o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Bartosz Goluch
|
aktualizacja

Jarosław Kaczyński: KE chce likwidacji demokracji. Jest jak ZSRR

83
Podziel się

W "Gazecie Polskiej" ukazał się przedwyborczy wywiad z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Były premier skupił się w nim głównie na krytyce politycznych przeciwników i zaostrzenia kar dla pedofilów.

Prezes Jarosław Kaczyński wytoczył ciężkie działa
Prezes Jarosław Kaczyński wytoczył ciężkie działa (East News)
bDntQHOZ

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, Platforma Obywatelska zamierza ograniczyć demokrację w Polsce, m.in. poprzez postulat "likwidacji PiS". "Nie boimy się PO ani Koalicji Europejskiej, ale ich cel jest dla nas jasny. Jest nim likwidacja demokracji i praworządności" - ocenił.

Porównał również Koalicję Europejską do Związku Radzieckiego. Zdaniem Kaczyńskiego, KE po wyborach może rozpaść się podobnie jak ZSRR. "Wtedy główną przyczyną rozpadu była federacja rosyjska. Pewna część PO może być tą siłą, która nie będzie chciała tego kontynuować, bo uzna, że za mało zyskuje, albo za dużo traci. (...) W Związku Sowieckim poszczególne jego części miały poczucie, że są okupowane, a działania Jelcyna dały im szansę na wprowadzenie w życie swojego niezadowolenia" - tłumaczył.

Jarosław Kaczyński poświęcił również sporo uwagi przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi. Według szefa PiS, Tusk "nie jest w stanie emocjonalnie pogodzić się z przegraną w wyborach" z 2005 roku. "On jest nadzieją tych, którzy w istocie nie lubią Platformy, ale nas nienawidzą. Nadzieją na to, że pojawi się na białym koniu i zmieni układ sił" - stwierdził.

bDntQHPb
Zobacz także: Zobacz także: Dziecięce buciki dla Jarosława Kaczyńskiego. Goście w studio podzieleni

Były premier odniósł się także do antyklerykalnego wystąpienia Leszka Jażdżewskiego, które poprzedzało przemówienie Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. Kaczyński nazwał tę sytuację "prowokacją". "Chyba nikt nie wierzy w to, że ten support został wygłoszony spontanicznie. (...) Na jego tle Tusk mógł wystąpić jako gołąbek pokoju, ten, który wzywa do zaprzestania sporów. (...) Ten, kto ma pamięć, wie, iż dzisiejsza atmosfera w naszym kraju - podziały, nienawiść - to dzieło tego człowieka" - powiedział.

Kaczyński o walce z pedofilią

W rozmowie Kaczyńskiego z Tomaszem Sakiewiczem i Katarzyną Gójską nie zabrakło również tematu walki z pedofilią. Były premier zaznaczył, że proponowane przez jego partię zaostrzenie kar jest jedną z wielu propozycji, którą złożyło PiS. Na drodze do ich wdrożenia w życie zawsze miała stać PO.

bDntQHPh

"Awantury, które wszczynała podczas posiedzenia PO najwyraźniej miały doprowadzić do zerwania obrad, do braku kworum. PO tej ustawy nie poparła, wyszła z sali - liczyła, że nie zostanie uchwalona. (...) Ile razy chcieliśmy zaostrzenia walki z pedofilią, tyle razy było 'nie'. (...) Mój sp. brat postulował choćby publikowanie nazwisk skazanych za pedofilię już kilkanaście lat temu. (...) Posłowie PO tego nie popierali. Faktycznie byli za tym, by tacy ludzie pozostawali anonimowi i po odbyciu kary mogli znowu zagrażać dzieciom" - tłumaczył.

Jarosław Kaczyński o prezydencie

Kaczyński odniósł się do plotek, głoszących, że Andrzej Duda planuje wystawić własną listę wyborczą w wyborach parlamentarnych. "Jesten przekonany, że panu prezydentowi zależy przede wszystkim na poparciu Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach prezydenckich. To zresztą całkowicie zrozumiałe" - powiedział.

bDntQHPi

Zapytany o poparcie dla Dudy w kolejnych wyborach prezydenckich, szef PiS odpowiedział wymijająco. "W tej chwili nie planujemy, nie rozmawiamy na temat innego wariantu niż poparcie pana prezydenta Andrzeja Dudy" - odparł.

Źródło: "Gazeta Polska"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDntQHPC
KOMENTARZE
(83)
CBA
2 lata temu
Tylko nie mów nikomu że Ci pedofile to agenci SB
ViVaPiS
2 lata temu
Nie będzieP0papraniec plułnam w twarz i dzieci nampedalil
suweren
2 lata temu
Co on by mówił ludziom, gdyby ktoś kiedyś nie wymyślił kłamstwa?
bDntQHPD
RP
2 lata temu
To raczej kłamstwo w tytule, że J Kaczyński mocno uderzył w przeciwników – to w niego „walą” opętani z opozycji. Logicznie rozumujący człowiek jest w stanie samodzielnie wszystko sobie poukładać i wyciągnąć wnioski – natomiast opętanym trzeba wszystko „poustawiac” i jak zwierzaczki na smyczy wyprowadzić na spacer. Dopiero J. Kaczyński z obecnym Premierem i Rządem spełniają należną wolę Narodu Polskiego.
Obywatel
2 lata temu
Musimy ich odsunąć ostatecznie od władzy i niszczenia Naszego Kraju!!!!
Najnowsze komentarze (83)
Kaczka
rok temu
Kwa kwa kwa
baca
rok temu
tak jet ..tylko jarus....jak kilka tygodni twoi towarzysze gaworzyli o likwidacji opozycji...psl-u...to nie protestowales?a dzis cie chwalimy i wielbimy bo bez ciebie nawet do kibla nie trafimy...za to musimy do kibla biegac bo tyle syples groszem,ze zremy bez opamietania....z sikorskim powtorze ,ze znam rodzine w malopolskiej gminie ktora kasuje 12 kafli z pomocy spolecznej wiec oczywiscie sie nie pracuje..
Dalia
rok temu
Ma pan rację nie boimy się ich ani trochę jak sobie przypomnę ich poparcie to zaraz mnie bierze na śmiech Bóg jest z nami i zawsze będzie
tito63
2 lata temu
Ten pan powinien w końcu zamilknąć, ani to premier ani prezydent, za kogo on się uważa? Uzurpował sobie jakieś prawo do rządzenia z tylnego fotela.
emeryt
2 lata temu
Kaczyński ! demokracje to wy likwidujecie bez ustanku odkąd objęliście rządy ... zaczęliście od ograniczenia wolności słowa i wolności człowieka , pomalutku zabieracie wszystkie wartości demokratycznej wolności .
Hipokryzja+
2 lata temu
Powiedzial to sipstrzeniec Stalinowskiego kata H.Światkowskiego...mordercy zolnierzy AK
Dera
2 lata temu
Ciemnemu ludowi potrafi wmówić cokolwiek.Szkoda -bo wszyscy za to poniesiemy konsekwencje.
um
2 lata temu
Inni podobno chcą ą dyktatury, łamią konstytucję i praworządność, chcą wyprowadzić Polskę z unii, uwłaszczają się na majątku państwowym, uprawiają nepotyzm. Gada prezes od rzeczy , ponieważ odwraca kota ogonem. Wmawia Polakom , że opozycja działa na niekorzyść narodu. Jak do tej pory to prezes obrał z PiS-em taki styl rządzenia wszystkie te niekorzystne dla kraju tendencje mają miejsce. Dla tego sposobu uprawiania polityki podstawowym jej narzędziem jest kłamstwo i pomówienia.
bDntQHPv
fh
2 lata temu
task ssie sztucznego penisa merkel
dg
2 lata temu
politycy unijni na wysokich szczeblach jawnie wierzą w szatana i rytualnie odchodzą zboczenia dla tego wprowadzają lgbt do szkół
Wstyd byc dzi...
2 lata temu
Stary bezzebny bezdzietny kawaler PROROKIEM w seru Europy....to tylko pokazuje płytkosc tego społeczenstwa
Pan I Sortu
2 lata temu
Nie jestem za opozycja ale pis trzeba zdelegalizowac...batszo szkodzi przyszlosci tego kraju
r
2 lata temu
To jest dramat który nas czeka! Wszystkie zanieczyszczenia z Francji polecą na Polskę PATRZ YT
Obserwator
2 lata temu
Bredzi, jak zwykle. ale to się nasila proporcjonalnie do strachu przed przegraną.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić