o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Jarosław Kaczyński staje w obronie zawieszonego naukowca

16
Podziel się

Podczas spotkania z wyborcami w Pile Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie walczyło z polityczną poprawnością i stanie na straży wolności słowa. Poruszając tę kwestię, odwołał się do przykładu prof. Aleksandra Nalaskowskiego, który z powodu kontrowersyjnego felietonu został zawieszony.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (East News)
bECCtMSt

W trakcie wystąpienia Kaczyński ponownie przypomniał o konieczności obrony polskich dzieci przed ideologią LGBT. - Na to się nigdy nie zgodzimy. To tak zwany plan Rabieja - najpierw związki partnerskie, później małżeństwa homoseksualne, a na koniec adopcja dzieci, które mają być przedmiotem zabawy i satysfakcji. Otóż nie, dzieci są podmiotem i największym skarbem narodu - tłumaczył.

Prezes PiS podkreślał jednak, że jego partia nie zamierza "rezygnować z tolerancji i wolności". - Odbywają się marsze LGBT pod bardzo silną ochroną policji – to najlepszy dowód naszej tolerancji. Trzeba jednak odróżnić tolerancję od afirmacji - zastrzegł.

bECCtMSv

Właśnie za krytykę społeczności osób LGBT przez władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu niedawno zawieszony został prof. Aleksander Nalaskowski. Naukowiec napisał felieton, w którym nazwał Marsze Równości "tęczową zarazą", która "wypełza na ulice Polski". Uczestników demonstracji przedstawiał jako "zniewieściałych gogusiów" oraz "obleśne, grube, wytatuowane baby" i "osobników, którym trudno przypisać jakąś płeć".

Odnosząc się do przypadku naukowca Kaczyński zapowiedział, że jego ugrupowanie nie godzi się na szykanowanie za poglądy. - Nie zamierzamy respektować politycznej poprawności. U nas tego nie będzie, nie zmuszą nas do tego, Polska będzie wolnym krajem! - grzmiał z mównicy. - Jeśli zwyciężymy w tych wyborach, to to się skończy. Wolność zostanie prawnie zapewniona - dodał.

Zobacz także: Zobacz także: Zmieńmy język w przestrzeni publicznej. Akcja WP: #stopmowienawiści

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECCtMSW
KOMENTARZE
(16)
Polka
2 lata temu
Niech nam nikt nie nakazuje jak mamy żyć, Panie Kaczyński trzeba najpierw samemu dawać przykład uczciwego życia a nie pouczać innych mnie żaden człowiek o takiej a nie innej preferencji nie przeszkadza a nawet jest bardziej przyjazny niż Ci którzy obnoszą się na pokaz z wiarą lub ukrywają swój homoseksualizm zakładając rodziny lub przez całe życie ukrywając się jak szczur w norze.
Zenwin
2 lata temu
Sporo trolli tutaj. Love is love panie Kaczyński.
as
2 lata temu
Te 4literowe ku wy mogą w Polsce robić co chcą ale nie wolno im obrażać innych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bECCtMSX
List
2 lata temu
To się robi groźne, przypomina mi ugrupowania przed wojną w Niemczech, najpierw krytykowano , a potem zwalczano inne poglądy! Tak powstał faszyzm ! Jestem przeciwny zabijaniu wolności słowa!
Olga
2 lata temu
Zachowanie pana profesora jest niegodne, po prostu chamskie, na dodatek atakuje ludzi tylko dlatego że mają inną orientację seksualną. Nie powinien wracać na uczelnię, chyba że uzupełni wiedzę z biologii.
bb
2 lata temu
Panie Kaczyński, każdy ma prawo wyrażać swoje poględy, ale w cywilizowany (nie upieram się na określenie "kulturalny") sposób! Rzeczony profesor dopuścił się chamstwa w przestrzeni publicznej, i właśnie za chamstwo powinien być napiętnowany
???
2 lata temu
A skąd się biorą dzieci przeznaczone do adopcji? Czy to nie jest przypadkiem efekt zabawy niedorozwiniętych umysłowo w tatusia i mamusię?
artur69-76
2 lata temu
powiedzał zakompleksiony,cyniczny kryptopedał.
hmm...
2 lata temu
ONI MÓWIĄ, ONI MYŚLĄ, ONI PLANUJĄ....... "To tak zwany plan Rabieja" . ..pomówienia,oszczerstwa, insynuacja, kłamstwa- to cała pisowska propaganda! To jest wstrętne!
Norton
2 lata temu
Tolerancja i wolność????? Buahaha to się uśmiałem.
NAROD POLSKI
2 lata temu
Jakby miał demokratyczne poglady to bys go nie bronił!!! I tak kaczynski ci nie ufam i wiem co zamierzasz!!!
sonia
2 lata temu
Stary bezdzietny kawaler Jarosław Kaczyński i w dodatku homoniewiadomo będzie mówił o dzieciach , żałosne. Ten człowiek już sam nie wie co mówi , osiągnął już szczyt populizmu i otumaniania ciemnych mas.
marek
2 lata temu
Brawo panie prezesie! Nie będzie LGBT,zieloni, ZNP i inne czerwono-tęczowe towarzystwo pluć nam w twarz! Mniejszość ma swoje prawa ale nie może narzucać większości swojej ideologii.
bECCtMSP
gość
2 lata temu
Wolność PiS-owskiego słowa, czy tak ogólniej ma być ta wolność?! CYNIZM do kwadratu to mało!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić