o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Jerzy Owsiak o powrocie na stanowisko szefa WOŚP. Ujawnia kulisy decyzji

49
Podziel się

Jerzy Owsiak podkreśla, że ubiegły tydzień był dla niego bardzo trudny. Zabójstwo Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP początkowo skłoniła go do rezygnacji z funkcji szefa fundacji, jednak po pogrzebie polityka zmienił zdanie. Dziś zdradza, co skłoniło go do powrotu.

Jerzy Owsiak zdradza kulisy powrotu na stanowisko prezesa WOŚP
Jerzy Owsiak zdradza kulisy powrotu na stanowisko prezesa WOŚP (East News, Piotr Hukalo)
bDZpJsIB

- O mojej decyzji do końca nie wiedzieli nawet najbliżsi współpracownicy. (...) Ludzie w Gdańsku gromadzili się na placach, palili znicze. Nagle to zaczęło się u nas – ludzie pisali teksty na transparentach, powstawały hashtagi. Widziałem też policjantów na koniach, którzy podkreślali, że są z nami. Tak samo żona prezydenta Gdańska, która przemówiła bezpośrednio do mnie. Wtedy płakałem, myślę, że miliony Polaków przeżywały to podobnie jak ja. To przeważyło - tłumaczył na antenie TVN 24.

Owsiak nie zgodził się jednak z sugestią, że bez niego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy mogłaby nie dać sobie rady. - WOŚP to kilkadziesiąt osób plus wolontariusze. To świetny zespół, składający się z wyrazistych indywidualności. Na pewno by sobie beze mnie poradzili. Nie jestem cyborgiem, który będzie żył wiecznie. Każda osoba z fundacji mogłaby to zrobić rewelacyjnie. Mamy ponad 1600 sztabów na całym świecie, to będzie się toczyło - wyliczał.

Lider WOŚP odniósł się również do zarzutów dotyczących bezpieczeństwa finałowych koncertów, które pojawiły się po śmierci prezydenta Adamowicza. - Tych koncertów było mnóstwo, tam czuć przyjaźń. (…) Ostatnie finały należą do najpiękniejszych, poza tym tragicznym mordem jest spokój, wpłynęło bodaj jedno doniesienie. Musimy rozmawiać ze sobą i przejść narodową dyskusję, dlaczego to się stało. 27 lat gramy i przez 26 nie było takich zdarzeń - podkreślił.

bDZpJsID
Zobacz także: Zobacz także: Kawa zdrowa, ale wyłącznie pod pewnymi warunkami

Owsiak zaapalował o stonowanie wypowiedzi, które padają w przestrzeni publicznej. Twierdzi, że nie przejmuje się atakami na siebie, ale niepokoi go "mowa nienawiści w mediach". - Liczę, że politycy mnie wysłuchają. Wielu publicystów mówi, że w to nie wierzy. Powinniśmy wszyscy w to uwierzyć! Nie możemy na to się zgadzać i w przestrzeni publicznej i w internecie. Zgłosiliśmy dzisiaj do KRRiT "plastelinowe ludziki”, a także kilka innych spraw - powiedział, nawiązując do animacji wyemitowanej na antenie TVP Info.

Szef WOŚP podkreśla również, że z hejtem należy walczyć również w internecie. Przekonuje, że właściwe postawy w tej kwestii rodzice i opiekunowie powinni zaszczepiać w dzieciach od najwcześniejszych lat. - Od najmłodszego powinniśmy uczyć, że takie słowa są szkodliwe. Nie chcę cenzurować internetu. Chcę, żebyśmy krok po kroku mówili o tym, co nam się nie podoba. Dla przykładu – 15 lat temu nikomu nie przyszłoby do głowy, żeby sprzątać nieczystości po swoich psach. Teraz to norma. W internecie dzieją się także fantastyczne rzeczy, jak na przykład "puszka Adamowicza”, którą na Facebooku założyła nastolatka z Gdańska. Jest w niej już ponad 2 mln zł - powiedział.

bDZpJsIJ

Źródło: TVN 24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZpJsJe
KOMENTARZE
(49)
Anonimowy Czł...
2 lata temu
Lubię i szanuję Pana Owsiaka, nawet gdyby okazał się SB/UB/MO/NN. Sprzęt od WOŚP uratował mi córę. A jeśli jest takim przekrętem to dlaczego go nie wsadzili ? Pozdro!
Kalkulacja
2 lata temu
A taką miał okazję odejść z resztkami honoru! Co zwyciężyło? Czy interesy powiązanych z jego działalnością? To tylko on wie, wygląda na to, że jest bardziej z tym związany niż myśleliśmy. Co będzie dalej? Myślę że w końcu odejdzie, ale już na całkowitym dnie
Hefi
2 lata temu
Pan Jerzy Owsiak pracuje dla dobra idei i dobra ludzkości, jest sprawą zupełnie normalną, że dostaje za to wynagrodzenie. WOŚP jest jego autorskim pomysłem, unikatem w skali światowej. Jestem przekonany, że gdyby 1 grosz wydany był w sposób nielegalny, byłyby zorganizowane procesy, komisje śledcze itd. Fakt, iż mimo oficjalnie negatywnego stosunku obecnej władzy, niczego takiego nie obserwujemy, jest niezbitym dowodem na krystaliczną uczciwość finansową Pana Jerzego Owsiaka. Jestem muzykiem, wielokrotnie brałem udział w koncertach WOŚP. Z wyrazami szacunku dla wszystkich Leszek Hefi Wiśniowski
bDZpJsJf
Złoty Melon
2 lata temu
Co za Typ...bez kręgosłupa moralnego. To dlatego Go nie chcieli w Jarocinie...
kulka77
2 lata temu
Owsiak zmienia zdanie to typowy lewak dorwał się do kasy i jeszcze mu ludzie brawo biją . Prawdziwe pomaganie to nie jest show
ADA
2 lata temu
Jaki pan, taki kram! Wstyd, obciach i żenada!
oko
2 lata temu
Taki sam DOBRODZIEJ jak całe POKO!
rick
2 lata temu
ok wracai i niepszezywai juz
viki
2 lata temu
Jurek wykonaj wyroki NSA!!! Również jeśli chodzi o zarobki twojego "zięcia" ...
Tik
2 lata temu
Błazenada
gość
2 lata temu
brak honoru i tyle, jakby miał honor to by nie wracał i przyznał, że nie zabezpieczył imprezy jak należy
Jacek
2 lata temu
Panie Jurku ! Pamięta Pan, jak w książce "Znaczy kapitan" autor opisał wejście statku dowodzonego przez kapitana Mamerta Stankiewicza do portu przy wzburzonym morzu ? Inny kapitan pewnie też by potrafił poprowadzić statek, ale kapitan Stankiewicz zrobił to doskonale. Znaczy bez Pana Orkiestra byłaby zupełnie inną Orkiestrą; znaczy Pan musiał zostać !
polak
2 lata temu
Owsiak szkoda ze ciebie stefan nie skasowal
bDZpJsIX
Pl
2 lata temu
Po co te "blybry". Kasa i nic więcej, przecież ten człowiek nie ma żadnego zawodu i do tego jest pospolitym nierobem.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić