o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Julia Przyłębska nie stawi się w Sejmie. Biuro prasowe TK wydało oświadczenie

36
Podziel się

Julia Przyłębska nie przyjedzie na wtorkowe posiedzenie komisji sejmowych - przekazało biuro prasowe TK. Prezes Trybunału Konstytucyjnego nie zamierza także brać udziału w posiedzeniu plenarnym izby niższej parlamentu. To nie pierwsza taka decyzja prezes Przyłębskiej.

Julia Przyłębska (prezes Trybunału Konstytucyjnego) - zdj. arch.
Julia Przyłębska (prezes Trybunału Konstytucyjnego) - zdj. arch. (East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER East News)
bDzIcDeJ

We wtorek połączone komisje sejmowe: ustawodawcza oraz sprawiedliwości i praw człowieka zapoznają się z "informacją o istotnych problemach wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego w 2018 roku". Informacja oraz opinia komisji zostanie przedstawiona na sali plenarnej w środę podczas rozpoczynającego się 5. posiedzenia Sejmu.

Biuro prasowe TK poinformowało w poniedziałek, że prezes Julia Przyłębska nie weźmie udziału w żadnym z tych dwóch terminów. Według TK prawniczka "wypełniła ustawowy obowiązek", przedkładając Sejmowi w grudniu 2019 r. informację dotyczącą działalności TK w 2018 r., również w formie elektronicznej. Dodano przy tym, że nad informacją nie przeprowadza się głosowania.

bDzIcDeL

To nie pierwsza nieobecność Julii Przyłębskiej w parlamencie. W zeszłym tygodniu prezes TK nie wzięła udziału w czwartkowym posiedzeniu senackiej komisji ustawodawczej, które miało dotyczyć działalności Trybunału w 2018 roku. Przewodniczący komisji Krzysztof Kwiatkowski uznał, że można to odczytywać jako "brak pewnych standardów i deprecjonowanie Senatu".

W wywiadzie dla TVP Info Przyłębska stwierdziła, że celowo nie stawiła się na Wiejskiej, ponieważ "chroni Trybunał Konstytucyjny przed atakami i podważaniem jego wiarygodności". - Absolutnie nie godzę się na to, aby Sejm i Senat były miejscem, w którym następuje nieuzasadniony atak na prezesa i sędziów TK - dodała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: polsatnews.pl

bDzIcDeR
Zobacz także: Zobacz też: Beata Mazurek skrytykowała PO. Małgorzata Kidawa-Błońska jej odpowiedziała
bDzIcDfm
KOMENTARZE
(36)
MOHER
12 miesięcy temu
JAK MOŻNA ZAATAKOWAĆ KOGOŚ KIM NIE JEST.
Maciej
12 miesięcy temu
Przecież ta Pani to też Zero, niczym Ziobro.
miłośnik PiS
12 miesięcy temu
To nie obiadek towarzyski z prezesem, więc nie przyjdzie.
bDzIcDfn
Emeryt
12 miesięcy temu
Poległaby przy 1 pytaniu! Tylko z kartki potrafi odczytać a nie odpowiadać. I to ma być prezes TK!
Talk
12 miesięcy temu
Nie ma czasu. Zupe gotuje. Naczelny deweloper ma wpaść.
Najnowsze komentarze (36)
RoberTo
11 miesięcy temu
Co ma ta ba..a na sumieniu skoro olewa Sejm. Jakich ataków się obawia. Nieodpowiednie by były pytania związane o stosunki łączące tą damesę z Wodzem Narodu. Co tam omawiali. Pewnie dostała wskazówkę co zrobić i zrobiła. Ja Trybunał Konstytucyjny jestem ponad wszystko. Jakieś sprawozdanie. Co wy. Bujajcie się. Aidp.
paranoja+
11 miesięcy temu
Obecna atrapa TK jest w stanie wydac orzeczenie, ze konstytucja jest niekonstytucyjna i nikt w Polsce sie nie zdziwi.
suweren
11 miesięcy temu
Ale jak Prezes Polski zadzwoni, żeby wpadła na obiadek, to pewnie jeszcze go sama ugotuje i przyniesie:) Oto obraz dobrej zmiany.
1,2....
11 miesięcy temu
Może p.mgr prawa zacznie "chronić T K przed atakami"...rzetelną pracą ?!?!!!
❤️ZNAJDŹ SUCZ
11 miesięcy temu
Wyszukiwarka napalonych lasek w Twojej okolicy na www.panie.online
Tak
11 miesięcy temu
Kucharka z dostatecznym ? To idę i kupie sobie pierogi w biedronce.
Cojemy
11 miesięcy temu
To co dzisiaj jemy ? Może rosołek ?
asd
11 miesięcy temu
nie przyjdzie, jest z jarkiem umówiona na małe tet a tet przy świcach
bDzIcDff
poli
11 miesięcy temu
Za to Prezesowi nie odmawia nigdy :)))
Jj23
11 miesięcy temu
DROGA KARIERY PISOWSKIEJ Podczas studiów działała również w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów[8]. Następnie odbyła aplikację sądową oraz złożyła z wynikiem dostatecznym egzamin sędziowski[9], po czym orzekała jako asesor sądowy w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Poznaniu W 2001 złożyła wniosek o powołanie na sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu. Jej kandydatura została negatywnie zaopiniowana przez właściwe organa Sądu Okręgowego z uwagi na liczne błędy przy wydawaniu orzeczeń[9], ponadprzeciętną liczbę uchylanych wyroków oraz wysoką absencję w pracy, co złożyło się na konkluzję, że jej powrót do orzekania byłby niekorzystny dla wymiaru sprawiedliwości[14]. Do przyczyn licznych uchyleń wyroków wydanych przez Przyłębską należało, między innymi, nieprzeprowadzanie postępowania dowodowego przed wydaniem wyroku, obraza prawa materialnego, pomijanie w orzeczeniach podstawowych faktów sprawy, naruszanie granic swobodnej oceny dowodów oraz dokonywanie ustaleń sprzecznych z aktami spraw. Dwukrotnie sąd wyższej instancji nakazał wpisanie uwag do akt personalnych Przyłębskiej w związku z „rażącym naruszeniem prawa przez wydanie wyroku po rozprawie, o której strony nie zostały zawiadomione oraz rozstrzygnięciem o roszczeniu prawomocnie osądzonym”, a także w związku z „rażącym naruszeniem prawa przez sporządzenie wyroku nie zawierającego ustaleń faktycznych, analizy zgromadzonych dowodów ani wyjaśnienia podstawy prawnej”[15]. 1 grudnia 2015 sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała jej kandydaturę – wysuniętą przez Prawo i Sprawiedliwość – na sędziego Trybunału Konstytucyjnego[22][7]. Następnego dnia Sejm głównie głosami posłów PiS wybrał ją na sędziego TK[23], określając w uchwale początek jej kadencji na dzień 9 grudnia 2015[24]
pol
11 miesięcy temu
pisowiec
❤️ZNAJDŹ SUCZ
11 miesięcy temu
Wyszukiwarka napalonych kobiet w Twojej okolicy na www.panie.online
heh
11 miesięcy temu
A mówił Lenin, że kucharki będą rządzić, mówił? Wystarczy umieć gotować i proszę...
heh
12 miesięcy temu
Ale co jeszcze może powiedzieć pani magister z oceną ogólną dostateczną?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić