o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Oskar Górzyński
Oskar Górzyński
|
aktualizacja

Kaczyński wściekły na KRRiT? "Podobno chciał ich wszystkich wyrzucić"

160
Podziel się

Decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o ukaraniu TVN24 za niewłaściwy sposób relacjonowania antyrządowych protestów ściągnęła na Polskę krytykę zagranicy. Ale kara wywołała również kontrowersje wewnątrz PiS. Według rozmówców WP, niezadowolony jest premier, a Jarosław Kaczyński był tak zły, że chciałby zdymisjonować całą Radę.

Nowy premier miał nie być zadowolony z decyzji KRRiT
Nowy premier miał nie być zadowolony z decyzji KRRiT (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)
bDYJoGxx

Premier Mateusz Morawiecki w swoim expose wymienił Stany Zjednoczone jako głównego sojusznika Polski. Kilka godzin później główny sojusznik - podobnie jak media i politycy w Europie i poza nią - wyraził zaniepokojenie sytuacją w Polsce, a konkretnie decyzją KRRiT nakładającą na TVN24największą w historii karę finansową za niewłaściwe relacjonowanie wydarzeń z grudnia 2016 roku pod Sejmem.

W otoczeniu nowego premiera decyzja KRRiT nie została przyjęta z zadowoleniem. Zapytany o sprawę współpracownik Morawieckiego nie przebierał w słowach.

- Banda idiotów. I jeszcze ta ekspert od szklanej kuli. Ale to wszystko na własne życzenie, bo właśnie takich ludzi wybrali do rady - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską, nawiązując do ekspertki KRRiT Hanny Karp. - Morawiecki nie jest zadowolony, bo TVN to kapitał amerykański - dodał.

bDYJoGxz

Według naszego rozmówcy, decyzja Rady była prawdopodobnie spontaniczna, choć moment jej wydania był bardzo niewygodny. Wściekły miał być nawet prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Im się wydawalo, że są mistrzami świata i Jarosław im uszami zaklaska - stwierdził współpracownik premiera. Jak dodał, Kaczyński miał być wściekły i miał chęć "natychmiast ich wszystkich odwołać".

Zobacz także: Zobacz również: Kornel Morawiecki komentuje expose syna. "Może napisałbym to krócej"

Oficjalnie, większość polityków PiS milczy. Na pytania WP nie odpowiedziała posłanka Elżbieta Kruk, przewodnicząca komisji kultury i członek Rady Mediów Narodowych. Z rezerwą wypowiedział się natomiast w Radiu Zet poseł Marek Suski.

bDYJoGxF

- W momencie zmiany premiera, kiedy jest to pomysł na wizerunkową poprawę sytuacji Polski, to takie decyzje mogą stanowić jakąś rysę na wizerunku - stwierdził polityk. Ale zaraz dodał, że KRRiT to niezależny organ konstytucyjny, na który PiS nie ma wpływu. - To nie jest tak, że powołujemy jakiś organ, ktoś bierze telefon i wydaje im polecenia. To ludzie, którzy znają swoje konstytucyjne prawa i je wypełniają - mówił Suski.
Otwarcie karę dla TVN skrytykował natomiast wiceminister rodziny i polityki społecznej, były dziennikarz Bartosz Marczuk.

"Media mają nie tylko prawo, ale powinność krytykowac/kontrolować/rozliczać rząd. To sól wolności" - napisał na Twitterze wprost Bartosz Marczuk,wiceszef resortu rodziny i polityki społecznej.

Ale inni byli dziennikarze-politycy z obozu rządzącego mają zupełnie odmienne zdanie.

"Kara dla TVN nie ma nic wspólnego z ograniczaniem wolności słowa. Przeciwnie, kara jest uzasadniona, bo TVN w relacji nie informował,tylko walczył jako strona dążąca do ulicznego przewrotu. To sygnał, że państwo działa. Oburzają się działacze, którym rokosz się nie udał" - napisała na Twitterze Joanna Lichocka, która przed trafieniem na listy wyborcze PiS była dziennikarką "Gazety Polskiej".

bDYJoGxG
bDYJoGya
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(160)
la
3 lata temu
I znowu pic na wodę, niewierze w to co mówi PiS.
z
3 lata temu
jak ja uwielbiam to "podobno"
PIS
3 lata temu
Podobno - miał być wściekły - jakiś rozmówca,gdzie lewaki macie rozum?
bDYJoGyb
Kleryk
3 lata temu
PiS to stan umysłu
bbb
3 lata temu
TVN to dno ....więc kara i tak za mała.
pistosyf
3 lata temu
prezes cyrku w budowie dba jedynie o swoich ukochanych banderowskich braci z upadliny
Górnik
3 lata temu
Ja już dawno wykasowałem ze swojego telewizora to nienieckie kłamliwe TVN
gość
3 lata temu
Lewacka nowomowa polega na odwróceniu pojęć i znaczeń. I tak - zdradę - nazywają przyjaźnią, tchórzostwo - to zdrowy rozsądek, donosicielstwo - to postawa obywatelska, a odetyczniając wszelkie formy podłości - nazywa je realizmem. A Wy zmanipulowani siedzicie w tym i nawet nie wiecie jak żab w garnku, która nie wie, że jest gotowana, ha, ha ,ha Pastuchy bez refleksji.
foka
3 lata temu
widać zwolennicy śmiesznych i aferzystów uwielbiają ubliżać razem z ich nadwornym ochroniarzem
pokemon
3 lata temu
karła powiesić za wiadomo co, i skończą sie teksty o pomnikach pokemonów
wytyk
3 lata temu
Oto wiadomości elit dziennikarstwa ! Kaczyński PODOBO chciał wszystkich wyrzucić, PODOBNO chce wprowadzić stan wojenny, PODOBNO chce rozstrzelać opozycję itp. A dziennikarz PODOBNO złapał trypla, PODOBNO sypia z mężem koleżanki, PODOBNO jest pedofilem, PODOBNO jest złodziejem, PODOBNO jest dzieckiem goryla, PODOBNO, PODOBNO, PODOBNO
malkontent
3 lata temu
Kolejna "zagrywka " PREZES a" , to była zmowa z Radą . Prezes PIS "zarządzi " i "pokarze ludzką twarz " wobec mediów a Tramp w to uwierzy .
ak001
3 lata temu
A ten krasnal to może se kupy z kuwety wywalić.
bDYJoGxT
ja
3 lata temu
bierni, mierni ale wierni i niech to jak najszybciej się rozpadnie jak każda ideologiczna pokraka
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić