o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Jedynki Wiosny do PE. Wyciekły nieoficjalne informacje

22
Podziel się

Wyciekły nieoficjalne informacje o tym, kto otworzy listy wyborcze Wiosny do Parlamentu Europejskiego. Oprócz Roberta Biedronia mają to być m.in. jego partner Krzysztof Śmiszek czy partnerka wiceprezesa partii, Sylwia Spurek.

Krzysztof Śmiszek, Robert Biedroń i Maciej Gdula otworzą listy Wiosny do Parlamentu Europejskiego
Krzysztof Śmiszek, Robert Biedroń i Maciej Gdula otworzą listy Wiosny do Parlamentu Europejskiego (East News, PIOTR MOLECKI)
bDJfWcJh

Na liście opublikowanej przez portal Polityka Insight można też znaleźć m.in. Paulinę Piechnę-Więckiewicz czy Macieja Gdulę. Mapa z "jedynkami" Wiosny została opublikowana w piątek na Twitterze. Spekulacje mogą potwierdzić się w sobotę na konwencji partii.

Znana jest już sytuacja w samej Warszawie. "Jedynką" ma być tam sam Robert Biedroń, który jednak zadeklarował przekazanie oddanych na niego głosów na inną osobę z listy. Nr 2 przypadł Joannie Scheuring-Wielgus. Była posłanka Nowoczesnej, a obecnie członkini partii Teraz, nie otrzymała korzystnej propozycji od Koalicji Obywatelskiej.

bDJfWcJj

"Rodzina na swoim?"

"Jedynką" w okręgu mazowieckim ma być Paulina Piechna-Więckiewicz, była warszawska radna. Małopolsko-świętokrzyską listę otwiera Maciej Gdula - politolog, który w dużej mierze odpowiada za program Wiosny. Pierwsze miejsce w okręgu kujawsko-pomorskim przypadło Wandzie Nowickiej, byłej posłance SLD.

Listę dolnośląsko-opolską otwiera Krzysztof Śmiszek, prawnik, a od 2002 roku partner szefa partii, Roberta Biedronia. W Wielkopolsce o mandat powalczy Sylwia Spurek. Do niedawna była zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich ds. równego traktowania. Od 2001 roku jest też partnerką Marcina Anaszewicza, wiceprezesa Wiosny.

bDJfWcJp
Zobacz także: Zobacz także: Robert Biedroń broni Rabieja. Atakuje polityków KE

"Wy tam macie jakąś 'rodzinę na swoim' w Wiośnie?" - zapytał kandydatkę w Piotr Witwicki w wywiadzie dla magazynu "Plus Minus". "Wolałabym, żebyśmy rozmawiali o doświadczeniu i kompetencjach" - odpowiedziała Sylwia Spurek.

bDJfWcJq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJfWcJK
KOMENTARZE
(22)
Beata
2 lata temu
Wiosna szybko przemija. Ta prawdziwa- niestety. Ta Biedronia - na szczęście.
ciekawa
2 lata temu
A w Słupsku czego wielkiego Pan dokonał?
ww
2 lata temu
Już wiadomo po co Joanna jechała do Watykanu. By zjednać sobie innowierców
bDJfWcJL
Zdegustowana
2 lata temu
Niczego nie dokonał w Słupsku. Następczyni nie może się wypowiedzieć, bo zostałaby zaatakowana, że mówi źle, więc prześladuje za homoseksualizm. Przede wszystkim Wiosna to grupa niedojrzałych chłopaczków, którzy nie dostrzegają, że się starzeją i nie wypada być ciągle wesołkami.
To znowu ja
2 lata temu
Ten przyklejony uśmieszek drażni mnie niezmiernie. Wydaje mi się, że za nim zupełna pustka. W Europarlamencie są do załatwienia ważniejsze sprawy niż małżeństwa homoseksualistów. Dlatego głosuję za PiS!
Najnowsze komentarze (22)
O.
2 lata temu
Czyli są prorodzinni;)
Legas
2 lata temu
Żołnierz zgwałcił żołnierza w polskim wojsku takie lamusy teraz są przez promocje Biedrońa
Sd
2 lata temu
Oj tak bardzo szybko to wiosna jednego sezonu śmiechu warte i wy myślicie że oddamy na was głos jak nam kaktus urośnie
Mariusz
2 lata temu
Adolf wiedział co z nimi robić
dzięcioł
2 lata temu
Drodzy kochani POLACY pamiętajcie głosujemy na PIS mimo , że może nie jest to najlepszy wybór to długo lepszego nie mamy .
Tadeusz
2 lata temu
Panie Boże wybacz nam i zlituj się nad nami za nasz grzech jakim jest popieranie sodomy. Zmiłuj się nad nami i daj rozumu jeszcze raz rozumu abyśmy umieli odpowiedzialnie wybierać a zło nie popierali swym nieodpowiedzialnym wyborem.
szymonsvs
2 lata temu
Zawłaszczyli tęczę, teraz zawłaszczyli wiosnę. Ciekawe co będzie następne ?
widzę
2 lata temu
Ale to nie jest "kolesiostwo" - bo to jest "partnerstwo" ;-)
bDJfWcJD
dino
2 lata temu
śmieszek w brukseli dupcią wszystko załatwi
Tuja
2 lata temu
Gdyby w PSL Kosiniak był na pierwszym miejscu na liście do europarlamentu a jego żona na pierwszym miejscu w innym województwie to była by afera jakich mało
LGBT+
2 lata temu
Już w Czerwcu będziecie mieli JESIEŃ CZEJENÓW a na głowę wejść sobie NIE POZWOLĘ !
Karol z Wacki...
2 lata temu
Nie no, Robert, nie wygłupiaj się. I ty uprawiasz nepotyzm i to w tym najgorszym wydaniu, bo małżeńskim? Żonę wystawiasz na kandydatkę? Zresztą, kto u was jest lady, a kto sir, nie wiadomo. Domagam się równouprawnienia i uczciwego rozwiązania tego problemu przed sPOłeczeństwem.
TK
2 lata temu
Wiosna to termin określający pory roku, a więc należy do wszystkich. Jesteście izurpatorami...
nik
2 lata temu
pedaly do EP dobre najlepiej wszystkie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić