o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Kaja Godek: "PiS pozwala mordować chore dzieci ze względów politycznych"

47
Podziel się

- Jeśli do wyborów parlamentarnych inicjatywa Zatrzymaj Aborcję nie zostanie uchwalona, to również w następnej kadencji ochrony życia nie będzie. Politycy zobaczą, że mogą jej nie wprowadzać i nic im za to nie grozi - powiedziała Kaja Godek, inicjatorka projektu Zatrzymaj Aborcję.

Kaja Godek, działaczka ruchu pro-life
Kaja Godek, działaczka ruchu pro-life (Agencja Gazeta, Sławomir Kamiński)
bDUyZUTF

W wywiadzie dla PCh24.pl Kaja Godek odniosła się do wypowiedzi europosła Ryszarda Legutki, który w sobotę zapowiedział zamrożenie projektu Zatrzymaj Aborcję do następnej kadencji Sejmu. Zdaniem działaczki pro-life to wyraz strategii PiS wobec środowisk określających się jako "obrońcy życia". - Można streścić ją w następujących słowach: pozwolimy mordować chore dzieci, ponieważ nam się to opłaca politycznie. Pozwolimy mordować chore dzieci, bo wiemy, że możemy was zlekceważyć, możemy zlekceważyć Episkopat, wiemy, że wy wszyscy i tak w następnych wyborach na nas zagłosujecie - stwierdziła.

Kaja Godek zwróciła uwagę, że słowa Legutki padły podczas wydarzenia organizowanego przez archidiecezję krakowską. - Wydarzenie organizowane przez Kościół zostało użyte do wygłoszenia apologii tak zwanego kompromisu aborcyjnego - powiedziała.

"Potrzebny jest zakaz aborcji"

Działaczka antyaborcyjna przypomniała, że posłowie PiS obiecywali jej uchwalenie projektu Zatrzymaj Aborcję, ale nie zrobili tego. - Obrońcy życia będą stali przy swoim, przy tym, że potrzebny jest zakaz aborcji, niezależnie od tego czy trwa właśnie kampania wyborcza, czy też nie. Dzieci giną nieustannie. Każdy z nas powinien sobie zadać pytanie: jeżeli ten postulat został zignorowany, to co my na to? Powinniśmy stawiać sobie tę kwestię przed każdymi kolejnymi wyborami, które nadejdą - stwierdziła.

bDUyZUTH

- O ile do wyborów parlamentarnych inicjatywa „Zatrzymaj Aborcję” nie zostanie uchwalona, to również w następnej kadencji ochrony życia nie będzie. Politycy zobaczą, że mogą jej nie wprowadzać i nic im za to nie grozi - powiedziała Godek.

Jej zdaniem politycy PiS nie wprowadzają ochrony życia nie z obawy przed protestami środowisk lewicowych, lecz dlatego, że "nie boją się prawej strony". - Wiedzą, że mogą z katolickim elektoratem „pogrywać” w nieskończoność, a ten i tak pokornie pójdzie do urn i na nich zagłosuje - dodała.

Zatrzymaj Aborcję

Projekt zakazujący aborcji, którego inicjatorką jest Kaja Godek, pojawił się po raz drugi w Sejmie w lipcu tego roku. To obywatelski projekt ustawy, który usuwa z obowiązujących teraz przepisów przesłankę embriopatologiczną, czyli zakłada, że aborcja ze względu na nieuleczalne i ciężkie wady płodu powinna być zabroniona. Pod projektem podpisało się ponad 800 tys. osób. Episkopat zaapelował wówczas do posłów o "ochronę życia wszystkich dzieci przed urodzeniem". Pisaliśmy o tym TUTAJ.

bDUyZUTN

Źródło: PCh24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUyZUUi
KOMENTARZE
(47)
gosc
2 lata temu
chora pani
sef
2 lata temu
nawet na tak głupim tle są jednostki wybijające się głupotą
Paten
2 lata temu
Uwierzę w dobre intencje obrońców życia, jeżeli zorganizują systemową pomoc dla rodzin z chorymi dziećmi i osobiście będą w tej pomocy uczestniczyć. W przeciwnym wypadku są zakłamanymi niegodziwcami, którzy leczą swoje sumienie zmuszając do cierpienia innych ludzi.
bDUyZUUj
zexi
2 lata temu
To niech pani przygarnie kilka chorych dzieci do domu i się nimi zajmie.
milka
2 lata temu
A dlaczego do tej pory nikt nie zadał pytania tej Pani czy udziela się charytatywnie lub pomaga w jakikolwiek sposób chorym dzieciom ? Jestem pewna, że nie i nawet nie zamierza...
Najnowsze komentarze (47)
Ciekawa
2 lata temu
Ciekawe co sama by zrobiła, gdyby miała urodzić chore, obarczone kalectwem dzuecko
Wedkarz123
2 lata temu
Aborcja to mniej dzieci, mniej 500+ i w kasie mniejsza dziura.
`paolo
2 lata temu
Każda ludzka istota chora czy zdrowa jest człowiekiem. Ale jeśli kobiety mają rodzić chore dzieci, później błagać o finansowe wsparcie na leczenie lub rehabilitację różnego rodzaju fundacje, zrezygnować z pracy na rzecz opieki nad dzieckiem - to gdzie sa wtedy działacze PRO-LIFE. MAMY OBOWIĄZEK NIE TYLKO DOPROWADZIĆ DO PORODU ALE PRZEDE WSZYSTKIM ZAPEWNIĆ NIEPEŁNOSPRAWNYM GODNE ŻYCIE!!!! Mój niepełnosprawny syn(upośledzenie umysłowe,cukrzyca insulinozależna, alergia, chory na serce, padaczka) ma 840 zł renty. Leki na alergię nie są refundowane. Miesięczny koszt wizyt lekarskich, leków i rehabilitacji to około 700- 800 zł. GDZIE JEST PAŃSTWO ZE SWOJĄ POMOCĄ.!!!!!
WielebnyAnus
2 lata temu
Bóg ją opuścił, ona jest chora z nienawiści. Czeka ją piekło
nicztego
2 lata temu
To jak to ?Staruchy i kobiety ktorych czas przeminąl maja kierowac moja macicą ? A moze uchwalicie ustawe ktora nakaze rodzic raz w roku a oporne beda zapladniane przymusowo invitro, bo program 500+ nie przynosi spodziewanych narodzin ?
mk Wrocław
2 lata temu
Nie chcą czarnych marszy, które są ordynarne i obsceniczne. Możecie zabraniać, jak zechcą, to pojadą do innego kraju i zrobią swoje. Po za tym kto będzie łożył na leczenie ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci? Zastanówcie się nad tym wszystkim. Pozdrawiam.
Chorzy ludzie
2 lata temu
Proponuję Pani 2 dzieci chorych i nieustannie potrzebujących opieki z powodu cierpień...i patrzenia na to wszystko z dnia na dzień wiedząc o tym że niedługo umrą i jedyne czego dało im te uratowane "życie" to ciągła męka i nic poza.
Fuj
2 lata temu
Siostry Godlewskie sa przyjemniejsze niz ta pani. Nie sadzilem ze to powiem.....
bDUyZUUb
Edmund
2 lata temu
Ciekawe że wcześniej z takim dzieckiem nie spędziła jednego dnia. Dopiero jak sama nie potrafiła powiedzieć nie to innych zmusza. Chora baba
io
2 lata temu
jeszcze gdyby ta baba, zamiast występów w tv, wzięła się za pomoc jakiejś rodzinie z niepełnosprawnym dzieckiem, może uwierzyła bym w jej troskę o czyjeś życie
Obserwator am...
2 lata temu
Jakoś tej pani nie było w mediach kiedy protestowali dorośli niepełnosprawni. Lepiej by było żeby ta pani zaczęła pomagać tym ludziom z Kościołem na spółkę niż wymyślać pierdoly.
serto
2 lata temu
Olać wybory PIS=PO !!!
Macek
2 lata temu
Wiem, że w Chinach wiek człowieka liczony jest od poczęcia, ale w Polsce od daty urodzenia, więc jak to z tą aborcją - żyje czy nie żyje? To po pierwsze. Po drugie, to jakim tytułem ta pani lub ktokolwiek inny (czyt.kościół i jego doktryny, które może dotyczą wierzących - co z niewierzącymi?!) próbuje cokolwiek narzucać wolnym obywatelom w wolnym kraju?!
Kaska
2 lata temu
Niech Pis nie morduje dzieci potrzebujacych leczenia. Ograniczenia pieprzonego NFOZ to skandal.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić