Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Magdalena Sawicka
Magdalena Sawicka
|
aktualizacja

Jacek Kurski zadowolony z 54. KFPP w Opolu. "Zakończył się wielkim sukcesem"

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
13
Podziel się:

Na konferencji prasowej prezes TVP powiedział, że tegoroczny festiwal może zaliczyć do udanych, zarówno pod względem artystycznym, jak i oglądalności. Kurski podziękował też artystom, którzy wystąpili w Opolu.

Jacek Kurski
Jacek Kurski (PAP)

W tym roku w Opolu wystąpiło ponad 100 artystów. Według danych Nielsen Audience Measurement, podanych przez portal Wirtualnemedia.pl, 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej zgromadził przed telewizorami średnio nieco ponad 2 mln widzów. Z analizy oglądalności festiwalu z TVP1 wynika, że tegoroczna edycja zgromadziła najmniejszą publiczność od 13 lat.

Prezes melduje wykonanie zadania
Pomimo tych statystyk Jacek Kurski jest bardzo zadowolony. Jego zdaniem 54. KFPP jest sukcesem pod każdym względem.

- Przez wszystkie trzy dni Opola - piątek, sobota, niedziela - Program Pierwszy Telewizji Polskiej był kanałem pierwszego wyboru Polaków. Wygraliśmy zdecydowanie, pomimo tego, że konkurencja wrześniowa jest o wiele trudniejsza niż czerwcowa - powiedział prezes Telewizji Polskiej na wtorkowej konferencji prasowej, nawiązując do odwołania czerwcowych koncertów i bojkotu artystów. - Udało się nam tak skonfigurować budżet, by nie był wyższy mimo trudności z przeniesieniem festiwalu na wrzesień - dodał Kurski.

Prezes zaznaczył, że zadowalające są też przychody z reklam w trakcie imprezy, ale konkretnych danych nie chciał zdradzić. Według Nielsena, wpływy z reklam nadanych wokół 54. KFPP wyniosły 5,20 mln zł. Przed rokiem były one wyższe - 6,13 mln zł.

Publiczność i artyści spisali się na medal
Na zachwytach nad sukcesem opolskiego festiwalu Jacek Kurski nie zakończył. Prezes TVP postanowił podziękować publiczności, która pomimo fatalnych warunków pogodowych, wytrzymała na widowni. - Przez sobotę i niedzielę padał deszcz, było 10 stopni Celsjusza. Wielkim heroizmem było to, że wielu ludzi wytrwało na widowni – powiedział szef publicznej telewizji.

Podziękowania Kurskiego zostały też skierowane w stronę obecnych na festiwalu artystów. - Telewizja Polska potwierdziła, że jest sama w stanie zorganizować bardzo dobry festiwal. Ale jeśli wróci do nas Opole, jako współorganizator jesteśmy na to jak najbardziej otwarci – zapewniał prezes.

Co dalej z "Opolem"?
Tegoroczna edycja była pierwszą, w której miasto ograniczyło się jedynie do wynajęcia telewizji amfiteatru, udostępnienia marki imprezy oraz organizacji imprez towarzyszących. Umowę między Telewizja Polską a Opolem bada prokuratura.

Władze miasta są właścicielem marki KFPP w Opolu i zapowiedziały rozpoczęcie rozmów z TVP na temat przyszłości festiwalu. Prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski zaproponował, aby artyści 55. KFPP zostali wyłonieni przez niezależne autorytety ze świata kultury.

Prezydent Opola na Facebooku podziękował za współpracę przy tegorocznym festiwalu Narodowemu Centrum Polskiej Piosenki, Jarosławowi Wasikowi z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz pracownikom ratusza. O Jacku Kurskim i Telewizji Polskiej nie wspomniał.

Zobacz także: ZOBACZ TAKŻE: Oni wystąpią na festiwalu w Opolu
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(13)
suwereni
5 lata temu
Ile kosztowało płacących abonament, zatrudnienie panienki znanej ze wspomnień, zdjęć i filmików niejakiego Ozdoby, striptizera ?
pisnanie
5 lata temu
2 mln moherów.....żenada.....
kdjsh
5 lata temu
popatrzcie na niego,ma mine jakby własnie przed sekunda ugasił pozar pod nogami,a siegajacy juz do kłamliwego tyłka...żałosny pod kazdym względem neandertalczyk XXI wieku,gdy inne media sie rozwijaja,on sam nieudolnoscią i tonami propagandy podcina gałąż na której sam siedzi...
Lit
5 lata temu
I Kurski odjechal, daleko odjechał.
Jacuś
5 lata temu
Lepiej jak byś kurski z tego lasu, do którego uciekłeś po wypadku, nie wychodził.
gosc
5 lata temu
Ten czlowiek powinien sie leczyc i to szybko.
Izka
5 lata temu
Oj , kłamczuszek :-)
J
5 lata temu
To jest cZysty przyklad propagandy jacka...albo przedawkowanie psychotropow..
zbych
5 lata temu
Co on wciąga, że takie rzeczy mówi ?
XxX
5 lata temu
ten gość żyje w innym matrixie
Meloman
5 lata temu
Szczególnym sukcesem był występ Jana Pietrzaka! Porównywalny z sukcesami TVP.
iop
5 lata temu
i dobrze, precz z durnymi lewakami
Nienawidzę pi...
5 lata temu
Tego nawet nie chce się komentować
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić