REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Ewelina Kolecka12.11.19 (15:21)

Izrael wzięty na cel po śmierci terrorysty. Poleciało 50 rakiet

Izrael został zaatakowany. To zemsta za śmierć lidera organizacji terrorystycznej, który zginął w ataku wrogich sił lotniczych w Strefie Gazy. Jego zwolennicy zapowiedzieli okrutny odwet. Na razie doszło do wystrzelenia pięćdziesięciu rakiet w kierunku Izraela. Reakcja dowództwa była natychmiastowa.
East News

Baha Abu Al-Atta, 42-letni przywódca ugrupowania terrorystycznego Islamski Dżihad, zginął w wyniku ataku dokonanego przez siły izraelskie na jego dom w Strefie Gazy. Razem z nim poniosła śmierć żona. Działania Al-Atty były wspierane przez Iran.

Członkowie Islamskiego Dżihadu oficjalnie potwierdzili, że ich dowódca zginął dokonując "heroicznego czynu". Zapowiedzieli także zemstę na "syjonistycznym bycie", jak określili Izrael. W ramach odwetu doszło do wystrzelenia w kierunku wrogiego kraju aż pięćdziesięciu rakiet. Dwadzieścia z nich zostało wcześniej przechwyconych przez antyrakietową Żelazną Kopułę.

REKLAMA

Decyzja o podjęciu ataku na Strefę Gazy miała wypłynąć bezpośrednio od Benjamina Netanjahu, premiera Izraela. We wtorek 12 listopada 2019 roku ogłoszono alarm w południowej i środowej części kraju oraz w Tel Awiwie. Polecono cywilom, żeby szczególnie zadbali o swoje bezpieczeństwo i nie opuszczali domów bez wyraźnej potrzeby.

Ambasador Polski w Izraelu zdecydował się na wydanie specjalnego oświadczenia w związku z tą sytuacją. Marek Magierowski ostrzega w nim rodaków przebywających na terenie kraju, by bezwzględnie stosowali się do zaleceń lokalnych władz. Na oficjalnej stronie ambasady pojawiło się zalecenie, by unikać podróży do Strefy Gazy oraz graniczących z nią terenów.

Dowództwo Izraela przygotowuje publiczne schrony, które zostaną udostępnione dla zapewnienia bezpieczeństwa ludności cywilnej. Na razie nie podano informacji na temat ewentualnych ofiar ostatnich ataków rakietowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij