowac?! tylko ta chora ideologia bo religia tego nazwac sie nie da...
maro
5 lata temu
brawo, że słi szarli
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić