Wróć na
oprac. Bartosz Lewicki
|

Już po spotkaniu Merkel-Juncker. Rozmawiali o Polsce? "Treść jest poufna"

33
Podziel się

Już po spotkaniu kanclerz Niemiec Angeli Merkel z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem. Jednym z tematów - jak wynikało z wcześniejszej wypowiedzi Merkel - miała być sytuacja w Polsce. Przedstawiciel biura prasowego niemieckiego rządu nabrał jednak wody w usta. - Treść jest poufna, dlatego nie mogę niestety podać żadnych szczegółów - powiedział zamiast zwyczajowego oświadczenia.

Angela Merkel mówiła wcześniej, że choć zależy jej na dobrych relacjach z Warszawą, "nie może trzymać języka za zębami"
Angela Merkel mówiła wcześniej, że choć zależy jej na dobrych relacjach z Warszawą, "nie może trzymać języka za zębami" (PAP/EPA, Carsten Koall)
bCPzIXMB

Dziennikarzom, którzy dopytywali o szczegóły spotkania Merkel z Junckerem urzędnik odpowiedział, że była to "rutynowa wymiana poglądów, odbywająca się dwa razy do roku". Przypomniał jednak, że kanclerz Merkel "sygnalizowała, jakie tematy zamierza poruszyć w rozmowie z Junckerem".

Biuro prasowe informowało wcześniej, że spotkanie odbędzie się bez obsługi prasowej.

Kanclerz powiedziała na wtorkowej konferencji prasowej, że traktuje "bardzo poważnie" stanowisko KE w sprawie stanu praworządności w Polsce. Zastrzegła, że zależy jej na bardzo dobrych relacjach z Warszawą, lecz "nie może trzymać języka za zębami". Podkreśliła, że warunkiem współpracy w ramach Unii Europejskiej jest przestrzeganie zasad praworządności, oraz zapowiedziała, że o praworządności w Polsce będzie "wyczerpująco" rozmawiała z Junckerem.

bCPzIXMD

- Traktuję to bardzo poważnie. Chociaż bardzo życzyłabym sobie, by relacje i stosunki z Polską, która jest naszym sąsiadem, były bardzo dobre, i zawsze będę miała na względzie wagę tych relacji, nie możemy po prostu trzymać języka za zębami i nie mówić nic, by zachować pokój. Tutaj chodzi o fundamenty współpracy w UE - mówiła szefowa niemieckiego rządu.

Z Berlina Jacek Lepiarz

Zobacz także: Timmermans: KE daje Polsce miesiąc na zmiany i rozwiązanie problemów

bCPzIXNe
KOMENTARZE
(33)
Twój nick
3 lata temu
Ręce precz od Polski
StopIIIrzeszy
3 lata temu
Jaką funkcję pełni w UE Makrela ?? Kwik wielki że rząd sterowany jest z tylnego siedzenia przez Kaczyńskiego a ta pani kieruje bez żadnej funkcji cała UE !!! Od kiedy to Polska wchodząc do UE zgodziła się na to żeby niemcy jak ponad 70 lat wstecz decydowały o kształcie europy ??
TakiTamOn
3 lata temu
Najlepszy był komentarz niemieckiej orędowniczki z klubu PO Róży Thun odnośnie namaszczeń Merkel: "słowa kanclerz Merkel są jak 10 Przykazań Bożych". ELEKTORACIE PO, proszę was głosujcie BEZPOŚREDNIO na CDU (partia Merkel) a nie na ich POśredników?
bCPzIXNf
xx
3 lata temu
Nowy Libentrop -Mołotow za plecami niemcy nigdy się nie zmieną ich buta i arogancja sięga zenitu..
Wolni
3 lata temu
Łapy precz od Polski lodobojcu Europy i tak Polska się nie ugnie przed wami nie zrobicie z nas państwo kolonialnego bo myślicie że wam wszystko wolno jeśli będzie trzeba i ratować nasza wolność to opuścimy to opuścimy ten europejski kołchoz
Najnowsze komentarze (33)
hehe
3 lata temu
g nie obchodzi z kim spotyka sie makrela , niech tylko zaplaci odszkodowania za wszystko co niemcy uczynili w latach 1939-1945 z naszą ojczyzną ...wtedy tez sie naradzali nad pewnym jeziorkiem i decydowali o innych narodach , przez 1000 lat powinni byc niewolnikami , a wciaz uzurpuja sobie prawo do decydowania o innych
gestaper
3 lata temu
PO ,Nowoczesna i KOD ,oni nie chcą demokracji oni chcą germanizacji!!!Ani schetyna,petrus,neumann i inne szwabskojęzyczne nazwiska nie zrobili nic dobrego dla Polski?!W jakim celu Oni siedzą w rządzie,kto ich wreszcie zlikwiduje?!
bolekfiut
3 lata temu
To jest qrewska zbieranina peowskofaszystowskiej bandy,która zorganizxowała się na terytorium europy i nią rządzą.Co ten konfident donald zrobił i robi dla Polski nic,spierdzieliła flegma jedna która powinna siedzieć wraz z obecnymi z PO i Nowoczesnej za zdradę państwa!Sprawy polskie powinni załatwiać Polacy a nie jakieś podłożone Germańskie sqrwysyny udające Polaków i siedzący na stołkach w rządzie?!Trzeba wsadzić ich do kryminału,albo wyrzucić na zbity ryj z naszego państwa!
Gość
3 lata temu
Niech to stare pudło poszuka sobie innych tematów do rozmów z tym psychopatą Junckerem. To nie III Rzesza, wojna się skończyła jakiś czas temu. A ta stanęła w czasie i myśli, że jak jej przodek Hitler będzie narzucać swoją wolę innym, wolnym państwom. Od zarania dziejów uzurpują sobie prawo do Polski. Mój przekaz dla ropuchy z Berlina: Precz z zachłannymi łapami od mojego kraju!
Cyrk globalny
3 lata temu
Czy Makrela jest cesarzową UE ? Kto i kiedy ją powołał na taki urząd ? Goombasy z filmu Super Mario Bros bardziej pasują chociaż podobieństwo można zauważyć.
Strach się ba...
3 lata temu
Merkel Juncker Timmermans Czy to jakaś nowa trójca ? Brakuje jeszcze ducha świętego, Tuska ! Ave Makrelandia ! Na kiedy planują wymianę Ausweis-ów. Czy mamy już krzyczeć "Do broni!" ?
djgha
3 lata temu
niemiec polskojezyczny (na poziomie gimbusa) cenzor PARÓWA.
ggggggggggggg
3 lata temu
rozmowy były poufne...kto nie ma nic na sumieniu i nie próbuje zaszkodzic innemu człowiekowi ten nie musi sie kryc za parawanem poufnosci...Polacy pobudka,stan gotowosci na niemieckie prowokacje!!!
bCPzIXMX
xz
3 lata temu
Kim jest Kim Dzong Un? To młody człowiek otoczony aurą tajemniczości. Urodził się prawdopodobnie 8 stycznia 1983 roku. Wiadomo, że uczył się w Szwajcarii i Niemczech. Włada prawdopodobnie językami – angielskim i niemieckim
SF
3 lata temu
MAREK TO NIEMIECKI MUZUŁMAŃSKI GEJ W (_!_) BITY
marek
3 lata temu
polski polak jedzie polskim samochodem lub autobusem nad polskie morze :-) pis to przestępcy ue powinna wpłynąć na zmianę rządu w polsce :-)
jo
3 lata temu
Wy bez uni jestescie mniej niz zero. To wasz koniec, He he. Bedzie granica niemcy bialorus.
PL
3 lata temu
PiS na wieki wiekow amen , wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwoooooooooooooooooooooooooooonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn od POLSKI
s
3 lata temu
klękaj przed POlską satanistyczna POmiocie oddaj nam cześć i chwałe ADONAI bo twój koniec i niemiec jest bliski
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić