o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Julia Przyłębska nie stawi się w Sejmie. Biuro prasowe TK wydało oświadczenie

36
Podziel się

Julia Przyłębska nie przyjedzie na wtorkowe posiedzenie komisji sejmowych - przekazało biuro prasowe TK. Prezes Trybunału Konstytucyjnego nie zamierza także brać udziału w posiedzeniu plenarnym izby niższej parlamentu. To nie pierwsza taka decyzja prezes Przyłębskiej.

Julia Przyłębska (prezes Trybunału Konstytucyjnego) - zdj. arch.
Julia Przyłębska (prezes Trybunału Konstytucyjnego) - zdj. arch. (East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER East News)
bEDrVWwR

We wtorek połączone komisje sejmowe: ustawodawcza oraz sprawiedliwości i praw człowieka zapoznają się z "informacją o istotnych problemach wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego w 2018 roku". Informacja oraz opinia komisji zostanie przedstawiona na sali plenarnej w środę podczas rozpoczynającego się 5. posiedzenia Sejmu.

Biuro prasowe TK poinformowało w poniedziałek, że prezes Julia Przyłębska nie weźmie udziału w żadnym z tych dwóch terminów. Według TK prawniczka "wypełniła ustawowy obowiązek", przedkładając Sejmowi w grudniu 2019 r. informację dotyczącą działalności TK w 2018 r., również w formie elektronicznej. Dodano przy tym, że nad informacją nie przeprowadza się głosowania.

bEDrVWwT

To nie pierwsza nieobecność Julii Przyłębskiej w parlamencie. W zeszłym tygodniu prezes TK nie wzięła udziału w czwartkowym posiedzeniu senackiej komisji ustawodawczej, które miało dotyczyć działalności Trybunału w 2018 roku. Przewodniczący komisji Krzysztof Kwiatkowski uznał, że można to odczytywać jako "brak pewnych standardów i deprecjonowanie Senatu".

W wywiadzie dla TVP Info Przyłębska stwierdziła, że celowo nie stawiła się na Wiejskiej, ponieważ "chroni Trybunał Konstytucyjny przed atakami i podważaniem jego wiarygodności". - Absolutnie nie godzę się na to, aby Sejm i Senat były miejscem, w którym następuje nieuzasadniony atak na prezesa i sędziów TK - dodała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: polsatnews.pl

bEDrVWwZ
Zobacz także: Zobacz też: Beata Mazurek skrytykowała PO. Małgorzata Kidawa-Błońska jej odpowiedziała
bEDrVWxu
KOMENTARZE
(36)
RoberTo
2 lata temu
Co ma ta ba..a na sumieniu skoro olewa Sejm. Jakich ataków się obawia. Nieodpowiednie by były pytania związane o stosunki łączące tą damesę z Wodzem Narodu. Co tam omawiali. Pewnie dostała wskazówkę co zrobić i zrobiła. Ja Trybunał Konstytucyjny jestem ponad wszystko. Jakieś sprawozdanie. Co wy. Bujajcie się. Aidp.
paranoja+
2 lata temu
Obecna atrapa TK jest w stanie wydac orzeczenie, ze konstytucja jest niekonstytucyjna i nikt w Polsce sie nie zdziwi.
suweren
2 lata temu
Ale jak Prezes Polski zadzwoni, żeby wpadła na obiadek, to pewnie jeszcze go sama ugotuje i przyniesie:) Oto obraz dobrej zmiany.
bEDrVWxv
1,2....
2 lata temu
Może p.mgr prawa zacznie "chronić T K przed atakami"...rzetelną pracą ?!?!!!
❤️ZNAJDŹ SUCZ
2 lata temu
Wyszukiwarka napalonych lasek w Twojej okolicy na www.panie.online
Tak
2 lata temu
Kucharka z dostatecznym ? To idę i kupie sobie pierogi w biedronce.
Cojemy
2 lata temu
To co dzisiaj jemy ? Może rosołek ?
asd
2 lata temu
nie przyjdzie, jest z jarkiem umówiona na małe tet a tet przy świcach
poli
2 lata temu
Za to Prezesowi nie odmawia nigdy :)))
Jj23
2 lata temu
DROGA KARIERY PISOWSKIEJ Podczas studiów działała również w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów[8]. Następnie odbyła aplikację sądową oraz złożyła z wynikiem dostatecznym egzamin sędziowski[9], po czym orzekała jako asesor sądowy w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Poznaniu W 2001 złożyła wniosek o powołanie na sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu. Jej kandydatura została negatywnie zaopiniowana przez właściwe organa Sądu Okręgowego z uwagi na liczne błędy przy wydawaniu orzeczeń[9], ponadprzeciętną liczbę uchylanych wyroków oraz wysoką absencję w pracy, co złożyło się na konkluzję, że jej powrót do orzekania byłby niekorzystny dla wymiaru sprawiedliwości[14]. Do przyczyn licznych uchyleń wyroków wydanych przez Przyłębską należało, między innymi, nieprzeprowadzanie postępowania dowodowego przed wydaniem wyroku, obraza prawa materialnego, pomijanie w orzeczeniach podstawowych faktów sprawy, naruszanie granic swobodnej oceny dowodów oraz dokonywanie ustaleń sprzecznych z aktami spraw. Dwukrotnie sąd wyższej instancji nakazał wpisanie uwag do akt personalnych Przyłębskiej w związku z „rażącym naruszeniem prawa przez wydanie wyroku po rozprawie, o której strony nie zostały zawiadomione oraz rozstrzygnięciem o roszczeniu prawomocnie osądzonym”, a także w związku z „rażącym naruszeniem prawa przez sporządzenie wyroku nie zawierającego ustaleń faktycznych, analizy zgromadzonych dowodów ani wyjaśnienia podstawy prawnej”[15]. 1 grudnia 2015 sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała jej kandydaturę – wysuniętą przez Prawo i Sprawiedliwość – na sędziego Trybunału Konstytucyjnego[22][7]. Następnego dnia Sejm głównie głosami posłów PiS wybrał ją na sędziego TK[23], określając w uchwale początek jej kadencji na dzień 9 grudnia 2015[24]
pol
2 lata temu
pisowiec
❤️ZNAJDŹ SUCZ
2 lata temu
Wyszukiwarka napalonych kobiet w Twojej okolicy na www.panie.online
heh
2 lata temu
A mówił Lenin, że kucharki będą rządzić, mówił? Wystarczy umieć gotować i proszę...
bEDrVWxn
heh
2 lata temu
Ale co jeszcze może powiedzieć pani magister z oceną ogólną dostateczną?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić