o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Jaka pogoda czeka nas w weekend?

2
Podziel się

Wschodnia i południowa część Polski znajduje się w zasięgu wyżu, pozostały obszar kraju jest w obszarze obniżonego ciśnienia związanym z niżami znad Europy zachodniej. Napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie. Temperatura maksymalna od 8°Cna północnym wschodzie do 13 st. na południowym zachodzie.

Jaka pogoda czeka nas w weekend?
(Fotolia)
bEKlUswR

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać. W sobotę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju okresami duże i tam lokalnie słaby deszcz lub mżawka. Rano możliwe lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 8°Cna północnym wschodzie do 13 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w Karpatach i w Sudetach okresami dość silny w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 70 km/h, południowy.

W nocy w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie, zwłaszcza na północy wzrastające do dużego. Lokalnie na południu kraju możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna przeważnie od 3 st. do 7 st., lokalnie na południu kraju do 1 st., a w kotlinach karpackich do -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, w porywach na południu kraju do 60 km/h, a wysoko w górach do 80 km/h.

W niedzielę zachmurzenie przeważnie umiarkowane, na północy kraju okresami duże. Po południu na północnym zachodzie możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 9 st. na północnym wschodzie do 14 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w Karpatach i Sudetach okresami dość silny w porywach do 65 km/h, a wysokow górach do 110 km/h, południowy.

bEKlUswT

W sobotę w Warszawie początkowo zachmurzenie duże, potem umiarkowane, a pod koniec dnia małe. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

W sobotę w nocy w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

bEKlUsxu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
Alicja
4 lata temu
Własnie na zdjęciu widać brak słońca i szarość nieba czyli mnóstwo trucizn w powietrzu, którym trują nas rozpylające samoloty metale ciężkie. Poumieramy. Fajnie byłoby wiedzieć przez czyje decyzje!
po
4 lata temu
Gdzie ta zima stulecia panika podkątem podwyżki cen opału aby Polakom żyło sie lepiej prawie jak w Europie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić