Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Kalifornia. Najtragiczniejszy pożar w historii stanu

1
Podziel się:

Co najmniej 42 osoby zginęły w pożarach lasów w Kalifornii na zachodnim wybrzeżu USA. To najtragiczniejszy bilans w historii tego stanu. Ogień strawił też ponad 7100 budynków.

W Kalifornii zginęły już 42 osoby
W Kalifornii zginęły już 42 osoby (PAP)

W wyniku pożaru w niedzielę doszczętnie spłonęło miasto Paradise w północnej części stanu. Ogień wciąż rozprzestrzenia się na jego okolice. Na miejscu pracuje pięć zespołów poszukiwawczych. Władze utworzyły także mobilne laboratoria, które mają pomóc w identyfikacji ofiar. Jak przyznają lokalne służby, często jest ona bardzo trudna, gdyż zdarza się, że funkcjonariusze znajdują jedynie kości i zwęglone szczątki.

Pożar ogarnął także prestiżową miejscowość Malibu, gdzie spłonęło wiele luksusowych rezydencji. Z trzema dużymi pożarami, które szaleją na północy i południu Kalifornii, walczy ponad 8 tysięcy strażaków.

Poza 42 ofiarami, 242 osoby wciąż uznaje się za zaginione. Ogień, który już strawił ponad 7000 budynków, zagraża kolejnym 15 tys. domów. To zdecydowanie najtragiczniejszy pożar w historii Kalifornii. W poprzednim, który wybuchł w 1933 roku w Los Angeles, zginęło 29 osób.

Źródło: PAP/Reuters

Zobacz także: Zobacz także: Ostra wymiana zdań o pomniku Lecha Kaczyńskiego. "To jest skandaliczne"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(1)
rysio
3 lata temu
A tu jakość nie widać aktywność prezydenta Trumpa który wszędzie na świecie radzi co kto ma zrobić i co mają od nich kupić. Co nie ma strażaków ani czym gasić?. Polacy nie pojechali go ratować?. No będzie nas ten pożar bardzo drogo kosztować. Podniosą nam opłaty za gaz i żywność jaką do nas importują. Już płacimy za szmelc czyli za te samoloty które się psują i są drogo kupione i bez gwarancji.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić