o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Janina Ochojska o nowotworze: "Były pytania, co kaleka będzie robić w Brukseli"

10
Podziel się

Janina Ochojska o tym, że choruje na nowotwór, dowiedziała się tuż przed wyborami do Europarlamentu. – Były wpisy przykre, zarzuty, że wykorzystuję chorobę w kampanii wyborczej, pytania, co kaleka będzie robić w Brukseli – opowiada Ochojska.

Janina Ochojska na ślubie Marka Kondrata i Antoniny Turnau
Janina Ochojska na ślubie Marka Kondrata i Antoniny Turnau (ONS.pl)
bDYJqyqd

Janina Ochojska i rak piersi

Janina Ochojska to polska polityk i działaczka humanitarna. Jest założycielką Polskiej Akcji Humanitarnej, a obecnie także posłanką do Parlamentu Europejskiego IX kadencji. W kwietniu 2019 roku, podczas kampanii wyborczej, ogłosiła, że choruje na raka piersi.

– Kiedyś zdawało mi się, że to jest coś, czego bym nie zniosła, ale zareagowałam zadaniowo: "Aha, trzeba zacząć się leczyć" – opowiada Ochojska w wywiadzie udzielonym "Twojemu Stylowi". – Wcześniej podjęłam decyzję o kandydowaniu do Parlamentu Europejskiego i ani przez chwilę nie myślałam, żeby zrezygnować. Zmartwiłam się tylko, że trudno będzie mi pogodzić kampanię wyborczą z leczeniem.

bDYJqyqf

Jednak udało się. Kampania wyborcza Ochojskiej zakończyła się sukcesem, a ona sama zaczęła wspierać inne kobiety, które zmagają się z nowotworami. Choć czasem naprawdę nie było łatwo.

Leczenie nowotworu

– Po czwartym cyklu chemii byłam tak osłabiona, że myślałam, że nie będę już miała siły odbić się, wrócić do życia – przyznaje na łamach "Twojego Stylu". – Wykonywanie codziennych czynności, umycie się, pójście do toalety, stało się ponad siły. Byłam wyczerpana, jakbym wykonała jakiś ogromny wysiłek. Dopiero wieczorem, gdy kładłam się do łóżka, docierało do mnie: "Przecież ja mam raka!".

Ochojska dostała wiele wiadomości od osób w podobnej sytuacji, które wysyłały jej słowa wsparcia i podtrzymywały na duchu. Zdarzyło się także kilka mniej przyjemnych wiadomości.

bDYJqyql

– Były też jednak wpisy przykre, zarzuty, że wykorzystuję chorobę w kampanii wyborczej, pytania, co kaleka będzie robić w Brukseli... Nie przejęłam się jednak – opowiada. Dodaje także, że dowiedziała się, że ma dużą szansę na całkowite wyleczenie.

– Powiedziano mi: dobrze, że chorobę wykryto u mnie na początku roku, bo pod koniec może już by nie było limitu w szpitalu. Plan jednak się zmienił. Dzięki celnej terapii pozbyłam się guzów. Nie będę potrzebowała kolejnych cyklów chemioterapii białej. To przyspieszy proces powrotu do sił – opowiada.

Źródło: "Twój Styl"

bDYJqyqm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: "Ludzie przestali mnie rozpoznawać". Anna Powierza o kompleksach po przytyciu 30 kg
bDYJqyqG
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(10)
alomza
2 lata temu
niech pokaże czy brała jak brała to mi jej szkoda
Xxx
2 lata temu
Brać pieniądze bo tylko to potrafi
Weronika
2 lata temu
Pytanie brzmi: Dlaczego ta pani dostała się do europarlamentu? Jakie ma doświadczenie i umiejętności polityczne aby sprawować taką funkcję? Co realnie może zrobić dla Polski, szczególnie z ramienia antypolskiej partii? Oczywiście nie ma ludzi i partii idealnych. Jednak kandydaci powinni reprezentować JAKIŚ poziom. Do sejmu kandydują: z PiSu Dominika Figurska (aktorka...). Z KO pani Jachira - wulgarna i nieprzewidywalna kobieta, pani Hartwich - zero doświadczenia i pojęcia o polityce. Z PSLu młoda Senyszyn, która przyjęła ZAPROSZENIE ze względu na wysoką pozycję na liście (?!?!?!), zapomniany Janusz Dzięcioł z BB. O kandydatach lewicy nawet nie wspomnę. Co nam po takich kandydatach???
bDYJqyqH
z boku patrzą...
2 lata temu
Za jej pychę - nie darzę jej żadnym szacunkiem.
Teresa
2 lata temu
Pani Janko tak wiele zrobila pani dla ludzi.Glosowalam na pania pozdrawiam i zycze zdrowia
Sesion
2 lata temu
Jak to co będzie robić trzepac kasę na leczenie które i tak nic nie da
też zadaję to...
2 lata temu
Też zadaję to pytanie, po co taka biedna chora Ochojska z rentą 4,400zł miesięcznie i dodatkami pcha się do Brukseli po 27 ,000 tys. miesięcznie. Niech da miejsce tym biedniejszym a sama idzie się leczyć. Ludzie ,którzy na nią i innych "biednych" pracują często mają po 800zł emerytury i też chorują na różne ciężkie choroby.
emerytowany b...
2 lata temu
faktycznie, co taka kaleka intelektualna jak b. minister edukacji robi w Brukseli?
CNNNC
2 lata temu
Never chemii i radioterapii .Ochojska promuje chemie
Jax
2 lata temu
OdPOczywać
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić