o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Jest wyrok ws. zabójstwa Polaka w Wielkiej Brytanii

16
Podziel się

Młody Brytyjczyk został uznany winnym nieumyślnego zabójstwa 40-letniego Polaka. Arkadiusz J. został pobity w Harlow w sierpniu ubiegłego roku.

Jest wyrok ws. zabójstwa Polaka w Wielkiej Brytanii
(Fotolia, fotolia)
bEqHeBKd

Wyrok wydał sąd w Chelmsford w południowo-wschodniej Anglii. 11 ławników jednomyślnie uznało, że 16-latek zaatakował Polaka bez bezpośredniego zamiaru spowodowania jego śmierci.

Zobacz także: Zobacz też: Polak pobity w rosyjskiej telewizji

Decyzja o wymiarze kary zapadnie na oddzielnym posiedzeniu sądu 8 września. Ze względu na trudną sytuację rodzinną skazany będzie podlegał do tego czasu jedynie karze ograniczenia wolności i pozostanie w domu. Sędzia prowadząca sprawę podkreśliła jednak, że jest to wyjątkowa decyzja, a skazany "nie powinien absolutnie traktować tego jako żadnej przesłanki" dotyczącej przyszłego wyroku.

bEqHeBKf

- Cieszę się z wymierzenia sprawiedliwości" - powiedział brat zmarłego Polaka. Wspominając Arkadiusza J., powiedział, że był "dobrym, rodzinnym człowiekiem". Odmówił jednak dłuższego komentowania wyroku, podkreślając jedynie, że to był "bardzo trudny okres dla całej rodziny".

Tragedia przed północą

Do zdarzenia doszło 27 sierpnia 2016 roku na placu handlowym The Stow w mieście Harlow w hrabstwie Essex. Tuż przed północą doszło do sprzeczki pomiędzy trzema jedzącymi pizzę i pijącymi alkohol Polakami a grupą zakapturzonych nastolatków, którzy jeździli w pobliżu na rowerach.

Według ustaleń policji, Arkadiusz J. został mocno uderzony w tył głowy przez jednego z napastników. Mężczyzna zmarł dwa dni później w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

bEqHeBKl

Komentatorzy wiązali atak w Harlow z nastawieniem Brytyjczyków do obcokrajowców w związku z publiczną debatą na temat Brexitu. Policja wielokrotnie powtarzała, że był to tylko jeden z wątków śledztwa, który nie został potwierdzony w toku postępowania sądowego. Brytyjskie służby przyznały jednak, że w okresie referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wzrosła liczba przestępstw na tle nienawiści rasowej i narodowościowej.

bEqHeBKG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
dpo
4 lata temu
to rasistowski atak i rasistowski wyrok, zachodnia Europa i imigranci to najwięksi rasisci
wiesiek
4 lata temu
jakie panstwo taki sad
Nick.
4 lata temu
Za zamordowanie polaka dostanie duzo mniej niz polak za rzekomy gwalt na rozlazlej angielce...
bEqHeBKH
jaKlaudiusz
4 lata temu
Smieszne... i żałosne. Gówniarz prawdopodobnie dostanie bardzo niski wymiar kary. Tak traktują nas nasi "przyjaciele" Dla angola jesteśmy nikim. Nie wierzcie temu narodowi.
Baba
4 lata temu
A ile dostał Polak za tą prostytutkę, którą podobno zabił
!!!
4 lata temu
Czyli już w UK obowiązuje zasada-"nu ubijom Paliaczka i druga Lachiw rizaty", a Beatka tak pcha się im w "siedzenie", he he he.
Jaca1968
4 lata temu
W sądownictwie powinien liczyć się skutek, a nie zamiar. Wtedy ludzie szanowaliby się bardziej. Celowe popchnięcie w ulicznej sprzeczce jakiegoś staruszka może skończyć się dla niego śmiercią lub kalectwem, ale on go przecież tylko popchnął! Trzeba myśleć przed, a nie po, to na świecie będzie mniej tragedii, a więcej świadomego działania. Sami oduczamy ludzi od myślenia i ponoszenia skutków ich bezmyślności.
Londynczyk
4 lata temu
UKIP (partia jak PIS w Polsce) bez przerwy atakowal nieograniczony przyplyw emigrantow z Polski, Slowacii i td.Piszac ze Polacy na socialu siedza, ze szpitale juz nie maja miejsc i ze za duzo juz Polakow jest....Robli tak samo co PIS teraz robi, i nie nie chodzi o muzulmanow, chodzi o to ze PIS sklucil wszystkich sasiadow....to w anglii po wyborach i po Breixt partia UKIP nie zdobyla ani jedno mijesce w parlamencie, tak latwo nastawic ludzi na anti wszystkiego
Aquarius 43
4 lata temu
Jak wysoka ta "kara"?
obserwator-
4 lata temu
ciekawe ?! A jak by tak u nas Polsce kopnął z naskoku w tył głowy Anglika i Anglik by ducha wyzioną to jaki by dostał wyrok nasz Polak za Anglika.....?! hmm....
No i jak
4 lata temu
Siusi,a;ki dalej z konserwatystami pod pache chadzaja czy moze juz dosc zabi,,ja;nia za mowienie po polsku ?
won pajacom
4 lata temu
... a gdzie ten wyrok, bo nie widać?!!!!!!!!!!!!!!!!!
=.=
4 lata temu
a arabi gwałcą dalej bezkarnie ...
bEqHeBKz
www
4 lata temu
"bez bezpośredniego zamiaru spowodowania jego śmierci".Jeżeli ktoś celowo uderza,to raczej musi się liczyć i z ewentualną śmiercią.Myślę,że o wyroku zadecydowało,że ofiara to "tylko"Polak.Przykre.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić