Wróć na
oprac. Violetta Baran
|

Jarosław Kaczyński: Stanisław Piotrowicz jest "zły", ponieważ nie jest po "właściwej" stronie

43
Podziel się

- To, że będzie wściekły atak na naszych kandydatów, było do przewidzenia - mówi prezes PiS Jarosława Kaczyński. - Powiedzieliśmy jasno: nie będziemy się kierowali ocenami "Gazety Wyborczej", TVN-u czy "Polityki", ponieważ są to oceny - najkrócej rzecz ujmując - oparte na kłamstwie - dodał.

Jarosław Kaczyński o przyczynie ataków na Stanisława Piotrowicza
Jarosław Kaczyński o przyczynie ataków na Stanisława Piotrowicza (East News, Jan Bielecki)
bCXVBZJx

- Oni z honorami żegnali Wojciecha Jaruzelskiego, oni wysłali do Parlamentu Europejskiego całą ekipę PZPR na czele z Leszkiem Millerem, członkiem Biura Politycznego i sekretarzem Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej - przypomina w rozmowie z tygodnikiem "Gazeta Polska" prezes PiS. - Ale Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz aktywista partyjny i Danuta Huebner, która miała podobną przeszłość - są dla nich dobrzy - dodaje, broniąc kandydatury Stanisława Piotrowicza do Trybunału Konstytucyjnego.

- Pan Stanisław Piotrowicz, niebawem sędzia Trybunału Konstytucyjnego, był atakowany, ponieważ przeprowadzał reformę sądownictwa - tłumaczy w rozmowie z tygodnikiem "Gazeta Polska" Kaczyński. - Przecież wystarczy dokładnie sprawdzić, co robił w czasie stanu wojennego, w czasach PRL-u, przeczytać akta spraw, które prowadził - dodaje.

bCXVBZJz

Zdaniem prezesa PiS Piotrowicz "nie zrobił nic złego". - Był więc w PZPR, ale należał do tej grupy prokuratorów i sędziów, którzy starali się maksymalnie łagodzić represje - tłumaczy.

- Powiedzmy jasno: Stanisław Piotrowicz jest zły, ponieważ nie jest po "właściwej stronie - i jak już mówiłem - prowadził reformę sądownictwa. Każdy rozsądny człowiek powinien to wiedzieć, bo w tym właśnie tkwią przyczyny tych wściekłych ataków - ocenia prezes PiS.

Duda pogratulował Tuskowi. Publicyści: to zagrywka kampanijna

bCXVBZJF

Lider PiS pytany był także o kandydaturę Andrzeja Dudy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. - Uważam, że Andrzej Duda ma tak duże szanse na reelekcję, iż niespecjalnie chcę rozważać sytuację, że przegra - stwierdza Kaczyński.

Kaczyński przypomniał też okoliczności, w jakich wyłoniono kandydata PiS na prezydenta w 2015 roku. - Doszliśmy wtedy do wniosku, że musi wystartować ktoś, kto będzie przeciwieństwem Bronisława Komorowskiego: człowiek aktywny, energiczny, obyty w świecie, znający języki, umiejący się odpowiednio zachować, erudyta, nie mający trudności w kontaktach z ludźmi. I takim człowiekiem był Andrzej Duda - opowiada prezes PiS.

bCXVBZJG

Były premier wspomina, że początki kampanii prezydenckiej Dudy nie były zachwycające, ale "Andrzej okazał się człowiekiem twardym jak stal".

- Przyszedł raz do mnie i powiedział: "Miałem świetne spotkanie". Zapytałem wówczas, ile przyszło osób. On odpowiedział: "Czterdzieści". I był naprawdę z tego bardzo zadowolony - relacjonuje Jarosław Kaczyński. - Ten optymizm i energia przyniosły rezultaty: z czterdziestu zrobiło się najpierw czterysta, później cztery tysiące, a na finiszu kampanii na spotkania przychodziły nieprzebrane tłumy - dodaje.

Źródło: "Gazeta Polska"

bCXVBZKa
KOMENTARZE
(43)
hju
10 miesięcy temu
Prezes poszedł do wróżbity i mów-śniły mi się wykopki co to może znaczyć? Wróżbita-spojrzał w kulę i mówi-otóż widzę,że we wrześniu was wykopią,a w maju posadzą.
Polak
10 miesięcy temu
Te Kaczyński! Zły to jest naród za podwyżki cen wszystkiego. Myśl o azylu politycznym np. w Rosji przyjacielu.
tyle
10 miesięcy temu
Przede wszystkim to już ceny zreformowali.Wszystko idzie w''górę''.
bCXVBZKb
pokjmnbv
10 miesięcy temu
jarek polecam szampom przeciwłupiezowy,wstyd by naczelny cham pisu występował w garniturze posypanym łuszczącym sie naskórkiem fuj, ale lol
McKornik
10 miesięcy temu
Po co ten cały cyrk. Zlikwidować sejm, sądy, rząd i inne instytucje. Zaprowadzić monarchię absolutną. Będzie taniej i zrozumialej, i bez całej tej zgniłej hipokryzji demoralizującej młodych.
Najnowsze komentarze (43)
Polacy i Jan ...
10 miesięcy temu
Panie jakis tam...wyjasnie ci skoro tak masz problem zmysleniem logicznym . On jest zly bo jest po stronie ZŁA !!!!!! Czyli pańskiej i panskiej bandy. Dlatego jest zly. Nikt dobry i moralnie nienaganny NIE stoi po pana stronie . Ot co !!!!!
Toni
10 miesięcy temu
"- Powiedzmy jasno: Stanisław Piotrowicz jest zły, ponieważ nie jest po "właściwej stronie - i jak już mówiłem - prowadził reformę sądownictwa." Polegajaca na pdporzadkowaniu sadow politykom PiSu, brawo dla tego pana.
ggggggggggggg...
10 miesięcy temu
Dwa bezczelne typy.
wisus54
10 miesięcy temu
Wiecie skąd Niemcy wzięli ksywę " Kartofel " dla Kaczyńskiego okazuje się że przewidzieli że we wrześniu go wykopią a w maju posadzą.
wisus54
10 miesięcy temu
Panie Kaczyński jestem ciekaw czy jak przyjdzie stanąć przed TS to wykażesz się taką odwagą jak gen. Jaruzelski który już w dniu ogłoszenia stanu wojennego całą odpowiedzialność wziął na siebie?
bear
10 miesięcy temu
Marny , nikczemny człowieczek. Smutne.
pytam
10 miesięcy temu
Co Kaczyński robił całe życie w komunistycznym PRL-u?
w33
10 miesięcy temu
W pale się nie chce mieścić. Prokurator PRL mówił, że sędziowie to złodzieje. Widocznie mu brakuje kasy bo sędzią w TK chce zostać. Historia kołem się toczy. Prezydent Mościcki chciał wysłać Wieniawę do kryminału a wylądował przez pomyłkę w Kwirynale. To samo Piotrowicz pomyłka zamiast w TK powinien wylądować w Trybunale Stanu
bCXVBZJT
IQ
10 miesięcy temu
Jestem zdziwiony czytam wszyscy narzekają ale na wyborach wybrali pis bo rządzą dramat ludzie trzeba się obudzić i usunąć tego psychopatę już są ceny jak w Niemczech
fik
10 miesięcy temu
ty podła zmijo kiedy zdechnieniesz
PiSobolszewia
10 miesięcy temu
STANISŁAW PIOTROWICZ: Były poseł PiS, kandydat to KRS, w PRL w egzekutywie PZPR, Prokurator odznaczony przez I sekretarza KC PZPR Gen. WOJCIECHA JARUZELSKIEGO Brązowym Krzyżem Zasługi za zwalczanie SOLIDARNOŚCI. Jego ofiarami byli między innymi ANTONI PIKUL z SOLIDARNOŚCI i WIESŁAW GĘSICKI z KPN.
Realnie
10 miesięcy temu
Ja tam nie wiem czy zły, dobry czy fałszywy ale splamiony czerwonym reżimem
Ggg
10 miesięcy temu
W spalonym zakładzie 300 osób straciło pracę. Jest tragedia. Niedługo więcej ludzi straci pracę. Nic w pl się nie opłaca. Podatki itp koszt pracy zjada zarobek.
marian
10 miesięcy temu
tak złym i szkodliwym dla Polski jest mały prezes nie piotrowicz bo go by porządni ludzie nie wybrali ale mam nadzieję że kiedyś posadzą małego samozwańca za przywództwo sprawcze
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić