REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski07.12.18 (15:48)

Jest nazywany "mózgiem skoku stulecia". Grzegorz Łuczak zeznawał w sądzie

Wiceprezes firmy ochroniarskiej, której fałszywy konwojent w tzw. skoku stulecia ukradł 8 mln złotych, pokazał się w sądzie. "Nie czuję się przestępcą i nigdzie nie uciekłem. Wypoczywałem na Ukrainie" - powiedział podczas rozprawy.
Grzegorz Michałowski / PAP

To pierwsze przesłuchanie Łuczaka od czasu ekstradycji z Ukrainy. To tam zatrzymano mężczyznę, który miał być pomysłodawcą słynnego skoku stulecia latem 2015 roku. Wiceprezes firmy ochroniarskiej zeznał, że nie ukrywał się przed policją i legalnie wyjechał na Ukrainę - informuje "Dziennik Łódzki".

Nie przyznaje się do winy. Twierdzi że nie miał z napadem nic wspólnego i że nie jest przestępcą. Dlatego zgodził się przed sądem na publikację swojego wizerunku.

REKLAMA

Zniknął we wrześniu 2015 roku. Prokuratura poinformowała, że uciekł za granicę posługując się fałszywym paszportem. Według innej hipotezy miał zostać ograbiony ze swojej doli i zamordowany przez wspólników.

Słyszałem, że zakopałem 4 miliony złotych, że uciekłem, że mnie zabito i nie żyję. Żyję, nie uciekłem, a pieniędzy nie miałem i nie mam. Wyjechałem na Ukrainę legalnie, z moim paszportem na zaproszenie miasta Truskawiec. Nie ukrywałem się. Wypoczywałem w towarzystwie pięknych kobiet. Zajmowałem się też uprawą warzyw na Ukrainie – mówił przed sądem Łuczak.

Trwa rozprawa apelacyjna. W pierwszej instancji głównych oskarżonych skazano na kary od 6 do 8 lat i 2 miesięcy więzienia. Łuczak twierdzi, że w rabunku brały udział osoby, które nie zostały oskarżone przez prokuraturę, ale szczegóły zdradzi podczas przesłuchania w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu, która prowadzi śledztwo w jego sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Policja szuka złodzieja perfum. Opublikowała nagranie

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij