Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Jest reakcja Izraela na decyzję Dudy

36
Podziel się

"Mamy nadzieję, że uda nam się uzgodnić zmiany i poprawki w nowelizacji ustawy o IPN, gdy będzie się nią zajmował TK" - głosi stanowisko ministerstwa spraw zagranicznych Izraela.

Prezydent poinformował, że podpisze nowelizację ustawy o IPN
Prezydent poinformował, że podpisze nowelizację ustawy o IPN (PAP, Rafał Guz)
bEIMuOSZ

Izraelskie MSZ oświadczyło, że kontynuuje dialog z polskimi władzami, ale "z rezerwą" odnosi się do nowelizacji ustawy o IPN.

Stanowisko resortu opublikowała PAP. Nastąpiło to po ogłoszeniu decyzji Andrzeja Dudy ws. ustawy. Prezydent poinformował, że podpisze nowelizację. Jednocześnie skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego, by ten zbadał, czy nie ogranicza ona w sposób nieuprawniony wolności słowa.

Nowelizacja ustawy o IPN wprowadza kary grzywny lub więzienia do lat trzech za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką.

bEIMuOTb

Projekt wywołał zamieszanie na arenie międzynarodowej. O wycofanie przyjętych przez Polskę rozwiązań apelował wcześniej m.in. premier Izraela Benjamin Netanjahu. Departament Stanu USA przestrzegł z kolei, że następstwem jego wprowadzenia może być zachwianie strategicznych relacji Polski. Włącznie z USA i Izraelem.

Zobacz także: Jaki: jako elity mamy obowiązek zadbać o wizerunek Polski za granicą:
bEIMuOTC
KOMENTARZE
(36)
obywatel Kane
4 lata temu
Oni niech się rządzą u siebie w Izraelu,nie są tu większością aby decydować o czymkolwiek.Polska nie nazywa się Izrael-to takie proste.
maxim
4 lata temu
Żydzi w związku z tym wysłali f-16 w naszym kierunku.
van der haag
4 lata temu
Mam nadzieję że Izrael nie uwierzy w zapewniania pisowskich dygnitarzy,..
bEIMuOTD
jas
4 lata temu
a ja obserwuję i analizuję zachowania polityczne wadzy i zastanawiam się co takiego ma zostać przykryte przez tę sztucznie wywołaną aferę, czego Polak ma nie zauważyć, a co zdecydowanie wpłynie na status społeczny i materialny obywateli kraju
eu
4 lata temu
dlaczego mamy sie przed kims tłumaczyc , zwłaszcza ze ci co tak jęczą maja taka sama ustawe tylko kary wyższe , nie po raz pierwszy wprowadzamy prawo , ktore u innych od dawna istnieje i ci co dawno je maja podnosza larum , trzeba to ignorowac
Cvbb
4 lata temu
Hhbgj
Hejka
4 lata temu
A co z tym że Polacy byli mordowani przez Żydów!?
Ni
4 lata temu
A obozy były niemieckie? Proste pytanie?
hghgh
4 lata temu
Nostradamus zapowiedział ,że koniec świata zainicjuje maleńkie państwo.Polska to mały kraj.
Wiek
4 lata temu
Kim jung tez caly czas rozwiewa ze wszystkie kraje chca cos od niego. Taka sama historia z duda i jego podpisami
Brawo
4 lata temu
Nikogo na swiecie nie interesuje co w Polsce jest podpisane . W wiekszosci panstw ludzie nawet nie wiedza ze takie panstwo istnieje.
Ala
4 lata temu
Ile lat wiezienia jest za jazde po pijanemu na nartach ?
Cos
4 lata temu
Mamy dzwnego prezydenta , pracuje jak by codziennie pil
bEIMuOTv
Kazik
4 lata temu
Duda znowu cos podpisal niezastanawiajac sie . To niby kogo chce wsadzic do wiezienia , jakiegos obywatela izraelu ? Wydal ustawe w kraju w ktorym nikt temu nie zaprzecza a zadne inne panstwo tego tego nie popiera , wniosek ukaral polakow swoja durnota a swiat sie smieje
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić