Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac.
Monika Sikorska
|
aktualizacja

Jezus ze Świebodzina. Polski posąg znów na językach

7
Podziel się

Zagraniczne media co jakiś czas rozpisują się na temat statuy Syna Bożego, porównując ją z tą w Boliwii czy Rio de Janeiro. Bez dwóch zdań "polski Jezus" jest najwyższy na świecie. Jedna tylko rzecz zastanawia zagranicznych dziennikarzy. Mowa o koronie.

Z pomnikiem Jezusa Chrystusa w Świebodzinie związana jest "antenowa kontrowersja"
Z pomnikiem Jezusa Chrystusa w Świebodzinie związana jest "antenowa kontrowersja" (Facebook.com/ Jezus se Świebodzina)
bETbyjwB

Posąg Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie liczy 36 metrów wysokości. 33 przypadają na figurę, a 3 metry mierzy pozłacana korona wieńcząca pomnik. Portal "Atlas Obscura" pisze, że rzeźba podzieliła lokalnych mieszkańców, gdyż część z nich miało spore wątpliwości, czy tego typu inwestycja jest potrzebna. Wielu jednak nie zabierało głosu w sprawie "w obawie przed krytyką w bardzo katolickim mieście".

Jezus ze Świebodzina zwrócił na siebie uwagę ponownie, 10 lat po ukończeniu budowy, kiedy to zwrócono uwagę na nietypowe elementy w koronie Zbawiciela.

bETbyjwD

Są to anteny nadające sygnał internetowy. Sprawa została owiana tajemnicą, ponieważ odpowiedzialne za ich zainstalowanie miało być Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, które sprawy się wypierało. Wierni debatowali nad tym, czy umieszczenie anten na głowie Zbawiciela nie było profanacją. Okazało się, że zdjęcia, które zostały poddane analizie w magazynie podróżniczym, były archiwalne. Nadajniki zostały oficjalnie usunięte 9 maja 2018 r. Mimo to posąg w pamięci wielu ludzi już na zawsze zostanie "Jezusem Chrystusem z antenami".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Święty Graal [Enigma]

bETbyjxe
KOMENTARZE
(7)
No i dobrze
2 lata temu
Cieszmy się że nadajniki są na kościołach i wieżach bi inaczej mielibyśmy je wszystkie w blokach nad głowami... A pole magnetyczne jest bardzo silne w promieniu kilkunastu metrów!
Piotr
2 lata temu
To swistak już pozawijal.
mm
2 lata temu
Bałwochwalstwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bETbyjxf
arab
2 lata temu
Jezus Chrystus Z ANTENAMI ! 8-) , u katolików nie takie rzeczy możliwe, miał byc budowany lotniskowiec MS JPII
otof
2 lata temu
szukają na siłę jakby tu dowalić katolikom przed wyborami i wygrzebują stare tematy, wszystkie artykuły dzisiaj na o2 dotyczące Polski i Polaków z negatywnym przekazem do rządzących
leon
2 lata temu
Mamy w PL najwyższego Jezusa, bo i Matka Boska była Polką.
jj
2 lata temu
Dziennikarskie czepialstwo
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić