Wróć na
oprac. Violetta Baran
|

Jarosław Kaczyński chwali premiera Mateusza Morawieckiego: to bardzo duży sukces

40
Podziel się

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest zadowolony z dokonań premiera Mateusza Morawieckiego na szczycie UE w Brukseli. Dyskutowano tam o neutralności klimatycznej, którą UE ma osiągnąć w 2050 r.

Jarosław Kaczyński chwali premiera Mateusza Morawieckiego
Jarosław Kaczyński chwali premiera Mateusza Morawieckiego (PAP, Mateusz Marek)
bCOhCkJh
  • Jarosław Kaczyński chwali premiera Mateusza Morawieckiego
  • Jest zadowolony z jego osiągnięć na szczycie w Brukseli
  • Premier poinformował, że Polska "będzie w swoim tempie dochodzić do neutralności klimatycznej"

- Bardzo wysoko oceniam to czego dokonał premier Morawiecki podczas unijnego szczytu, to bardzo duży sukces. Udało się uniknąć ogromnego niebezpieczeństwa. Mam na myśli bardzo kosztowną transformację energetyczną, mogącą zagrozić naszej gospodarce, na co nie mielibyśmy wpływu - powiedział Jarosław Kaczyński w cytowanej przez tvp.info rozmowie z PAP.

bCOhCkJj

Prezes PiS podkreślił, że jest to dowód na to, że "jeśli się prowadzi politykę dużego europejskiego państwa, a nie politykę prywatną, której celem jest załatwianie w istocie prywatnych spraw, prywatnych ambicji, to nawet w trudnej sytuacji, nawet w osamotnieniu - bo tu byliśmy zupełnie osamotnieni - można uzyskiwać efekty".

- To jest kwestia determinacji, umiejętności i przede wszystkim tego, że tak naprawdę chodzi o interes kraju, a nie interes zupełnie innego rodzaju - powiedział PAP Kaczyński.

- To był bardzo dobry szczyt dla nas, choć niełatwy. Osiągnęliśmy z nawiązką nasze cele. Do konkluzji szczytu wpisano zasadę, że Polska będzie w swoim tempie dochodzić do neutralności klimatycznej - powiedział Mateusz Morawiecki po zakończeniu szczytu w Brukseli.

Premier dodał też, że w konkluzji ze szczytu pojawił się zapis o stworzeniu Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Na najbliższe siedem lat ma być przeznaczonych 100 mld euro na wsparcie transformacji energetycznej. Szef polskiego rządu jest przekonany, że "znaczna cześć tego funduszu przypadnie Polsce".

bCOhCkJp

Trochę inny obraz ustaleń szczytu przedstawił prezydent Francji Emmanuel Macron. Stwierdzil on, że Polska uzyskała "tymczasowe wyłączenie" z osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r.

- Pierwsze regulacje zostaną przyjęte większością kwalifikowaną. Jeśli Polska nie potwierdzi swojego udziału w celu neutralności klimatycznej do 2050 r., będzie poza europejskim mechanizmem, w tym w zakresie finansowej solidarności - stwierdził Macron.

Źródło: tvp.info

bCOhCkJK
KOMENTARZE
(40)
Żal
8 miesięcy temu
Drożyzna jak cholera, kraj upada, gospodarka słabnie a oni wciąż mają "sukces".
marek
8 miesięcy temu
jedz ten polski węgiel :- ) trucicielu :-)
gina39
8 miesięcy temu
Wielki sukces((( We wszystkich wiadomosciach za granica mowia, ze Polska jako jedyna nie przedstawila projektu ochrony srodowiska. Wszystkie kraje dostana dofinansowania, a Polska nie.To masakra, a nie sukces
bCOhCkJL
Kain
8 miesięcy temu
Ten typ nie ma za grosz ambicji i polotu,wyłamują się ze wszystkiego,wstyd na cały świat
ggggggggggggg...
8 miesięcy temu
Każdą porażkę uważacie za sukces obłudnicy. To Ty jesteś winien, że w kraju robi się coraz większy bałagan. Ludzie prędzej niż później Ciebie rozliczą.
Najnowsze komentarze (40)
Baśka
8 miesięcy temu
Nie pamiętam który to powiedział cyt. a po nas to nawet potop
Marta rozpust...
8 miesięcy temu
Starcze to taki sam sukces jak 27:1 Szydło. Postaw jeszcze kilka pomników bratu i melduj się do niego byle nie na Wawel
nick
8 miesięcy temu
I znowu 27:1 SUKCES
gał
8 miesięcy temu
To jest sukces Pisu dla Pisu!!
NO WŁAŚNIE
8 miesięcy temu
CHWALI BO JEGO CELEM JEST TOTALNE ZNISZCZENIE POLSKI W ZEMŚCIE ZA BRATA KTÓREMU SAM POMÓGŁ OPUŚCIĆ TEN ŚWIAT! TO ZWYKŁY BANDYTA I POWINIEĆ ZGNIĆ W LOCHU!
Czad
8 miesięcy temu
nie opowiadaj bzdur i nie siej nienawisci o inetresach prywatnych 2okreslonego" panstwa. Won z Europy i zwrocic miliardy.
Gosc
8 miesięcy temu
z tym skucesem panie Kaczynski to nie tak do konca prawda, co pan opowiada. W Polsce opowiadacie obywatelom bajki. Za granica zachodnia media poinformowaly dobitniej co i jak. Jesli polska sie nie zobowiaze do Lipca 2020 (bo wtedy ma sie odbyc nastepny szczyt) To "pieniazkom" bedzie pan mogl pomachac...choragiewka
ciko
8 miesięcy temu
pan prezes nie rozumie Brukseli i nie ma sukcesu tak jak zawsze po porazce pan premier wieszczy dobrej zmianie sukces
bCOhCkJD
wer
8 miesięcy temu
Najgorszy premier wszech czasów.
oj będzie się...
8 miesięcy temu
Kryzys w kociej pis- macicy narasta. :)))))))))))))))))). Jarek chwali Pinokia. :)))))))). Jak Pinokio pochwali Jarka ( zgodnie z rusko- bizantyjską tradycją to kardynalnie obowiązkowe :)))) )to będzie prawda czy fałsz?. Tak czy siak będą sobie mogli powiedzieć- chwalą nas, kto? my was, a wy nas :))))))))))))))))))))))))))))))))):
marek
8 miesięcy temu
sukcesem będzie wybór prezydenta polski :-) i nie mówię o dudzie :-)
kolo
8 miesięcy temu
brat czeka na ciebie
Gość
8 miesięcy temu
Do 2050 po Makaronie pozostanie tylko złe wspomnienie i pogarda nawet wśród Francuzów. Niech nie straszy, tylko wyśle więcej swoich zomowców.na.ulice do pacyfilowania protestującej ludności, baran i nekrofil.
Luk
8 miesięcy temu
To on jeszcze żyje ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić