o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Kaczyński nie będzie zadowolony. Polacy powiedzieli, co myślą

124
Podziel się

Tylko siedmiu na stu Polaków przyznaje, że chciałby, by premierem został Jarosław Kaczyński - wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS.

Kaczyński nie będzie zadowolony. Polacy powiedzieli, co myślą
(PAP, Radek Pietruszka)
bDTUrzKJ

Większość nadal chce, by premierem była Beata Szydło. W sondażu przeprowadzonym na zlecenie "Faktu" pytano o trzy nazwiska polityków PiS, które są wymieniane jako najbardziej prawdopodobne w walce o fotel szefa rządu. Aż 25,9 proc. przyznało, że nie chciałoby zmian na tym stanowisku.

To oczywiste, że Jarosław Kaczyński podjął dobrą decyzję, wskazując Beatę Szydło na premiera - skomentował w gazecie Joachim Brudziński.

Kaczyński na szarym końcu. Kolejnym nazwiskiem wymienianym przez przeprowadzających sondaż był Mateusz Morawiecki, obecny wicepremier i minister rozwoju. Jego w fotelu premiera widziałoby 9,2 proc. badanych. Jarosława Kaczyńskiego na tym stanowisku chciałoby zobaczyć natomiast tylko 7,7 proc. Polaków.

bDTUrzKL

Nie lepiej dla prezesa wypadły badania wewnątrz elektoratu PiS. Spośród tych, którzy przyznali, że są wyborcami partii rządzącej, tylko 9,2 proc. chciałoby zobaczyć jej prezesa w fotelu premiera. 15,8 proc. widziałoby w tej roli Morawieckiego. Poparcie dla Beaty Szydło było miażdżące, bo aż 59 proc. badanych uznało, że najlepiej, spośród proponowanych kandydatów, nadaje się do roli premiera.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTUrzLm
KOMENTARZE
(124)
mx
5 lata temu
1 sekretarz PiS
kacza twarz
5 lata temu
nieudacznik :I
GOŚĆ spoza PO...
5 lata temu
CO TO JEST- czy POLSKA zwariowała?To chyba jakaś paranoja- niemożliwa w żadnym innym kraju: Polską rządzi niemianowany NACZELNIK państwa, który tak naprawdę nie ma żadnej władzy, wg prawa (rządząc)za nic nie odpowiada, jako wiedzę ma wyuczone nieaktualne już komunistyczne prawo pracy, a chce zmieniać prawo Trybunału Konst. , Unii Europejskiej, ONZ, NATO, -nie zna języków obcych,nie zna świata, bo nigdzie nie jeździ,nie ma prawa jazdy, nie umie sam obsługiwać ani komórki ani komputera ( do wszystkiego ma SWOICH ludzi) ,nie zna życia rodzinnego ,bo nie ma rodzeństwa,żony, dzieci, teściów, rodziców.... Ma ochronę we własnym domu, który uznaje za Najważniejszy Urząd w PL (tam stawiają się i zdają mu relację :premier, prezydent, marszałkowie, ministrowie...Cały świat się z nas śmieje.
bDTUrzLn
gość
5 lata temu
A kto rozsądny chciałby aby Rządem kierował złośliwy karzeł, którego partia nazywa się PiS (Popaprańcy i Safanduły). Gdyby Pani Premier wydrukowała wszystkie wyroki TK a Prezydent przyjął ślubowanie od 3 prawidłowo wybranych sędziów TK, poparcie dla Szalonego Karła spadłoby do 1%.
Góral
5 lata temu
Tusku wróć. Teraz go doceniam. Zawsze uśmiechnięty - a nie jakiś ponury babochłop z brożką
Najnowsze komentarze (124)
obserwator
4 lata temu
jest to TRAGEDIA dla Polski !!!
dok
5 lata temu
Polacy powiedzieli co myślą wyborami w 2015 r. Na PO w wyborach 2015 głosowało tylko 12,26% obywateli, a na nowoczesną jakieś promile ?
ggg
5 lata temu
te 7% to platforma. Ja bym chciał zmiany bo to by doprowadziło do końca pisu u wladzy.
hhh
5 lata temu
Na szczęście tych siedmiu leczy się psychiatrycznie i można im wybaczyć niepoczytalne decyzje.
sdgsdg
5 lata temu
Władca marionetek.. brzmi jak film porno..
edi
5 lata temu
głupio co niektórym ha ha ha
edi
5 lata temu
kto tak potrafi no kto?
edi
5 lata temu
geniusz
bDTUrzLf
nikt szczegól...
5 lata temu
Typowe polskie zachowanie to kultywowanie warcholstwa , łatwość w poddawaniu się manipulacji . Atrakcyjność cwaniakowania , pogarda dla normalności . Gmatwanie rzeczywistości i brak umiejętności łączenia się ludzi ponad podziałami . Wszystko to stanowi o upodleniu 38 mln. ludzi w tym jakże pięknym kraju .
reksio
5 lata temu
facio żyje w średniowieczu a i za pewne poszedł by pod topór za takie błazenady
jan
5 lata temu
Wszystko co najgorsze przypisujecie Jarosławowi Kaczyńskiemu reprezentujecie na tym portalu. Wystarczy poczytać ile ignorancji, złośliwości, głupoty, wyzwisk i nienawiści piszą niektórzy.
jan
5 lata temu
Nowoczesna i śmieszny Rysiek utracili 9 mln bo nie potrafili rozliczyć kampanii wyborczej, ale tu ani słowa. Pamiętam jak ekscytowaliście się na tym portalu aferą dorszową.
jan
5 lata temu
Jarosław Kaczyński namaścił trzech prezydentów. Rok temu wbrew wszystkiemu doprowadził do wygrania wyborów. PO dziś idzie na dno, a wy piszecie, że jest nieudacznikiem?
Józef Bąk
5 lata temu
lepiej żeby premierem byl mój fater .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić