REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 4 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartosz Nowak20.04.17 (20:47)

Już nigdy nie będziesz musiał pamiętać PIN-u

Czujniki biometryczne coraz częściej pojawiają się w życiu codziennym. MasterCard opracował właśnie technologię, dzięki której wkrótce będziemy mogli zapomnieć nasze PIN-y do kart płatniczych. Wystarczy odcisk palca, żeby zapłacić za zakupy.
YouTube/Mastercard News

Przyszłość zawitała do nas już teraz. Biometryczne karty wykorzystujące nasze linie papilarne zamiast czterocyfrowych kodów mogą pojawić się szybciej, niż myślimy. MasterCard testuje już takie rozwiązanie w RPA, ale jeszcze w 2017 roku zamierza wprowadzić je na skalę globalną - informuje "Daily Mail".

Czy to odblokowywanie telefonu, czy robienie zakupów za pomocą karty - odcisk palca pomaga zapewnić konsumentom wygodę i bezpieczeństwo. Nie da się go podrobić, dzięki czemu posiadacze naszych kart nie muszą martwić się bezpieczeństwem swoich płatności - informuje firma.

REKLAMA

Technologia ta ma zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. W banku będzie można zostawić odcisk palca, który zostanie przekonwertowany na cyfrowy wzór unikalny dla każdego klienta. Zakodowany zostanie na karcie płatniczej w przeznaczonym do tego miejscu. Przyciśnięcie do niego palca równoznaczne będzie z potwierdzeniem transakcji - zarówno w sklepach, jak i online.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij