Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Magdalena Drozdek
Magdalena Drozdek
|
aktualizacja

Jerzy Owsiak o ataku na prezydenta Pawła Adamowicza

89
Podziel się:

- Wiadomość wręcz szokująca. To nie był wypadek, to było świadome zagrożenie życia. Do teraz nie wiemy, jaki jest stan zdrowia prezydenta Adamowicza - powiedział Jerzy Owsiak z warszawskiego sztabu WOŚP. Jak donoszą źródła, prezydent Paweł Adamowicz jest w stanie krytycznym.

Jurek Owsiak skomentował atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Jurek Owsiak skomentował atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. (Agencja Gazeta)

Owsiak ze sceny poprosił, by przerwać warszawski koncert. - Bądźmy Polakami, którzy się kochają, którzy nie mają w sobie agresji. Agresja miała miejsce w Gdańsku, to jest niewyobrażalne - skomentował.

- W tym kraju tak się zakręciliśmy w ciągu ostatnich lat, że nie możemy uszanować takiego święta jakim jest WOŚP - powiedział Jerzy Owsiak.

Poruszony skomentował to, co stało się podczas finału w Gdańsku. - Bądźmy Polakami, którzy się kochają. Coś nieprawdopodobnego. Nie dzielmy się. Nie idźcie w stronę zła. Nie idźcie tam, gdzie się dzielimy. Jest jedna Polska. Taka, jak tutaj. Idźcie tam, gdzie są dobre emocje. Przepraszam, scenariusz pisze życie - dodał.

Przypomnijmy, mężczyzna wbiegł na scenę i ostrym narzędziem godził Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska pojawił się na scenie przed światełkiem do nieba. W pewnym momencie wbiegł na nią mężczyzna i ugodził prezydenta miasta nożem.

W drugim telewizyjnym wejściu Owsiak również w emocjach odniósł się do zamachu w Nicei sprzed lat, ale najmocniejszym fragmentem jego wystąpienia był ten, w którym w ostrych słowach nawiązał do wyemitowanej w programie TVP "Dobranocki". Mowa o animacji, w której plastelinowe figurki wystylizowane były na Owsiaka i Hannę Gronkiewicz-Waltz.

- Pakuję pieniądze do jakiegoś wora i je gdzieś wywożę. Dziś byliście świadkami rozmów z ludźmi, którzy potwierdzali to, co robi Orkiestra. I ktoś w tym świecie plasteliny próbuje zrobić ze mnie bandziora, złodzieja. A druga osoba zabiera te pieniądze z Gwiazdą Dawida. Coś nieprawdopodobnego. 2019 rok. Kraj, który wyzwolił Europę Wschodnią z niewoli. I w tym kraju tworzy się w telewizji publicznej opowieść o mnie? Ale i o innych przez te dwa lata. O osobach, które kojarzą się ze środowiskiem Żydów z lat 30, karykaturalne. Wyobrażacie sobie karykaturalny obraz Polaka? - dodał.

- Wszyscy którzy mają trochę oleju w głowie nie powinni pisać, że ta pani [Barbara Pela - przyp.red.] zrobiła coś 'w punkt'. To jak mamy na to zareagować? Mamy odbudować Auschwitz? Przecież cały świat obserwuje, cały świat na to patrzy. Falą tej plasteliny jest nienawiść - mówił. - Mogę tylko podziękować każdej stronie politycznej, która się temu przeciwstawia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(89)
Kac
4 lata temu
Chciał przyjmować imigrantów, wśród których są nożownicy - co za ironia losu........
Tadeusz
4 lata temu
Cały czas tylko miele ozorem ale nie przerwał tego swego jazgotu zaraz po tym jak zażgano człowieka i to jeszcze na scenie z której lało się ujadanie za mamoną !!!
Student
4 lata temu
Panie Jurku. Ofiary w wypadkach drogowych nie giną przypadkowo tylko są ofiarami świadomego zagrożenie życia przez nieodpowiedzialnych współuczestników dróg. To świadomi swoich czynów bandyci drogowi podobnie jak ci którzy mordują swoje ofiary nożem, pistoletem lub rękami.
fad
4 lata temu
Indianie stracili niepodległość po odkryciu amerykańskiego kontynentu przez Krzysztofa Kolumba. A kto odkrył Polskę? Niestety, żydzi i od tego czasu nie mamy wolności, niepodległości i samostanowienia. Zbiórki datków , akcje charytatywne i popisywanie się festiwalami dobroci nie byłyby potrzebne gdyby nie okradano służby zdrowia i społeczeństwa i Polski. Nawet Gazetę Wyborczą trzeba było ukraść bo po co Polakom gazeta Solidarność , a co dopiero popisy wielkiej trójki która przybyła jak do Betlejem wspomagać stoczniowców. Kim byli ci mędrcy ? A, no.....
Twoj nick
4 lata temu
Polacy to glupi narod
Prawda i Spra...
4 lata temu
Gdzie jest Prezes Kaczyński? Gdzie jest Premier Morawiecki? Gdzie są ministrowie i posłowie PiS? Może coś by powiedzieli na temat - wcześniej wydawanych aktów zgonu na polityków opozycji, wieszaniu kukieł posłów opozycji, aktów przemocy na kobietach w czasie przemarszów nacjonalistów w Warszawie - co w tej sprawie zrobili? Teraz mamy konsekwencje tamtych działań! Do czego do doszło?
wach i owski
4 lata temu
Wszyscy teraz powinni wstrzymać oddech i czekać na opinię "eksperta " w każdej dziedzinie --- najlepszego b. prezydenta na świecie "bolka ".
kkkkkkk
4 lata temu
Smutne do czego doprowadziła mowa nienawiści z Żoliborza :(
bhsystem
4 lata temu
Przy okazji Owsiak zrobił sobie autopromocję anty-pisowską. Oj brzydko panie Jurku wykorzystywać tragedie ludzką do własnej propagandy
gosc
4 lata temu
teraz tez bedzie wina PiS zobaczycie.Oni nie cofna sie przed niczym.Ktora fundacja ma szefa ktory za zarobki ma miliony na koncie i,domy za miliony tylko jeden taki pan jest w polsce
bhsystem
4 lata temu
Można było do ej tragedii nie dopuścić. 1. Służby porządkowe wpuściły go na scenę 2. Ochrona prezydenta nie zareagowała 3. W tym samym czasie kiedy dokonywał zbrodni nożem, ochrona była zajęta badaniem uczestników czy nie wnoszą alkoholu na imprezę.
jaja
4 lata temu
Odezwał się mesjasz pełen miłości bliźniego, jak pracuje dla niego
bhsystem
4 lata temu
W pewnym momencie wbiegł na nią mężczyzna i ugodził prezydenta miasta nożem?!?!?!!? Co za bzdura!!!!!!! Nie "w pewnym momencie"?!?!?! Raczej nie sprawdzany przez służby porządkowe" będąc na scenie po jakimś czasie zadał ciosy nożem niechronionego prezydenta Gdańska potem odstawiając taniec i wykrzykując swoje przesłanie. Gdzie byli ochroniarze??????
EUROENTUZJAST...
4 lata temu
Jesteśmy WSZYSCY RAZEM Z prezydentem Gdańska , Jurkiem Owsiakiem i KAŻDYM BEZ RÓŻNICY , kto ceni wolność, prawo, odmienność i praworządność bez względu na kolor skory, wyznanie i przynależność partyjną . ZJEDNOCZMY SI Ę z dobrem WSZYSCY- WYŚLIJMY DOBRĄ ENERGIĘ DO gdańska. razem możemy wszystko.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić