Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|

Iwona Hartwich: odcięli nas od windy. Coraz bardziej napięta sytuacja w Sejmie

27
Podziel się

- Jesteśmy odcięci od prysznica. Nie możemy korzystać z windy - powiedziała rano Wirtualnej Polsce Iwona Hartwich, protestująca od 39. dni w Sejmie. Wcześniej usunięto kamery z sejmowego korytarza.

Rodzice okupujący Sejm odcięci
Rodzice okupujący Sejm odcięci (Twitter)
bEUumvVN

- Od 7.30 rano nie mamy dostępu do windy, a to jest niezbędne, by skorzystać z prysznica, który jest na parterze - mówiła nam rano Iwona Hartwich, mama niepełnosprawnego Kuby i liderka protestu w Sejmie.

Tłumaczyła, że Adrian nie mógł się wykąpać, ponieważ komendant Straży Marszałkowskiej podjął decyzję o zablokowaniu protestującym w Sejmie drogi do prysznica. Mają jedynie dostęp do jednej toalety dla osób niepełnosprawnych.

Hartwich powiedziała, że według otrzymanych informacji winda została zamknięta z powodu sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, która potrwa do 28 maja.

bEUumvVP

Rodzice okupujący Sejm mówią także, że pojawili się dodatkowi funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej.

Sytuacja w Sejmie jest coraz bardziej napięta. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach doszło do przepychanek protestujących ze strażnikami. Uczestnicy manifestacji chcieli wywiesić transparent w sejmowym oknie w języku angielskim. Celem było zwrócenie uwagi zagranicznych mediów w trakcie Zgromadzenia NATO w Warszawie.

bEUumvVV

Napis na transparencie brzmiał: "Polish disabled children beg for a decent life". Po polsku oznacza: "polskie niepełnosprawne dzieci błagają o przyzwoite życie".

Zobacz także:

Sejm jak twierdza. Wyjątkowe środki podczas Zgromadzenia NATO

bEUumvVW

Popołudniu przed Sejmem rozpocznie się demonstracja "Dzień SuperMatki". Jak mówiła nam Hartwich, przed Sejm przyjadą matki z całej Polski. Będzie tez odczytany list od osób protestujących w Sejmie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Kłótnia przed Sejmem. "Nie zgadzam się ze strajkiem podłogowym"
bEUumvWq
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(27)
jjc
4 lata temu
Ci niepełnosprawni to nie niepełnosprawni ale ich opiekunowie to są z pod ciemnej gwiazdy. Czyste chamstwo było w wykonaniu mężczyzny rozkraczonego przed kamerą w krótkich majtkach, jakby chciał genitalia widzom pokazać.Baby zaś rozgorączkowane plotły 3 po 3 przed kamerą bez żadnego pomyślunku.
XD
4 lata temu
Opozycja szuka elektoratu wśród niepełnosprawnych. Zaraz będą walczyć o większe cele dla więźniów i więcej swobody dla umysłowo chorych.
Ja:)
4 lata temu
By się wstydziły! Miesiąc poleciał, a nie pracują, tylko męczą te dzieci. Ciągle wam mało i źle! Zastanówcie się! Co maja powiedzieć inni np bezrobotni, albo ci co PRACUJĄ ZA GROSZE! Też mają strajków! Żenada!
bEUumvWr
Realista ja
4 lata temu
Na początek wypalowałym zydofffskie tvn i żydoffffskie posłanki(o obcobrzmiących nazwiskach) które dbają o nakręcanie całej historii.
Piotr w
4 lata temu
Doplat do sprzetu nie chca,chca tylko i wylacznie 500 do reki. moze od razu 500 na karte zakupowa do auchan albo media markt?
Anka89
4 lata temu
Do roboty zamiast wyludzac pieniadze !!!
Tyfus KACZORU...
4 lata temu
Jakie pisowskie odpady ludzkie tu kometuja....WSZY im zycie darowaly i kloaczne insekty ziona jadem
Kkkl
4 lata temu
Ale pisowcy to najnizszy sort hien cmentarno-Zoliborskich
Wuj donald
4 lata temu
Zabrać materace i miski, zamknąć toalety, ignorować. Dosyć tego. Dostali od Rządu wiecej niż się pewnie spodziewali, ale słuchają "dobrych rad" kogoś takiego jak Wielgus.
asd
4 lata temu
to jedz do domu sie wykapac , ty czerwona ty juz wiesz co hahahahahahah
pl
4 lata temu
PiS na wieki wiekow amen
Nie
4 lata temu
Uzyc siły jak to było za rządów PO i PSL a na ulicę wyprowadzić Policję uzyyc armatek wodnych jak to było ostatnio w Niemczech nie damy sie !!!
realista
4 lata temu
Przez te 39 dni na których skupił się naród Polski PIS i reszta bydła nakładała na paliwa podatek od podatku i jeszcze go opodatkowali przez co paliwa podrożały prawie o 1 zł. Ja poproszę o 200 plus bo tyle miałem podwyżki płacy którą miałem odkładać na przyszłość dzieci a nie na dojazd do pracy.
bEUumvWj
ja
4 lata temu
Od kiedy w polskim Sejmie robi się kemping czy tez obozowisko??? Już dawno powinni być wyprowadzeni za drzwi!! Do Sejmu powinien być zakaz wstępu osobom postronnym!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić