o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Jechali na Marsz Tysiąca Tóg. Wstrzymała ich kontrola autokaru

28
Podziel się

Grupa uczestników "Marszu Tysiąca Tóg" napotkała problemy. Rano mieli wyruszyć w podróż autokarem z Lublina do Warszawy. Na miejscu zbiórki spotkali funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Ci zaczęli skrupulatną kontrolę.

Stan techniczny autokaru dokładnie skontrolowała Inspekcja Transportu Drogowego
Stan techniczny autokaru dokładnie skontrolowała Inspekcja Transportu Drogowego (Twitter)
bEJuRsWd

Funkcjonariusze pojawili się na miejscu ok. godz. 10, wraz z pierwszymi uczestnikami zbiórki. Później rozpoczęli skrupulatną kontrolę stanu technicznego autokaru, którym uczestnicy mieli jechać do Warszawy.

- Nie wiadomo czy dojadą na czas, ale taki chyba był plan - pisze na Twitterze Aleksander Twardowski, który opublikował zdjęcie.

Autokar mógł ruszyć o godz. 11:30. Wszystkie czynności trwały ponad godzinę, z czego sama kontrola pół. Pasażerowie autokaru mówią, że była skrupulatna. Ale ich zdaniem przebiegła bez większych zakłóceń i opieszałości.

bEJuRsWf

- Jak dotąd to jedyny taki przypadek - uspokaja Bartłomiej Przymusiński, rzecznik Iustitii.

Wygląda również na to, że mimo wszystko autokar dotrze do stolicy na czas. Uczestnicy powinni jechać nieco ponad 2 godz., a marsz rozpocznie się o godz. 15.

bEJuRsWl

Milczący marsz w obronie sądów

Organizowany m.in. przez stowarzyszenie "Iustitia" marsz odbędzie się pod hasłem "prawo do niezawisłości, prawo do Europy". Organizatorzy zapraszają nie tylko prawników, ale wszystkich, którzy chcą wyrazić swój "sprzeciw wobec zamykania prawnikom ust" i "szacunek dla prawa krajowego i europejskiego".

Jak zapowiadają organizatorzy, odbędzie się w ciszy. Nie będzie ani przemówień, ani wznoszenia haseł. Uczestnicy wyruszą sprzed siedziby Sądu Najwyższego i pójdą przed Sejm.

Protest to pokłosie ustawy dyscyplinującej sędziów, którą Sejm uchwalił przed świętami. Według prof. Małgorzaty Gersdorf, proponowane zmiany są niezgodne z unijnym prawem.

bEJuRsWm

Projekt złożył 13 grudnia klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. Zmienione prawo ma umożliwić dyscyplinowanie sędziów, którzy zechcą realizować wprost wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

bEJuRsWG
KOMENTARZE
(28)
msa
2 lata temu
a to jest marsz w obronie sadow dotychczasowych pewnie.a ustawa dyscyplinujaca sedziow jest zla bo powinni robic co chca jak rozumiem......buhahahahaaaaa.panie ziobro wez sie pan wreszcie troche ostrzej za nich.moze by tak jakies czyny spoleczne np przy oczyszczaniu klatek w zoo.
asa
2 lata temu
TA SZCZUJĄCA LEWACKA KU WA Z O2 Z UPOREM MANIAKA MANIPULUJE KCIUKAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wer
2 lata temu
UBecja do sadzenia,a nie protesty,wywalic tych z KAST i zatrudnic nowych młodych sedziów,a tych na mirabelki,to zaczna pracowac,a nie polityka sie zajmowac
bEJuRsWH
asz
2 lata temu
Niewykształconym społeczeństwem, nieposiadającym podstawowej wiedzy, nieznającym historii, łatwiej rządzić. Podatne na propagandę, łyknie każdą.
asz
2 lata temu
jakto? nie rozumiesz istoty i sensu protestu.
jakto?
2 lata temu
nie rozumiem oporu sędziów. każdy uczciwy pracownik nie boi się sprawdzania , kontroli. a jeżeli chodzi o taki zawód to nawet powinni tego chcieć . bałabym się być pozbawiona kontroli podejmując decyzje dotyczącą losów ludzi.jeżeli ktoś jest aż tak butny że tego nie czuje to już powinien się zastanowić czy może pracować jako sędzia.
NASTYK
2 lata temu
Czy władza może być bezkarna? .MOŻE !!!!! CZYŻBY OTO TEŻ CHODZIŁO.
wania
2 lata temu
Dobra policja dbała o sędziów sprawdzili a może by tak PIS im bombke wmontował w autokarze.
aza
2 lata temu
Polak zawzięty, zły, chory z nienawiści, sfrustrowany. Jeszcze trochę a wyjść na ulicę nie będzie można bo burakom trzeba będzie haracz płacić !!! PISie, prezesie - co zrobiliście z narodem ??!!
Oficer emeryt
2 lata temu
Trzeba mieć honor ...
saa
2 lata temu
Markiewicz z iustitia te dwa paluchy wsadż sobie w 4 litery i dopiero wtedy rozszerz
saa
2 lata temu
Markiewicz z iustitia te dwa paluchy wsadż sobie w 4 litery i dopiero wtedy rozszerz
ha ha ha ,,,
2 lata temu
i co się dziwią ? przecież zaczęły sie ferie i dzieci jada na zimowiska i trzeba by autokary były sprawne na drogach bo jak sie cos popsuje to potem może spwodowac wypadek i uderzyc w autokar dzieci i co togi są nieważne ale dzieci juz tak ! trzeba było piechotą to by rozum w czasie marszu do głowy przyszedł i zadali by sobie pytanie kogo bronią i po co sądy są , dużo mieli czasu to tez mogli swoje postepowanie przeanalizować , jak marsz to i po co autokar ? niech maszerują !!! ha ha ha
bEJuRsWz
ddaa
2 lata temu
dno
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić