o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Jarosław Gowin o "ustawie kagańcowej". "Dla opozycji to wojna o władzę"

20
Podziel się

Wicepremier przekonuje, że w rządowych zmianach w sądownictwie chodzi o to, żeby "nie dopuścić do anarchii w państwie". Polityk zapewnił, że nie ma problemu z opublikowaniem list poparcia do KRS. Odniósł się też do sytuacji w PO.

Jarosław Gowin uważa, że odrzucenie poprawek do ustaw sądowych to dla opozycji "wojna o władzę"
Jarosław Gowin uważa, że odrzucenie poprawek do ustaw sądowych to dla opozycji "wojna o władzę" (PAP, Tomasz Waszczuk)
bEhLOZGZ

- Ustawy sądowe były konieczne, aby chronić obywateli i nie dopuścić do anarchii w państwie. Porozumienie w Senacie zgłosiło kilkanaście poprawek, a opozycja nie była zainteresowana, żeby nad tym pracować, bo nie chodziło o poprawienie ustawy, obronę Konstytucji czy praworządności, tylko o eskalację konfliktu. Dla opozycji to wojna o władzę - mówił na antenie RMF FM Jarosław Gowin.

Wicepremier przyznał, że potrzeba więcej dialogu między środowiskiem sędziowskim a obozem rządzącym. - Dalsza eskalacja nie służy nikomu z nas ani sędziom, ani obywatelom - stwierdził. Polityk przypomniał, że gdy był ministrem sprawiedliwości prowadził dialog z sędziami, ale skończyło się to jak obecnie, czyli protestami ze strony środowiska, które było "oporne na zmiany".

bEhLOZHb

- My, przedstawiciele rządu nie mamy żadnego wpływu na decyzję Kancelarii Sejmu o nieupublicznianiu list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa. Z mojego punktu widzenia nic nie stoi na przeszkodzie, aby te listy zostały okazane. Zapewne wcześnie czy później, być może już wkrótce, będą jawne - kontynuował minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Gowin skomentował też sytuację w PO. - Faworytem jest Borys Budka. Widać w Platformie kryzys przywództwa, dlatego że Budka będzie emanacją pewnej grupy polityków, którzy mają skłonność do przesuwania partii w lewo, nad czym ubolewam. W szeregach PO nie widać postaci porównywalnej nie tylko z Donaldem Tuskiem, ale nawet z Grzegorzem Schetyną - uważa.

Zobacz także: Zobacz też: "Zamach stanu"? Marcin Horała odpowiada Małgorzacie Kidawie-Błońskiej
bEhLOZHh

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhLOZHC
KOMENTARZE
(20)
:))))))))
rok temu
Gowin albo śni, albo bredzi- "nie ma problemu z opublikowaniem list poparcia do KRS" doprawdy? :))))))))))) Ty facet przestań ćpać i nie kłam!
Wacek
rok temu
Uważam że ten problem musi być jak najszybciej rozwiązany błąd polega na tym że nie zlustrowania tych wybrańców Boga wcześniej teraz to są już ich całe klany rodzinni mafijne a nikt by się nie zgodził aby zabierali mu i żarcie i kasę ale tak musi być
Draco
rok temu
Cóż za odkrywcze stwierdzenie pana Gowina! To prawdziwy mistrz intelektu, geniusz. Zapomina jednak, że "walką o władzę" jest - zwłaszcza w polskich warunkach - praktycznie każda aktywność polityczna. Wszystko co robi (a także to, czego z premedytacją nie robi) PiS (Zjednoczona Prawica) jest walką o władzę (lub służy utrzymaniu tej władzy jak najdłużej). Więc...przygadał kocioł garnkowi.
bEhLOZHD
denat
rok temu
Czy ten Człowiek jeszcze logicznie myśli??
avatar
rok temu
Prawdziwa cnota krytyk sie nie boi!!!!!!! Czego więc sie boi "sędziowska kasta"????? Ujawnienia, że cnotę dawno straciła!!!!!!
krakus
rok temu
ostatnie POkwiki przegranych .......zobaczymy czy prezydent podpisze
celowniczy
rok temu
Prawda jest taka że kasta nie chce zmian i wykorzystuje opozycję do siania fermentu,ani obóz władz,ani opozycja nie chcą reformy sądownictwa tylko wpływów na sądy dla własnych interesów w przeciwnym razie siedli by razem i załatwili sprawę dla dobra Polski i Polaków
kutliwy naród
rok temu
jeżeli nie ma problemu to dlaczego nie są opublikowane tak jak majątek Morawieckiej chciałby ale nie może.PIS wie co robić wysłać do TK o pozwolenie a Julia to załatwi.I żeby było jasne jestem za odpowiedzialnością sędziów i kontrolą przez suwerena nie przez ministra czy o zgrozo przez nich samych
Bgdddz
rok temu
Panie Gowin czy to prawda że były agent złożył w grudniu trochę inne zeznania? Dlaczego prokuratura nie wszczęła śledztwa w tej sprawie? Z kim Pan się zadajesz?
wania
rok temu
A kaczki też w gorę.
marek
rok temu
odkrywca :-)
miłośnik PiS
rok temu
Przebieraniec, który zmieniał ugrupowania by dostać się do żłobu, mówi, że inni też tak robią.
Darek
rok temu
Racja - walczycie o władzę, absolutną.
bEhLOZHv
Vvggg
rok temu
I jeszcze.Panie Gowin dlaczego pański rząd nie chce ujawnić tych list? Co jest do ukrycia? Czy idziesz po trupach do celu? Wstydź się człowieku i tyle
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić