o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Jastrzębska
Anna Jastrzębska
|
aktualizacja

Janské Lázně. Ścieżka pośród koron drzew. Tuż przy polskiej granicy

24
Podziel się

Po czeskiej stronie Karkonoszy, w miejscowości Janské Lázně, kilka kilometrów od polskiej granicy stanęła niezwykła budowla. Z Polski najłatwiej dostać się tu przez Lubawkę lub przejściem granicznym Okraj-Malá Úpa. Ścieżka w koronach drzew czeka na ciebie.

Janské Lázně. Ścieżka pośród koron drzew. Tuż przy polskiej granicy
(Materiały prasowe, stezkakrkonose.cz)
bDSzkQHV

Ścieżka pośród koron drzew to pierwsza taka konstrukcja na polskim pograniczu. Liczy 1327 m i wiedzie przez Karkonoski Park Narodowy, wznosząc się 23 m nad ziemią. Na 410 metrze daje nura pod ziemię i prowadzi przez fascynujący mikroświat Karkonoszy, po czym znów wynurza się na powierzchnię, by zakończyć się imponującą wieżą widokową o wysokości 45 m. By ją zdobyć, trzeba pokonać 800 m spirali, z której roztaczają się wspaniałe krajobrazy. Chyba nie można wyobrazić sobie lepszego sposobu na poznanie najwyższego pasma górskiego Sudetów i jednocześnie Czech.

To właśnie po czeskiej stronie Karkonoszy, w miejscowości Janské Lázně, kilka kilometrów od polskiej granicy stanęła niezwykła budowla. Z Polski najłatwiej dostać się tu przez Lubawkę lub przejściem granicznym Okraj-Malá Úpa.

bDSzkQHX

Na trasie "Stěžki korunami stromů" rozmieszczone są interaktywne stanowiska, przybliżające świat zwierząt i roślin Karkonoskiego Parku Narodowego. Co istotne, ścieżka w całości – aż po szczyt wieży – jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców z dziećmi w wózkach. I będzie dostępna dla turystów przez cały rok. Otwarcie atrakcji, która z pewnością przyciągnie tłumy, zaplanowane jest na 2 lipca br. Wybierzecie się?

bDSzkQIy
KOMENTARZE
(24)
mieszkaniec d...
4 lata temu
Po polskiej stronie mamy za to Karpacz, który powoli przekształca się w lunapark, mają tam nawet miasteczko z kowbojami i indianami. A na Śnieżce na szczycie wita turystów wielka tablica w kształcie hotdoga z amerykańską flagą. Tak to włąsnie wygląda, u nas wszystko na chama kopiowane z wielkiej Ameryki, a Czesi i wyciągi mają w parku narodowym, i trasy świetnie przygotowane i atkracje, własny browar, miasteczka widać że są przepełnione czeską kulturą. A u nas tak się nie da, u nas w każdej wsi musi być Lidl albo Biedronka, obowiązkowo wszędzie reklamy, a w sklepach pamiątki i obrania made in China. My to jednak nie potrafimy dbać o nasze dziedzictwo, dla garstke grosza wszystko Janusze biznesu sprzedadzą. A wspomniałem o wielkich wycinkach trwających non stop, pomimo nawet sezonu na wyląg ptaków? Nie? Na głupim stoku narciarskim nie można armatki śnieżnej użyć, bo park narodowy, ale jak ktoś rzuci hasło pieniądz, to już siekiery idą w ruch i idzie się jebać udawana troska o przyrode
sceptyk
4 lata temu
Ciekawe jak długo zajmie wandalom odnalezienie i zdemolowanie tych obiektów..
Prawdziwy Pol...
4 lata temu
A po polskiej stronie PiS!!!!!
bDSzkQIz
jj
4 lata temu
super sprawa
Anty pis
4 lata temu
Jaka pierwsza? A spacer w chmurach w dolni Morawa. Czesi mają dużo fajnych atrakcji, spędzają czas aktywnie.
Najnowsze komentarze (24)
PiTer
4 lata temu
Jeszcze jest ścieżka w obłokach w masywie Śnieżnika!
Jarek
4 lata temu
jak popatrzę, to mam już pełno w portkach... za wysoko dla mnie...
Ent
4 lata temu
Tam , w zachwycie i z podziwem obserwują przyrodę . U nas barbarzyńsko demolują i zarzynają ..
Slepy i głuch...
4 lata temu
Ten prawdziwy Polak, powinien się nazwać prawdziwy w 100 procentach leming, Powinien iść na spacer i POszukać troszekę mózgu, ale czy znajdzie, mam wątpliwości. Ktoś kto nie widzi zmian i inwestycji, które ciągle postępują, w przeciwieństwie do tego, gdzie nie ma tygodnia, by CBA nie zatrzymywała gangsterów i złodziei, owoce rządów PEŁO i PSL, nie POwinien się wypowiadać.
Jan Jankowski...
4 lata temu
P I S RZĄDZI Polska gospodarka rozwija się najlepiej w Europie. Jest "biało" bezpiecznie i słoneczne. Tylko jęk pochwanych po kątach lewackich troli przerywa mi ciszę w tym PIĘKNYM kraju POLSCE Bravo PiS
Jacek
4 lata temu
Proponuję również odwiedzić ośrodek z dużo bardzij okazałą wieżą widokową w Dolni Morava niedaleko Jesenika. Atrakcją jest sama wieża z widokiem na Śnieżnik, jest ona jednak dużo bardziej rozbudowana. Polecam!!!!
GieTek
4 lata temu
U nas za to kościołów dostatek.
oi
4 lata temu
Można? można a u nas jest jedno proste pytanie moherowej urzędniczki A PO CO TO KOMU? Gdyby Rydzyk to wymyśli to ............. o bosz ale on wjelki
bDSzkQIr
,,,
4 lata temu
,,,,,,,,szpieg
Łukasz
4 lata temu
ja jadę, steżka w oblacich też jest niedaleko
ddf
4 lata temu
w polsce ekolodzy TVN i kod kwiczeli by ze to niszczenie srodowiska a tak ze za granicą to się podniecajaą
Super sprawa
4 lata temu
Taka kładka jest w Niemczech w Bawarii tylko chyba wyższa. Widok niesamowity, a do tego można kołysać drzewami rosnącymi obok jakby były z gumy albo bez korzeni. Niesamowity efekt.
Wenus
4 lata temu
W Zielonej Górze też będzie taka wieża widokowa.
Anty pis
4 lata temu
Jaka pierwsza? A spacer w chmurach w dolni Morawa. Czesi mają dużo fajnych atrakcji, spędzają czas aktywnie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić