Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Jastrzębska
Anna Jastrzębska
|
aktualizacja

Janské Lázně. Ścieżka pośród koron drzew. Tuż przy polskiej granicy

24
Podziel się

Po czeskiej stronie Karkonoszy, w miejscowości Janské Lázně, kilka kilometrów od polskiej granicy stanęła niezwykła budowla. Z Polski najłatwiej dostać się tu przez Lubawkę lub przejściem granicznym Okraj-Malá Úpa. Ścieżka w koronach drzew czeka na ciebie.

Janské Lázně. Ścieżka pośród koron drzew. Tuż przy polskiej granicy
(Materiały prasowe, stezkakrkonose.cz)
bEJIHJEB

Ścieżka pośród koron drzew to pierwsza taka konstrukcja na polskim pograniczu. Liczy 1327 m i wiedzie przez Karkonoski Park Narodowy, wznosząc się 23 m nad ziemią. Na 410 metrze daje nura pod ziemię i prowadzi przez fascynujący mikroświat Karkonoszy, po czym znów wynurza się na powierzchnię, by zakończyć się imponującą wieżą widokową o wysokości 45 m. By ją zdobyć, trzeba pokonać 800 m spirali, z której roztaczają się wspaniałe krajobrazy. Chyba nie można wyobrazić sobie lepszego sposobu na poznanie najwyższego pasma górskiego Sudetów i jednocześnie Czech.

To właśnie po czeskiej stronie Karkonoszy, w miejscowości Janské Lázně, kilka kilometrów od polskiej granicy stanęła niezwykła budowla. Z Polski najłatwiej dostać się tu przez Lubawkę lub przejściem granicznym Okraj-Malá Úpa.

bEJIHJED

Na trasie "Stěžki korunami stromů" rozmieszczone są interaktywne stanowiska, przybliżające świat zwierząt i roślin Karkonoskiego Parku Narodowego. Co istotne, ścieżka w całości – aż po szczyt wieży – jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców z dziećmi w wózkach. I będzie dostępna dla turystów przez cały rok. Otwarcie atrakcji, która z pewnością przyciągnie tłumy, zaplanowane jest na 2 lipca br. Wybierzecie się?

bEJIHJFe
KOMENTARZE
(24)
PiTer
4 lata temu
Jeszcze jest ścieżka w obłokach w masywie Śnieżnika!
Jarek
4 lata temu
jak popatrzę, to mam już pełno w portkach... za wysoko dla mnie...
Ent
4 lata temu
Tam , w zachwycie i z podziwem obserwują przyrodę . U nas barbarzyńsko demolują i zarzynają ..
bEJIHJFf
Slepy i głuch...
4 lata temu
Ten prawdziwy Polak, powinien się nazwać prawdziwy w 100 procentach leming, Powinien iść na spacer i POszukać troszekę mózgu, ale czy znajdzie, mam wątpliwości. Ktoś kto nie widzi zmian i inwestycji, które ciągle postępują, w przeciwieństwie do tego, gdzie nie ma tygodnia, by CBA nie zatrzymywała gangsterów i złodziei, owoce rządów PEŁO i PSL, nie POwinien się wypowiadać.
Jan Jankowski...
4 lata temu
P I S RZĄDZI Polska gospodarka rozwija się najlepiej w Europie. Jest "biało" bezpiecznie i słoneczne. Tylko jęk pochwanych po kątach lewackich troli przerywa mi ciszę w tym PIĘKNYM kraju POLSCE Bravo PiS
Jacek
4 lata temu
Proponuję również odwiedzić ośrodek z dużo bardzij okazałą wieżą widokową w Dolni Morava niedaleko Jesenika. Atrakcją jest sama wieża z widokiem na Śnieżnik, jest ona jednak dużo bardziej rozbudowana. Polecam!!!!
GieTek
4 lata temu
U nas za to kościołów dostatek.
oi
4 lata temu
Można? można a u nas jest jedno proste pytanie moherowej urzędniczki A PO CO TO KOMU? Gdyby Rydzyk to wymyśli to ............. o bosz ale on wjelki
,,,
4 lata temu
,,,,,,,,szpieg
Łukasz
4 lata temu
ja jadę, steżka w oblacich też jest niedaleko
ddf
4 lata temu
w polsce ekolodzy TVN i kod kwiczeli by ze to niszczenie srodowiska a tak ze za granicą to się podniecajaą
Super sprawa
4 lata temu
Taka kładka jest w Niemczech w Bawarii tylko chyba wyższa. Widok niesamowity, a do tego można kołysać drzewami rosnącymi obok jakby były z gumy albo bez korzeni. Niesamowity efekt.
Wenus
4 lata temu
W Zielonej Górze też będzie taka wieża widokowa.
bEJIHJEX
Anty pis
4 lata temu
Jaka pierwsza? A spacer w chmurach w dolni Morawa. Czesi mają dużo fajnych atrakcji, spędzają czas aktywnie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić