o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Joachim Brudziński: komisja negatywnie oceniła postawę Bartłomieja Misiewicza

140
Podziel się

Misiewicz nie ma kwalifikacji do pełnienia funkcji w administracji publicznej. Przepraszamy Polaków - powiedział na konferencji członek komisji ds. byłego rzecznika MON, poseł PiS Joachim Brudziński.

Komisja ds. Bartłomieja Misiewicza
Komisja ds. Bartłomieja Misiewicza (PAP, Marcin Obara)
bDBfXzbF

- Sprawa Misiewicza została zamknięta. Komisja całkowicie negatywnie oceniła postawę Bartłomieja Misiewicza. PiS stwierdza, że nie ma on kwalifikacji do pełnienia funkcji w sferze administracji publicznej, spółkach Skarbu Państwa i innych sferach życia publicznego. PiS potrafi wyciągnąć wnioski z takich sytuacji jak w sprawie Misiewicza, chcemy przeprosić Polaków. W przeciwieństwie do PO potrafimy to zrobić i zareagować natychmiast - podkreślił Joachim Brudziński, członek komisji, która w środe zajęła się sprawą Misiewicza. Poseł PiS wyliczył jednocześnie wiele przykładów "nepotyzmu i kolesiostwa" za czasów Platformy Obywatelskiej - m.in. sprawę byłego ministra skarbu Aleksandra Grada. Pod koniec przemówienia znów podkreślił, że konkurencja polityczna nie ma standarów PiS w takich sprawach.

Brudziński dodał, że "w wyniku oceny swego zachowania" Misiewicz złożył rezygnację z członkostwa w PiS, a rezygnacja została przyjęta. Zaznaczył, że oświadczenie komisji zostało zaakceptowane i podpisane przez prezesa PiS Jarosław Kaczyńskiego.

- Żadnego przestępstwa ten młody człowiek nie popełnił - dodał Brudziński, powtarzając to, co mówił dwa dni temu w TVN24, gdy bronił "zdolnego" Misiewicza, jednak trzykrotnie przeprosił Polaków za całe zamieszanie związane z byłym asystentem Antoniego Macierewicza.

bDBfXzbH

Po przesłuchaniu przez komisję Bartłomiej Misiewicz powiedział dziennikarzom, że zrzekł się członkostwa w PiS. Również przepraszał Polaków za "ten żenujący spektakl", kierując oskarżenia pod adresem mediów, które opisały pensję (50 tys. zł), jaką miał dostać w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Umowa z PGZ przetrwała trzy dni, w środę - po konferencji Jarosława Kaczyńskiego - została rozwiązana za porozumieniem stron, na wniosek Misiewicza, który nie otrzyma odprawy. PGZ, podległa ministerstwu obrony narodowej, zaprzeczyła też w kwestii wysokości pensji Misiewicza.

W siedzibie PiS na Nowogrodzkiej był dziś obecny był minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. W komisji zasiadają: Marek Suski, Mariusz Kamiński i Joachim Brudziński. Na konferencji był też obecny Karol Karski z PiS.

bDBfXzbN

Źródło: TVN24,WP

bDBfXzci
Źródło:
KOMENTARZE
(140)
nobodu
4 lata temu
misiek swoją drogą ale co dzieje się z tym wariatem który zrobił z niego ''ważnego'' urzędasa.Dlaczego nie ma nic o Antonim jakie poniesie konsekwencje za zatrudnianie głąba na takich stanowiskach. A co z tym drugim gówniarzem rzekomo naukowcu który z jakiejś tam pracy ojca zerznął nieistotne rzeczy .
suweren
4 lata temu
A co z tysiacami jemu podobnych misiow z nadania pissu zajmujacych intratne stolki? Wlasnie po to jest cyrk z miskiem, zeby tamci nadal mogli spac spokojnie i inkasowac po 50, czy 100 tysi miesiecznie.W tym ugrupowaniu nic nie dzieje sie za wiedza i zgoda wiadomo czyja, o misku prasa trabila od wielu wielu miesiecy, dzisiaj nagle doszli do wniosku, ze sie nie nadaje do pelnienia funkcji a wczesniej, kto te decyzje podpisywal? krasnoludki? I to tak bez wiedzy guru ? Szczyt hipokryzji i oglupiania ciemnych mas
OlaF
4 lata temu
Spokojnie... Raz, dwa w Toruniu u Rydzyka zrobi magisterke i kwalifikacje się znajdą. A wtedy się okaże, że tak potrzebne doświadczenie to już ma. I nawet odznaczenie za wybitne osiągnięcia już dostał... Więc powróci.. Wspomnicie moje słowa...
bDBfXzcj
rebe Kastro
4 lata temu
A jak wył Jarek, gdy swego czasu sam Lech Wałęsa zapraszał go razem z bratem na swoje imieniny w słynnym i niezwykle popularnym zaproszeniu, które w swej kwintesencji brzmiało tak, że Lech Wałęsa zaprasza na swoje imieniny "Lecha z żoną i Jarosława z mężem?". Dla czego Jarek nie przybył na te imieniny, nawet bez męża i bez Lecha z żoną? Przecież wtedy obaj pracowali u niego w Kancelarii Prezydenta, tam samo, jak 10 kwietnia Sasin, Duda, Łopiński i inni, którzy teraz udają, że tupolew rozwalił się od bąby termobarycznej, choć doskonale wiedzą, że ta prywatna wycieczka Lecha żeby rozpocząć kampanię o reelekcję w oparciu o ciała pomordowanych polskich oficerów w 1940 i tak się nie uda, bo wujek Jarka i Lecha, Wilhelm Świątkowski był w Charkowie prokuratorem wojskowym z ramienia Armii Czerwonej. To chciałeś powiedzieć? To samo powtórzysz na Nowogrodzkiej, w KC PIS? Proszę bardzo! A co na to Marta Trzy Miliony Plus Jeszcze Trzy? Co na to jej "aryjskość"? W Tel Avivie?
biedacy
4 lata temu
Jak tak wygląda dobra zmiana to my już Państwu dziękujemy
Najnowsze komentarze (140)
Tak
4 lata temu
I co? nie przeżył?
Tao
4 lata temu
OTK - nikt nie sprecyzował zadań , nikt nawet nie ma pojęcia jak to ma współdziałać z Policją , Strażą Pożarną i służbami medycznymi Pomysł nie był zły ale wykonanie było mierne , nie wystarczy komuś dać postrzelać i ubrać w mundur , Szkolenia , w zakresie klęsk żywiołowych , sprzęt do usuwania zagrożeń , łączność , transport , magazyny żywności żeby kogoś uratować i pomóc to trzeba mieć sprzęt i wyszkolenie Nie warto tworzyć czegoś , na co nie ma się pomysłu a nawet pieniędzy - warto doinwestować to co jest :)
yulo
4 lata temu
burek gdyby nie wychylał się to nikt by o nim nie wiedział i łykał by kasę za nic nie robienie
GOŚĆ
4 lata temu
Jeszcze jeden przykład na to jak się ma znajomości to dobra posadka się znajdzie JAK W KAŻDYM ŻĄDZIE PIS TO NIE WYJĄTEK
bałwan
4 lata temu
do GGG, tak za PO nie zapowiadali, że będą uczciwi i uczciwie będą rządzić. Nie mamy więc do nich pretensji, bo i za co ?. Ci zaś zapowiadali, a słowa nie dotrzymali. I to świadczy o wyższości Świat Wielkiej nocy nad Światami Bożego Narodzenia i całego lewactwa nad prawicą..
pro
4 lata temu
BRAWO ,,em'', cała prawda o PO !!!
obserwator z ...
4 lata temu
Wy POwskie wyjce, wstydu nie macie. Ot i wszystko, szkoda na was czasu wyjce.
kk
4 lata temu
Wytlumaczcie mi jedno, ot prosty suweren ci ja - przez poltora roku pisiole przekonywaly, ze misiek jest wlasciwym czlowiekiem na wlasciwym miejscu i ze swoje stolki otrzymal zgodnie z prawem - teraz ci sami (chocby josiek bredzinski) w ciagu paru minut nagle orzekli, ze misiek nie jest wlasciwym czlowiekiem na wlasciwym miejscu i sru w gruby zad i prezio kaczystow sie lansuje i udaje zbulwersowanego i naprawia swiat i jest gwiazda. A ja sie pytam, czy misiek wzial te stolki sila, czy po prostu przyjal propozycje pracy od zwierzchnikow? Wiec dlaczego to on jest wrogiem publicznym nr 1 a nie ci, ktorzy sa odpowiedzialni za umieszczenie niewlasciwej osoby na stolkach, za zmienianie przepisow, zeby te niewlasciwa osobe na stolek wepchnac, za osz?Prezes kaczystow bez mrugnieca okiem nominowal kilka lat temu mlokosa miska na wazne funkcje w partii i nie dostrzegl braku kompetencji? Teraz przyszedl czas na medialna szopke i podniesienie notowan, bo nawet zelazny elektorat zaczyna sie sypac?
bDBfXzcb
Mrówa
4 lata temu
Natychmiast ! To powinno być pół roku temu. Oj Piski .... kiepsko, a ilu jeszcze takich miśków macie, ukrytych po różnych spółkach. Może choć wymieńcie ich za tych co PO zostawiło .... jak Bartelski w TW i inni jemu podobni.
ttwo
4 lata temu
A tak przy okazji, jakie kompetencje mają ci trzej panowie by ostatecznie orzekać czy ten czy inny ma kompetencje do pracy w spółkach Skarbu Państwa czy na stanowiskach urzędniczych? Chyba, że wystarczającą kompetencją jest nadanie ich przez Kaczyńskiego. Bo dotychczas nadanie ze strony Macierewicza wystarczało.
ttwo
4 lata temu
Trzech żenujących panów biorących udział w żenadzie roku by przykryć kolejne psucie państwa, tym razem przez niejakiego Ziobrę.
ww
4 lata temu
Oto, co pare miesiecy temu na temat kompetencji Misiewicza mowil Bredzinski (czlonek komisji, ktora wczoraj uznala brak kompetencji) " Wedle mojej wiedzy, nastąpiło niesprawiedliwe potraktowanie Misiewicza, bo wszystkie sprawy, które tak rzekomo bulwersują, były w zgodzie z obowiązującym prawem"
em
4 lata temu
Jestem za PIS bo z przerażeniem myślę o byłych rządach PO, kiedy do władzy dochodzili tacy sami młodzi:. tusk, Nowak, Kwaśniewski , kamysz i setki innych "wyrobiły" się ponieważ dostali posadki z nadania partyjnego. Ale mnie również nie podoba się to zagranie pisowców, zwalili winę na młodego a przecież ktoś go powołał. Różnica polityczna między odpowiedzialnością Macierewicza za Misiewicza jest taka jak HGW za urzedników za reprywatyzację. Polityczna, bo HGW odpowiada za grube miliardy i krzywdę lokatorów a Misiewicz nic nie ukradł, tylko po prostu jest nie w tej partii. Za PO zrobiłby karierę, jak wszyscy byli młodzi w PO!
terefere
4 lata temu
znalezione w internetach:"Tego samego dnia, kiedy prezes PiS ogłaszał powołanie sądu nad karierą Misiewicza, „Express Bydgoski” doniósł, że prezesem produkujących materiały wybuchowe zakładów Nitro-Chem został Krzysztof Kozłowski – akwarysta, inżynier od obróbki drewna i organizator „Mikołajek w zoo”. Poprzedni prezes, wybitny specjalista pracujący w firmie na różnych stanowiskach przez 23 lata, został odwołany."
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić